Doba korone

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Grdo, baš grdo.

Problem je, kaj bi ja, ak sam dobro razmel celu priču, svaki put nakon ulaska u HR trebal opet u karantenu 14 dana. Razmem ja sve.
U Mađarsku možeš svakodnevno ako radiš unutar 30km. U Sloveniji nije limitirano, jedino nesmiješ nigdje osim na posao i nazad. Moraš imati ugovor o radu sa sobom na granici.
Za Austriju neznam, pitaj u lokalnom stožeru možda...

Nevezano za to, u Italiji je treći dan za redom smanjenje teških slučajeva prema službenim statistikama, ali i pad broja umrlih. Stvarno se nadam da su prošli vrh krivulje
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
U Mađarsku možeš svakodnevno ako radiš unutar 30km. U Sloveniji nije limitirano, jedino nesmiješ nigdje osim na posao i nazad. Moraš imati ugovor o radu sa sobom na granici.
Za Austriju neznam, pitaj u lokalnom stožeru možda...
Dok sam ja bil u izolaciji, koliko sam čital, uspostavljeni su "zeleni koridori" za kamione unutar EU i čekanja više nema. To je druga priča. Mene sam brine povratak u HR. Prema svemu kaj sam saznal, opet moram po rešenju 14 dana biti doma.
Ja nisam skeptičan, ali idem u dućan svaki dan po ono što mi treba. Di je sredina? Ne stvarati zalihe vs. ne ići u dućan.
Stavim običnu masku. Ne zbog sebe, nego zbog drugih. Prjie ulaska i poslije dezinficiram ruke. Ključeve objesim na ulazu u kuću, mobitel isto dezinficiram jednom kad stignem doma. Nemam 300 maski, pa ih s onim parnim čistačem dezinficiram navečer...
Ali vidio sam, konkretno, u Lidlu, kad ne bi bilo zaštitara na ulazu, koji ljudima doslovno ukazuje na dezinficijens, više od 60 posto ekipe bi ga zaobišlo iako ga doslovno ispriječen pred ulazom kao prepona. To je, recimo, jedna stvar koju ne shvaćam. Tu razinu samoživosti i krucobolje većine.
Nemreš se sakriti od virusa. Sam neka zdrava razina opreza i razuma i to je to. Nkon dva tjedna kaj sam bil doma, plus taj ekstra tjedan, ja sam popizdil. Moral sam prošetati jer bi skroz atrofiral. Izabral sam si put kroz šumu, daleko od svih, ak bi nekog i srel, na 2-3 metra razmaka bi stal, popričal kartko i dalje. U nabavu ide žena, jer joj je usput s posla, tak da ni ne zanm kak se ljudi po dućanima ponašaju. :) Osim opreza, treba imati i sreće. Nemreš život provesti u strahu od bolesti i smrti. :)

bjelivuk bjelivuk, jedino kaj mi je žal, propustil sam taj aku udarni odvijač. Jbg i korona. :D :D :D
 
Posljednje uređivanje:

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Animirani odgovor na pitanje o tome djeluju li maske. Da! Djeluju i nosite je prvenstveno zbog zaštite drugih, a oni koji je nose štite i vas. ;)

 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
bjeloruski lukašenko
Lukašenko je jedini meni relevantan u ovim kriznim Covid vrimenima. Jedini čovik koji tajnu zna, samo agrar Bjelorusa spašava. Ništa cjepivo, samo težak rad u polju imunizira i liječi.
 

Cutac

Prèkaroš
ovih dana ide svakodnevno, kao i inače, u dućan za svakakvu sitnicu, bez ikakve zaštite
Idem kao i inače, sva cca. 4 dana.

Ja jedino što (zaista) osjetim jest nedostatak moje voljene birtije. A da ju sutra otvore, u 6 bi cijela ekipa bila za našim stolom.
Jel normalno što burazova žena nije iz STANA izašla(ni na balkon) već tri tjedna, zadnji put izašla kad je bježala od potresa. To je po meni za stručnu evaluaciju.

Isto sad išao voziti auto da malo prodiše, krenem na Brezovicu, kad ono blokada, bez propusnice nikud. Di nikud mater vam jebem, ima 10 kilometara šumetine iza vas, koga ću zaraziti, djetliće!?

