Doba korone

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Normalno, većini je tako. Samo smatram da nikome trenutno ne pomaže nekakav bunt protiv sistema. Preko dvadeset godina nismo ništa napravili po tom pitanju, nije sada vrijeme za to.
Trebamo kolektivno stisnuti zube i pregrmit ćemo ovo kao i sve do sada, i koronu i zlikovce.

Razumijem i/ili podržavam dobar dio mjera vladajućih, drago mi je da zdravstveni sustav ipak ima dovoljno snage nositi se s ovime, a prije svega sam sretan što većina ima discipline nositi se sa situacijom. Vjerujem da su radi toga svega kod nas brojevi još uvijek u normalnim okvirima.

Možda kod nas nema dovoljno pretrpanih bolnica, osmrtnica i slomljenih ljudi, pa neki nemaju dojam težine situacije. Al i bolje da je tako, sa teorijama zavjere je ionako lakše živiti nego sa podivljalom pandemijom.

Inače je ok dan što se brojeva tiče (s obzirom na sve), prirast novih teških slučajeva je mali u Njemačkoj, Austriji, 80 u Italiji, Mađari se drže dobro ko i mi, nekakvi pozitivniji trendovi postoje. Ostaje samo nada da se nastave
 

dinko1981

Well-known member
Ajmo reci da je korona zaista opasna kako se prezentira (u sto sumnjam), dali je onda rjesenje tog problema totalno zaustavljanje gopodarstva na neodredjeno vrijeme i urusavanje civiliziranog drustva i nekakva verzija anarhije? Jer u Italiji stvari lagano idu u tom smjeru..
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
dali je onda rjesenje tog problema totalno zaustavljanje gopodarstva na neodredjeno vrijeme i urusavanje civiliziranog drustva i nekakva verzija anarhije?
Neznam gdje se to riješenje pokušava?
Tu kod mene gospodarstvo nije zaustavljeno (dramatično je usporilo, ali nije vrijeme za preuveličavanje), civilno društvo se nije urušilo. Ljudi su u zajedničkom problemu i svi zajedno trpimo. Nema anarhije, bezakonja, dapače, solidarnost je vrlo velika, mnogi si međusobno pomažu koliko mogu... ugodno sam iznenađen atmosferom i odnosima u ovim poluapokaliptičnim vremenima.


Jer u Italiji stvari lagano idu u tom smjeru..
Neznam koliko poznaš talijane, al oni su ''u nekoj vrsti anarhije'' već dobar dio svoje povijesti. Upravo je i to jedan od razloga naglog širenja bolesti kod njih. Nemaju discipline i ne poštuju autoritet. No ja primjećujem da se i kod njih svijest brzo mijenja, prilagođavaju se... prisilila ih je situacija.

Imaš neki alternativni prijedlog hendlanja pandemije, za koji misliš da je bolji?

Možeš baciti oko na recimo Amere koji su krenuli sa tim liberalnim (korona je bezopasna) pristupom. Za sad su im brojevi katastrofalni, no eto, možda će se dugoročno pokazati u pravu (u to, eto, ja sumnjam).
A recimo Šveđani, oni se ne zamaraju ni sa većim problemima od korone, pa je jasno da neće niti njome... nacija u totalno autodestruktivnom modu.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
hahah koji likovi u toj svjetskoj "zdravstvenoj organizaciji" 😹
Neznam. Meni više ide na jetra nepotrebno provociranje od strane ''novinarke''.
Zemlje koje su službeno priznale odbjegle kineze:

Africa (1 state)
Eswatini (until 2018 known as Swaziland, 1968)

Europe (1 state)
Holy See (1942)

The Americas (9 states)
Belize (1989)
Guatemala (1933)[66]
Haiti (1956)
Honduras (1941)
Nicaragua (1962–1985, 1990)
Paraguay (1957)
Saint Kitts and Nevis (1983)
Saint Lucia (1984–1997, 2007)
Saint Vincent and the Grenadines (1981)

Oceania (4 states)
Marshall Islands (1998)
Nauru (1980–2002, 2005)
Palau (1999)
Tuvalu (1979)

Ne nalazim niti Hrvatsku, niti Hong Kong, niti WHO... koji likovi, zar ne?
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
U Srbiji kruzi prica da se od ovog petka ocekuje 24h karantin. E sad, opet kruze price da je to zbog migranata koji treba da "protutnjaju" kroz Srbiju. Da iz tog razloga treba zatvoriti narod na 2 nedelje. Danas su na konferenciji za novinare, demonstrativno lekari napustili konferenciju zbog 7 umrlih i 115 novih slucajeva. Inace, pomenuti lekari su iz vladajuće stranke.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
U Srbiji kruzi prica da se od ovog petka ocekuje 24h karantin. E sad, opet kruze price da je to zbog migranata koji treba da "protutnjaju" kroz Srbiju.
Nije vam lako, svakakve priče kruže. No ova je ipak 99% provjerena, pa eto... migranti ili sarin, ja svakako nebi izlazio :)



Sutra bi stvarno trebalo izbaciti fidovu sklopku i prespavati dan :D
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Nije vam lako, svakakve priče kruže. No ova je ipak 99% provjerena, pa eto... migranti ili sarin, ja svakako nebi izlazio :)



Sutra bi stvarno trebalo izbaciti fidovu sklopku i prespavati dan :D
Snimit će se i SF film o ovome: "Prašak nad Srbijom".
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Narodne mudrosti:

Ide tako Mujo s onom prskalicom po selu i prska po cesti, po kućama, po vrtovima, njivama. Ljudima bilo čudno, pa pozvali policiju. Pita njega policajac: 'Jel ba Mujo, što prskaš ti to uokolo?'
Odgovori mu Mujo: 'Pa prskam sredstvo protiv krokodila.'
'Ali bolan, ovdje nema krokodila!', vikne policajac iznenađeno.
'Pa naravno da nema, kad ja prskam.'
Na to reče policajac: 'Onda ću ja napravit da to bude obavezno. Da svi moraju prskat, jer ne bi bilo dobro da nam ovdje krokodili dođu i pojedu djecu.'
Nije prošlo dugo, cijelo selo od Muje kupovalo sredstvo protiv krokodila i prskalo sve uzduž i popreko. Mujo postade tajkun, a k tome dobio i orden za zaštitu djece. Čak je i na ulazu u selo osvanula tabla: 'Mujino selo, prijatelj djece'.
Nekome to sredstvo koje je Mujo smućkao uništilo kukuruz, nekome ubilo kravu, nekome dijete obolilo od neke čudne bolesti.
Ali sve je to naravno bilo manje štetno, negoli da krokodili pojedu djecu. I nitko nije smio ništa ni pitat, a kamoli posumnjat. Jer je nepobitno da otkad se u selu prska, nije viđen niti jedan krokodil.
 

Franz

Well-known member
Nekome to sredstvo koje je Mujo smućkao uništilo kukuruz, nekome ubilo kravu, nekome dijete obolilo od neke čudne bolesti.
Ali sve je to naravno bilo manje štetno, negoli da krokodili pojedu djecu. I nitko nije smio ništa ni pitat, a kamoli posumnjat. Jer je nepobitno da otkad se u selu prska, nije viđen niti jedan krokodil.
Svaka sličnost s trenutnom situacijom posve je slučajna. :D :D
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Dr Joram Las je izraelski lekar, političar i bivši generalni direktor Ministarstva zdravlja. Radio je i kao pomoćnik dekana Medicinske škole univerziteta u Tel Avivu i tokom 1980-ih predstavio naučno zasnovanu televizijsku emisiju.

Šta on kaže: Italija je poznata po ogromnom oboljevanju od respiratornih problema, tri puta više nego od bilo koje druge evropske zemlje.

U SAD-u u redovnoj sezoni gripa umre oko 40.000 ljudi, a do sada je od koronavirusa umrlo 40-50 ljudi, od kojih je većina u staračkom domu u Kirklendu u Vašingtonu.

U svakoj zemlji više ljudi umire od redovnog gripa u poređenju s onima koji umiru od koronavirusa.

Postoji jedan dobar primer koji svi zaboravljamo: svinjski grip 2009. To je virus koji je stigao u svet iz Meksika i do danas nema vakcine protiv njega.

Ali šta? U to vreme nije postojao Facebook. Koronavirus je, nasuprot tome, virus u odnosima sa javnošću.
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh