Citroen C5 X

Charles

Active member
Donator foruma
Ja sam sve bliže kupnji C5X. Dvoumio sam se između DS4, DS7 i E-Tech. Za DS4 sam shvatio da iako mi je lijep, da mi fali onaj feeling većeg auta (trenutno imam Talismana). Nema ni klasično odmorište za lijevu ruku dok voziš. DS7 još nije stigao novi cjenik za redizajnirani model, pa nema ni narudžbi do 10. mjeseca.
Dobio sam ponudu za model raspoloživ odmah - C5X 180, Shine Pack - sa "flotnim" popustom i održavanjem 5 godina - 319k. Isprobao sam i Teslu 3, ali mi unutrašnjost nije najbolje sjela iako je gušt za voziti. U startu skuplja ali nakon cca 50-60k km ispadne jednaki trošak kao i C5X ili DS4, nešto jeftinije od DS7.
Unutrašnjost u C5X je prilično dobra u odnosu na puno drugih auta, a u zadnjih par mjeseci sam doslovno sve živo pregledao novo i godišnjake - 508, novu c klasu, Megane E-Tech, Ioniq 5 (nemoguće ga je dobiti prije kraja 2023), Tucsona, Sportage, Q3 Sportback, A5 itd... Sjedala su meka, sve djeluje cvrsto i kvalitetno na ploči. Neki rang unutrašnjosti bi bio DS7, pa DS4/nova C-Klasa, pa C5X. Ostali nabrojani su niže uključujući i A5 ako gledamo verzije do cca 420k.
Netko je spomenuo i unutrašnjost 508 - da, ako nije GT sa dodacima (kod nas nema GT Pack, već onaj sa lošom carbon imitacijom) izgleda siromašno za tu cijenu. Imali su u ponudi prije par mjeseci crni GT za cca 303k (skocile su cijene kasnije), ali to nije bilo to.
 

Charles

Active member
Donator foruma
Novi S60 nisi gledao, ili to nije ta kategorija?
Gledao sam i S60 i XC40. Nije S60 los, ali košta kao BMW3 i C-Klasa, a iznutra mi je losiji kao i taj premium feel koji se dodatno placa ne dolazi do izrazaja, pa je po meni steta love. XC40 mi je uzas iznutra pogotovo onaj "cool reciklirani" tapecirung na vratima koji je na opip gori od onog jeftinijeg platna iz dobrog zvuka koji se koristio za tapeciranje zvucnika.
kod ovog je posebno unutrašnjost "briljantna"
Da, izvana je super (barem meni), ali iznutra je kao kombi. Evo na fotki dole izgleda stvarno svemirski u odnosu na DS7 u ovom kutu koji je ipak los za DS7. Redizajn DS7 mi je znatno bolji.
 

Prilozi

Cutac

Prèkaroš
Za 350-400k kuna ja bih kupio ovo Volkswagen from € 30,880.-

Za tih 120-170 tisuća što ti ostane ga možeš održavati, tankati, registrirati... A u usporedbi sa nekom Teslom 3 i C5X je lađa.

Ali to je moj ukus, ja ne mogu provariti toliku digitalizaciju auta danas. Susjed je kupio Teslu S i VW ID.4. Grozno, grozno, grozno. Strašno.
 

Charles

Active member
Donator foruma
Za 350-400k kuna ja bih kupio ovo Volkswagen from € 30,880.-

Za tih 120-170 tisuća što ti ostane ga možeš održavati, tankati, registrirati... A u usporedbi sa nekom Teslom 3 i C5X je lađa.

Ali to je moj ukus, ja ne mogu provariti toliku digitalizaciju auta danas. Susjed je kupio Teslu S i VW ID.4. Grozno, grozno, grozno. Strašno.
Nisam ljubitelj VW-a, a i ovo je auto koji je 2003 dosao na trziste. Nije on los, al iskreno onda bi radije zadrzao svog Talismana koji ima full opremu i ne mijenjao nista. U vezi digitalizacije - meni je jedan od uvjeta da auto nema kazaljke i ekran od najmanje 10 inca :)

Evo moj talismanovic kojeg pazim i mazim :)
 

Prilozi

Profiler07

Well-known member
Znaci Cutac smije reci sta bi on sa njegovim parama,a Dinko i ja ne?jer nama brisu postove ali njemu ne???diskriminacija ili sta???
 

Cutac

Prèkaroš
Tako je, ja samo želim reći da nikakva oprema ne može (meni) zamijeniti klasu auta (ovjes, motorizaciju, izolaciju, prostor, ...). Tipa što si napisao za DS4 da nema osjećaj većeg auta. Džaba mu koža, krom, ekrani, dizajn, šta sve već ima, kad je to Pug 307/C4 prve generacije.
Isto tako, iako stari, stari auti D+ segmenta su i dalje taj segment. To što nemaju radar ne znači da nemaju duple vilice, 45 selena po mostu i 80 kila izolacije sa duplim staklima. Plus što današnji auti koštaju maaasu para. Gore je pisalo da je A5 pol milje kuna. LOL

Auti godišta od 2010. na dalje su samo za lizing :D

EDIT: Po mom mišljenju, što Dinko kaže, forum je, ne namećem, samo komentiram kao da sjedimo u kafani :)
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
[
Znaci Cutac smije reci sta bi on sa njegovim parama,a Dinko i ja ne?jer nama brisu postove ali njemu ne???diskriminacija ili sta???
Postoji mogućnost da je čovjek odustao od kupnje i prebacio novce na račun Cutacu i sad su to njegovi novci, tako da Cutac sad zapravo piše što bi sa svojim novcima. 😎
EDIT: Po mom mišljenju, što Dinko kaže, forum je, ne namećem, samo komentiram kao da sjedimo u kafani
I ja isto, koji vrag se odma ljutite. 😀
 

Cutac

Prèkaroš
Postoji mogućnost da je čovjek odustao od kupnje i prebacio novce na račun Cutacu i sad su to njegovi novci, tako da Cutac sad zapravo piše što bi sa svojim novcima. 😎
E ako su moji, onda kupujem kupujem rabljenog Sandera i odo nakurve.
 
Na vrh