Ja se slažem sa bjelivukom, treba paziti i ne riskirati, ali onemogućiti ljudima kretanje je idiotski. Pogotovo ti dupli standardi, iste mjere za zagreb sa petsto ljudi po kvadratu i za Sisak di mi treba 3 minute hoda do prvog susjeda. De bježi.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
ali onemogućiti ljudima kretanje je idiotski.
Pa nije ti onemogućeno ako nemaš izrečene mjere. Propusnicu si sam izvučeš ako imaš net benking app recimo na mobu.
Ja sa svojom nisam imao apsolutno nikakvih problema na čekpojntovima.
Čak mi se čini da su kod mene i ukinuli prešutno neke lokalne točke.

A nadzor, kakav takav, mora postojati u ovakvim situacijama jer su ljudi idioti:
Iznio je i podatke o odbijenim zahtjevima za e-propusnice. Među njima je i 2.629 građana koji su podnijeli zahtjev unatoč tome što im je izdano rješenje ili obavijest o samoizolaciji.

Također, isto je učinilo 349 osoba kojima je određena karantena, kao i 28 osoba koje su Covid-19 pozitivne.
Znači bez nadzora imaš minimum 28 pozitivnih koji su, eto, baš sad osjetili potrebu nekamo hitno otići.
 

charllie

Active member
Pa ovo kaj pise kolega zdeslav 1967 je ozbiljno,no moram priznat tesko shvatljivo,tak zdrav covjek da nastrada tu mora biti neka kvaka.Ne vjerujem da nema razlike tj. da moze bas svatko tak iznenada razviti simptome ili nam jos nekaj taje il Virus ima mozga pa more svakog sjeebat,no iskreno ne vjerujem da zdrav covjek more sam tak da se zarazi,uvijek (vecinom)razmisljam logicki.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Pa ovo kaj pise kolega zdeslav 1967 je ozbiljno,no moram priznat tesko shvatljivo,tak zdrav covjek da nastrada tu mora biti neka kvaka
Prije deset godina sam i ja prima kisik u bolnici kad sam leža zbog upale pluća. Nije to respirator.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Poslednja faza gripa ako se ne leči, je upala pluća. Znam da smo prelezali familijarno prosli Januar grip, sin(4god) je dobio upalu kukova. Lecili smo kako je doktor rekao, jer je vec krenulo na bronhije. A poslednja faza bi bila upala pluća. Na svu sreću smo to uspeli ds izbegnemo. Ali je upalu kukova vukao 3 meseca
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
https://epropusnice.gov.hr/
Na dnu imaš ulaz za građane, stisni i preusmjeriti će te na stranicu za login. Odabereš banku čiju imaš aplikaciju i logiraš se sa podacima sa tokena iz aplikacije. I nutra si, dalje će ti sve biti jasno. Ispunjavaš podatke, šalješ zahtijev i čekaš da ti pošalju propusnicu. Ja ju imam isprintanu, al navodno može i digitalna.

Tko nema aplikaciju banke, može poslati zahtijev direktno na mail lokalnog stožera ([email protected] u tvom slučaju), ali vjerujem da traje malo duže.
 

Cutac

Prèkaroš
Aha, to, to sam vidio. Ali nemam realan razlog da tražim propusnicu. Imam dva razloga, od kojih niti jedan ne bi prošao. Jedan je "veza za tehnički mi nije u Sisku", a drugi je "malo mi smrducka benzin iz EVAP-a jer gušim auto po gradu, htio bih izaći na autocestu i voziti ga brzinama iznad 130 km/h". Poslat će me u pm ako to pošaljem.
Malo realniji je taj da želim vidjeti brata koji je u ZG, ali to mi neće proći jer je zdrava osoba, a još jedan iole realan je da želim obići gradilište i kuću u izgradnji u Zagrebačkoj županiji, a to ne vjerujem da će odobriti jer gradilište nije na moje ime.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Baš se dopisujem s jednm članom foruma, pa dijelim link iz inboxa javno:



Bez da omalovažavam težinu simptoma i ulazim u ocjenu kliničke slike, dodao bih da sam ja radio i s 39,1°C prije par godina. Nitko me nije pitao kako sam. ;)
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh