Doba korone

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

markan1000

Well-known member
Strahovito je pametan taj Joram Las, strašnim podacima barata...
Nego, nije još nitko admirala Lošu ovdje citirao, i on ima par pametnih za reći
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
a do sada je od koronavirusa umrlo 40-50 ljudi,
6095 do danas.
Teško da će biti ispod 100.000 do ljeta.

U svakoj zemlji više ljudi umire od redovnog gripa u poređenju s onima koji umiru od koronavirusa.
Možda trenutno ta izjava i vrijedi. No nepotrebna je, jer već sada Corona ima dramatično veću smrtnost. Prošle godine je u SADu od gripe umrlo 23.000 ljudi. Optimistična procjena za Coronu u SADu je 240.000 smrtnih slučajeva.

Postoji jedan dobar primer koji svi zaboravljamo: svinjski grip 2009. To je virus koji je stigao u svet iz Meksika i do danas nema vakcine protiv njega.

Ali šta? U to vreme nije postojao Facebook. Koronavirus je, nasuprot tome, virus u odnosima sa javnošću.
Ovo je već opasan post, ali pustit ću ga kao upozorenje za budućnost.
Kao prvo, postoji cjepivo.
Kao drugo, Facebook je tada postojao već pet godina, informacije su kolale. Samo ljudi to zaboravljaju ;)
Treća stvar, H1N1 je zarazio između 700-1,4 milijarde ljudi. Uskoro se saznalo da su simptomi blagi i smrtnost mala. U USA je bilo 12 tisuća smrti na preko 60 miliona slučajeva zaraze. Skoro na razini A/H3N2 , iliti obične gripe.

Nemojte postati neprovjerene gluposti koje ne služe ničemu nego uznemiravanju u ionako teškoj situaciji.
Sve informacije koje želite predstaviti kao činjenicu potkrijepite izvorom.

U buduće ovakve postove brišem bez upozorenja.
 
Posljednje uređivanje:

Damaj

Active member
Zbog bolje informiranosti službeni broj umrlih od posljedica gripe u prošlogodišnjoj sezoni gripe u Hr je umrlo 107 ljudi, a neslužneno se pretpostavlja oko 500 ljudi. To su podaci hrv. zavoda za javno zdravstvo. Evo linka
Gripa u Hrvatskoj u
Gripa u Hrvatskoj u sezoni 2018./2019. (17. 3. 2019.) | Hrvatski zavod za javno zdravstvo
https://www.hzjz.hr/sluzba-epidemiologija-zarazne-bolesti/gripa-u-hrvatskoj-u-sezoni-2018-2019-17-3-2019/Ili :
U Hrvatskoj od gripe
U Hrvatskoj od gripe godišnje umre oko 500 ljudi, a bolesno bude 60-ak tisuća ljudi – Fiuman.hr
https://www.fiuman.hr/u-hrvatskoj-od-gripe-godisnje-umre-oko-500-ljudi-a-bolesno-bude-60-ak-tisuca-ljudi/Pa ako se već spominje brisanje teksta onda svatko tko tvrdi nešto neka navede i izvor, mada svi znamo da je internet zagađen sa dosta pouinformacija i netočnih informacija.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ovo su zvanicni podaci proslogodisnjeg(sezonskog) gripa u Srbiji,odnosno, prijavljeni slučajevi.
140 000 zarazenih, 40 umrlih.
Sa druge strane, ovo je mesto gde bi trebali da razmenjujemo misljenja. Kako mozemo znati da li je i jedna informacija tačna? Mozete i ovaj post obrisati. Informacija je javno dostupna, ne znam da li je tačna.
 
Posljednje uređivanje:

Dalibor

Dado Tornado
nadam se da ovi griješe da će ovo trajati 3 god., ali čuo sam već za taj njemački dokument iz '12., link je u videu

 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Jasno je da su mnogi njušili već ovakvu pandemiju... imate onaj poznati video od Gatesa ili čak izlaganje Berniea Sandersa starih pokoju godinu. Mogu pronaći ako je netko zainteresiran.
Očito da je bilo pitanje vremena, no tema jednostavno nije nikome bila dovoljno zanimljiva tada.
Ova pandemija nas možda pozitivno trzne za budućnost, biti će ogromna škola za zdravstvene sustave, vlasti, ali i narod.
Virus bi se mogao i vraćati kroz tri godine, ali siguran sam da će puno prije toga biti razvijeno i cijepovo, pa su šanse male.

