C5 II Citroen C5 X7 visina

gambler072

C5 enthusiast
Spona mi izgleda na mjestu, koliko iz ovog ugla mogu vidjeti, ali je dosta korodirala, pa bih je ja svakako preventivno zamijenio, jer je i moja bila u slicnom stanju prije pucanja. Ukoliko je citava, ovakvo poniranje ne bi smjelo biti do nje. Sjecas li se da li je pricvrscena kako treba na jedan prsten koji je montiran na balans stangu? Ako nema nikakvih tragova curenja ulja, ja bih se usmjerio na senzor, ali za to ti treba ovlasteni, jer zamjenski senzor tu ne bih stavljao, a svakako je pozeljno i provjeriti i mozda dotjerati visinu u normalnom polozaju. Ipak, ne bih napamet nista mijenjao nego bih odvezao nekome ko se razumije da pogleda /ispita.
@voyager
Nije problem da i ja posaljem svoje vrijednosti, cim se ponovo ujedinim sa autom, nekad iza praznika
 

ExOduS442xb

Racing
Mozda nebi bilo lose spomenuti da na Džonijevom C5 slini prednji lijevi (od vozača) amortizer. Ništa puno, samo je donji dio amortizera malo zauljen, ostatak je suh. Također nisam siguran koliko to može imati utjecaja na zadnji ovjes.
 

voyager

New member
Pozdrav svima.

Javljam samo toliko da sam auto uspješno podesio na ispravno višino. Auto se normalno diže i pušta, na izgled je puno bolje a i vodljivost je sada takva kakva po mojem osječanju mora da bude. Puno vam hvala in sretne blagdane.
 

Brruno

Well-known member
Zanima me bar od voyagera rijesenje , posto je rijesio problem. Ne bi bilo lose da svi koji rijese problem napisu ovdje tijek i rijesenje problema :)

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
 

Džoni

Member
Danas sam bio do servisa. Nikakvu grešku nisu mogli naći, što smo i sami vidjeli nakon spajanja na Lexiu. Lik koji ga je pregledavao smatra da je zbog dotrajalosti spone/senzora dobivao krivu informaciju, napravio je korekciju visine i savjetuje da se spona zamjijeni (što smo već utvrdili ovdje). Uglavnom, to me je zadovoljstvo koštalo 275 kn.

Imam još jedno pitanje. Moguće je da sam u krivu, ali čitajući po uputama i forumima sam shvatio da, kada se auto s ovim hidroovjesom podiže na dizalicu u položaj u kojem vise sva četiri kotača, potrebno je postaviti ga prije dizanja u najvišu poziciju i otpustiti čep lds tanka. Ovaj majstor je radio suprotno. odnosno, spustio ga je u najnižu. Koji je ispravan postupak?
 

Brruno

Well-known member
Na najvisu mora ici. I kad se mijenjaju gume takodjer. Cep ne treba skidati osim ako je zacepljen jer ima rupu koja ajmo reci "regulira" pritisak. Na najnizu ide samo da "korisnicki" provjeris ulje i da izvadis frizider koje si kupio novog i stavio u gepek [emoji16]
 

Milosh

Test
Dobar ti taj majstor, nema šta!

Btw, sistem ne može dobijati pogrešnu informaciju o visini zbog spone. Trebaš promijeniti senzor jer je očigledno pokvaren, a sponu trebaš zamijeniti preventivno prije nego pukne od hrđe.
 

Džoni

Member
Nisam mislio da dobija grešku zato što je zahrđala, već je možda zglob na koji nasjeda na senzor zapekao. Ali, da, i on je rekao da bi je trebalo preventivno mijenjati.
 

Brruno

Well-known member
Koja je inace cijena original spone i senzora? Zanima me , jer meni ponekad ne javlja na ekranu nista kad se digne na najvisu razinu. Niza i sve druge ok, ali najvisa ne. Inace se zna ta greska javljati kod loseg akumulatora, kojeg cu ionako zamijeniti brzo ali me zanimala cijena tih dijelova da znam sta me ceka :D
 

Džoni

Member
Cijene u ovlaštenom su:
Stražnja spona (5273 81) cca 45 kn
Senzor (5273 J9) između 500 i 550, ne mogu se točno sjetiti. Ovo je za 2.0 hdi, koliko znam. Za veće motore postoje 2 vrste stražnjih senzora, plavi i zeleni.
 

gambler072

C5 enthusiast
Spona u BiH 9KM, senzor 85KM, kod Pavica, Tuzla. Sto se tice Dzonijevog problema, probaj uraditi bsi reset, ako vec nisi, moguce da se kompjuter zblesao zbog neadekvatnog dizanja auta na dizalicu. Te greske mogu puno kostati, od unistavanja crijeva, pucanja posude, curenja cilindra... snaga hidraulike je puno jaca od snage te spone, nema sanse da zapinje i da je zapeklo, bez zamjene senzora neces nista znati. Makni se od tog majstora od kojeg pola foruma zna vise, za dobro tebe i tvog novcanika
 
Na vrh