Mozete i ovaj post obrisati.
Mogu vam otvoriti temu o gripi ako ste zainteresirani toliko za nju. Ali ja ne vidim smisla razgovora o njoj na nevezanoj temi.
Ovo što mi smatramo gripom uzrokuje mislim četri virusa, i sva četri su puno benignija od jedne Corone.

Ovo su zvanicni podaci proslogodisnjeg(sezonskog) gripa u Srbiji,odnosno, prijavljeni slučajevi.
140 000 zarazenih, 40 umrlih.
Toliko imate trenutno i mrtvih od Korone negdje? U samo 1400 dijagnosticiranih slučajeva. Solidna razlika.

Inače smo nedavno prešli broj od cca milijun ljudi pozitivnih na Koronu u svijetu. Na tih milijun, ubila je 57 tisuća ljudi uz još skoro 40 tisuća težih aktivnih slučajeva.
https://www.worldometers.info/coronavirus/
Ako rastegnemo ove brojeve koje ste ponudili na istu mjeru, u Srbiji je gripa na milijun imala smrtnost od 285 ljudi, u Hr oko 1700.
Možemo ukalkulirati i ovu pretpostavku o 500 umrlih, što daje smrtnost od oko 8000 na mil. oboljelih (ali u toj kalkulaciji nismo ''pretpostavili'' broj oboljelih, gledam onih istih 60 tisuća).
Kako god se nateže, brojevi gripe nisu usporedivi sa Coronom.

Lukašenko :ROFLMAO:

PS, tiranin Vučić, koliki god bio problem (ne pratim pretjerano susjednu politiku), ima pet puta manju smrtnost od Američana koji ionako neznaju gdje im je guzica, gdje glava.

Evo timeline kako naranđasti vođa zapadnog svijeta hendla situaciju, imao je sličnu priču kao onaj bjeloruski klaun dok ga nije ugrizlo za guzicu.
Kome se neda sve gledati, u prvih 35 sekundi je kratka kompilacija
 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
To sto u Srbiji trenutno ima 1400 zarazenih, na 5500 testiranih, ne znači da je to realna slika. Narocito ako uzmemo u obzir da se vratilo cca 250 000 gradjana od kako je ovo pocelo. Smrtnost procentualno gledano je u Srbiji trenutno visa od proseka. Ako poredimo trenutnu statistiku umrlih, koji su u momentu umiranja bili pozitivni na korona virus, i broj umrlih od raka na globalnom nivou. Ispadne da je korona bezopasnija. Bilo kako bilo, 18 oktobar 2019 i 201 "samit" u NY je početak. Kraj se ne vidi jos uvek.
 

Dalibor

Dado Tornado
ivan222, ali uz cjepivo za gripu ove je godine u prva tri mj. i hrv od nje je umrlo njih 25, znači nije ni gripa baš mačji kašalj. od ovih nekoliko
mrtvih kod nas od korone svi su imali karcinom, probleme sa srcem i tlakom, ili neku drugu ozbiljnu bolest i tko zna što se tu dešavalo.
naravno da treba čuvati one koji su s predispozicijom ali baš uvoditi policijske satove, sprečavati kretanje ili izazivati financ. recesiju?! po meni za sve te mjere je bilo prerano, i ne mogu se otet dojmu da je sve programirano......

što se tiče struke, molim te pogledaj onaj moj intervju njemačkog liječnika. to je onaj video za kojeg si napisao da ima glup naslov. oni uopće nemaju precizan test za koronu. da nas sve testiraju bilo bi nas 50% pozitivnih
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
po meni za sve te mjere je bilo prerano
Pa cijela poanta je u ranoj reakciji.

i ne mogu se otet dojmu da je sve programirano......
Sa kojom svrhom?

što se tiče struke, molim te pogledaj onaj moj intervju njemačkog liječnika. to je onaj video za kojeg si napisao da ima glup naslov. oni uopće nemaju precizan test za koronu. da nas sve testiraju bilo bi nas 50% pozitivnih
Redovno pratiš taj kanal ili si naletio slučajno na video?
Imaš možda naviku prokopati oko izvora informacija?
Ja jesam, osobno ga nemogu ozbiljno svhatiti, jbga.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Dr Joram Las je izraelski lekar, političar i bivši generalni direktor Ministarstva zdravlja. Radio je i kao pomoćnik dekana Medicinske škole univerziteta u Tel Avivu i tokom 1980-ih predstavio naučno zasnovanu televizijsku emisiju.

Šta on kaže: Italija je poznata po ogromnom oboljevanju od respiratornih problema, tri puta više nego od bilo koje druge evropske zemlje.

U SAD-u u redovnoj sezoni gripa umre oko 40.000 ljudi, a do sada je od koronavirusa umrlo 40-50 ljudi, od kojih je većina u staračkom domu u Kirklendu u Vašingtonu.

U svakoj zemlji više ljudi umire od redovnog gripa u poređenju s onima koji umiru od koronavirusa.

Postoji jedan dobar primer koji svi zaboravljamo: svinjski grip 2009. To je virus koji je stigao u svet iz Meksika i do danas nema vakcine protiv njega.

Ali šta? U to vreme nije postojao Facebook. Koronavirus je, nasuprot tome, virus u odnosima sa javnošću.
Hm... Ameri od nonšalancije su stigli od optimističnih prognoza o 150-200.000 mrtvih u iduća tri mjeseca. Pesimistične ili, možda, čak realnije, prognoze govore i o pola milijuna mrtvih. Gripica? Ne bih rekao. :(
Sa kojom svrhom?
Meni se to isto ne čini realno. Organizirati urotu ovlikih razmjera zahtjevalo bi logistiku od stotinu tisuća ljudi, a šanse da netko od njih ne bi propjevao, zanemarive su. :)
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Otvorio sam temu za alternativne teorije, neka ovdje ostanu svakodnevnije teme vezane uz Coronu

Trump je olabavio eko norme za nove automobile da pomogne industriji.
Očekujem slično i u Europi, barem da odgode buduće norme. Proizvođači bi mogli nastaviti proizvoditi postojeću tehnologiju, a veliki troškovi ulaganja bi se odgodili na par godina. Mislim da bi im to bila solidna pomoć, a države ništa direktno ne troše.

U PSA su u međuvremenu uveli posebne mjere u tvornici (mjerenje temperature, maske...) i dio pogona radi. Proizvode dijelove respiratora, maske, dio radnika je poslan u pomoć drugim firmama i tvornicama u medicinskoj industriji.
U Španjolskoj i Franc su stavili aute na raspolaganje zdravstvenim radnicima, besplatno im servisiraju privatna vozila...
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Hm... Ameri od nonšalancije su stigli od optimističnih prognoza o 150-200.000 mrtvih u iduća tri mjeseca. Pesimistične ili, možda, čak realnije, prognoze govore i o pola milijuna mrtvih. Gripica? Ne bih rekao.
Ma, normalno. Jebg, u ovih kojima je to samo gripa očito netko njihov treba završiti na umjetnim plućima, pa da shvate. Jbg. Sve te priče s "običnom gripom" počele su jer je Kina podmitla korumpirani WHO. Sali krive informacije. Lažirali da je samo 3000 mrtvih, da su zaustavili epidemiju. Skidaju maske dok ih snima nacionalna TV i ostala propaganda.

Mi smo u svijetu odmah iz Japana po broju umrlih. Ne treba zaboraviti da smo mi domovina Andrije Štampara. Čovjeka koji je napisao ustav WHO. Neke tekovine zdravstva njegujemo i danas. Da nije ovih mjera, tko zna gdje bi bili.

Ovo je Ecuador. Kad su zadnji put u Ecuadoru ljudi ležali mrtvi po cesti od gripe?


 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Stvarno imaš zanimljiv ukus po pitanju informiranja.
Ja se osobno nemogu prisiliti kliknuti na ništa od tog nakomansko-nacističko-hadezeovskog šljama.
 

Dalibor

Dado Tornado
Pa cijela poanta je u ranoj reakciji.
vakvu reakciju bi očekivao da su cijele zgrade u gradovima zaražene i da je to bolest od koje krv šiba iz uši, ovako mi se čini da je tu previše svega.
nadam se da švedski političari neće (kao trump u us) pokleknuti pranju odgovornosti sa sebe, nego će se služiti razumom kao i do sada.

Sa kojom svrhom?
nisam poklonik teorija zavjera, samo ne vjerujem da se u makroekonomskom i svakom drugom planu nešto događa "slučajno".
polazim od sebe, da sam multimilijarder sigurno bi isto vršio medijski pritisak na političare ili bi legalnim načinima izlobiravao ono što je meni u interesu, a malo bi utjecao legalnim putevima i na odabir naroda kada svake četiri godine bira nove "predstavnike".

Redovno pratiš taj kanal ili si naletio slučajno na video?
Imaš možda naviku prokopati oko izvora informacija?
Ja jesam, osobno ga nemogu ozbiljno svhatiti, jbga.
u videu liječnik iznosi svoja zapažanja o virusima, dijagnostici i liječenju. meni zvuče sasvim logično s znanstvenog gledišta i s obzirom na moje obrazovanje i iskustvo. ne znam što bi trebao provjeravati. to da nemaju dobre testove znam i od našeg "stožera", da prehlada može ubiti bolesne znam od prije, da je lova u cijepljenju najbolje da nije, sve što je rekao sasvim je logično

Stvarno imaš zanimljiv ukus po pitanju informiranja.
Ja se osobno nemogu prisiliti kliknuti na ništa od tog nakomansko-nacističko-hadezeovskog šljama.
otvoren sam za svačije poglede jer ne očekujem da netko bude isti kao ja
taki sam ti ja
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
nego će se služiti razumom kao i do sada.
Razumom? Zemlja koja ima preko 6000 silovanja godišnje? Po statistici taman iza Botsvane, Lesota, Svazilanda i ostalih kulturnih zemalja.
Oko toga ništa ne rade, pa nije bilo za očekivati niti da će oko ovog reagirati. Ali broj oboljelih je počeo prelaziti broj silovanih, nešto su se počeli komešati, bojim se da će te razočarati

Slika i prilika švedskog stanja uma


nisam poklonik teorija zavjera, samo ne vjerujem da se u makroekonomskom i svakom drugom planu nešto događa "slučajno".
polazim od sebe, da sam multimilijarder sigurno bi isto vršio medijski pritisak na političare ili bi legalnim načinima izlobiravao ono što je meni u interesu, a malo bi utjecao legalnim putevima i na odabir naroda kada svake četiri godine bira nove "predstavnike".
To se slažemo. Političari su ipak samo predstavnici krupnog kapitala. Koji ne nekad jači nekada slabiji. Eno njurgavi Elon je pokušao progurati da je proizvodi visoku tehnologiju, a ne automobile. No ipak mu zatvorili tvornicu.

ne znam što bi trebao provjeravati.
Pa ne moraš ništa, tvoja stvar. Ako ćeš konzumirati informaciju tako kako je servirana, tvoj izbor.
Čovjek je praktički zaposlen u RTu, vade ga iz celofana kad god treba potpalit vatru. Njemu niti jedan virus nije pravi, sida je rezultat pothranjenosti i cjepiva, antivakser...
No evo, sloboda govora postoji, i takva ekipa ima mjesto na suncu.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Razumom? Zemlja koja ima preko 6000 silovanja godišnje? Po statistici taman iza Botsvane, Lesota, Svazilanda i ostalih kulturnih zemalja.
Oko toga ništa ne rade, pa nije bilo za očekivati niti da će oko ovog reagirati. Ali broj oboljelih je počeo prelaziti broj silovanih, nešto su se počeli komešati, bojim se da će te razočarati
Jučer sam na AlJazeeri gledao trenera iz BiH, Nalića. Čovjek živi u Švedskoj. On, naravno, nije ni imunoglog ni epidemiolog, samo je prenio ono što čuje i vidi. Tamo je situacija,očito, svakako labavija, ali nije bezazlena, kao što se u HR medijima može čuti i pročitati.

Suvislo opisuje situaciju, pa koga zanima, vrijedi čuti:

 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh