Citroen C5 X

mengela

Well-known member
Donator foruma
Ja bi ga kupio s tuđin šoldin!
A davat preko 15k€ svog teško zarađenog novca za auto mi je ludost, isto ko i kurvam plaćat usluge! 🥴
samo komentiram kao da sjedimo u kafani :)
Daj meni isto, njima štaće i naplati 😎
 
Posljednje uređivanje:

Charles

Active member
Donator foruma
Ne mogu odluciti koja mu boja vise pase? Bijela perla sa crnim krovom ili crni. Ok nisu isto fotkani, ali na crnom (tu boju inace najvise volim na autu) kao da ne dolaze do izrazaja ovi neki detalji (isto kao i na crnom Pug 508).
 

Prilozi

Džoni

Member
Ne mogu odluciti koja mu boja vise pase? Bijela perla sa crnim krovom ili crni. Ok nisu isto fotkani, ali na crnom (tu boju inace najvise volim na autu) kao da ne dolaze do izrazaja ovi neki detalji (isto kao i na crnom Pug 508).
Postoji još jedan razlog zbog kojeg bih radije odabrao bijelu od crne, pogotovo ovakvu perlu.
Možda je to većini ovdje nebitno, ali ljeti će se auto daleko manje grijati ako je na suncu.
To što ima klimu nije nikakav argument, jer i ta klima mora raditi jače da ohladi usijani auto.
 

Citron

Active member
U svijetlijem je definitivno ljeti ugodnije, manje se kuži kad je spreman za pranje. Ja uvijek forsiram crne, a to je najgora boja. Dva dana se ne vozim i on pun prašine kao da je stajao mjesec dana u skladištu. Meni je taj C5X u srebrnoj boji prekrasan
 

szahtila

Well-known member
U svijetlijem je definitivno ljeti ugodnije, manje se kuži kad je spreman za pranje. Ja uvijek forsiram crne, a to je najgora boja. Dva dana se ne vozim i on pun prašine kao da je stajao mjesec dana u skladištu. Meni je taj C5X u srebrnoj boji prekrasan
Imao sam crni auto, a sad imam bijeli sa crnim krovom. Nema gore od crne što se tiče prašine
Imao sam crni auto, a sad imam bijeli sa crnim krovom. Nema gore od crne što se tiče prašine
I zagrijavanja po ljeti
 

zulufer

Active member
I meni se više sviđa bijeli. Imam crni auto i apsolutno sve stoji i što se tiče prljanja i čišćenja i što se tiče zagrijavanja...
 

Milosh

Test
Meni se takođe bijeli puno više sviđa. Ja sada vozim drugi bijeli auto u mom vlasništvu i uvijek bih uzeo bijelu što se tiče vrućine i ugodnosti ljeti. Ogromna je razlika i između tamno plavog i bijelog auta, a kamoli crnog i bijelog!

Što se tiče održavanja, bijela je bolja u smislu da duže može biti bez pranja a da se to ne kuži toliko. Loše je to što bijeli auto nema šanse da opereš na samouslužnoj praoni, kao npr. srebrni ili tamno crveni. Ako nećeš trljati spužvom ili četkom nećeš ništa napraviti.
 

ExOduS442xb

Racing
Ja imam kontra iskustva, meni je muka pošteno oprati bijeli auto, nakon praonice vide se tamniji slojevi prljavštine na bijeloj boji, još ostanu tragovi vode, kod mene je perla bijela, ali vjerujem da je to sve više manje isto. Dok ne uzmem spužvu u ruke i kantu vode sa sapunicom ne mogu pošteno oprat auto. Ovo za ljeto je veliki plus jer je razlika u temp drastična.
 

Profiler07

Well-known member
Jednom sam gleda na Galileu test temp izmedju crnog i bijelog auta i potpuno je ista bila temp i jednog i drugog na suncu
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"


Što se temperature tiče meni se čini to nebitno, jer ionako svi koristimo klimu koja rashladi auto bez obzira na boju. :) Možda jedino to ima nekog utjecaja kod kraćih relacija di klima ne stigne odradit posao na vrijeme, pa se u crnom auto griješ na 10°C više. Meni je crna boja top. I u žena i u automobila. ;) Ukusi se razlikuju. Meni je crni auto, pogotovo ove klase, uvijek elegantniji od bilo koje alternative.
 
Posljednje uređivanje:

Milosh

Test
Ovaj video test je glupost, čovjek mjeri temperature površine lima i table. Temperatura neba i svega ostalog unutra je drastično manja u bijelom autu. Razlika je kad sjedneš. Kad je +35 napolju i auto stoji satima na suncu. Crni moraš otvoriti i sačekati malo, a u bijeli sjedneš, upališ i voziš, spustiš prozore, upališ klimu i digneš prozore.. Podnošljivo je, u tome je poenta.
 

Charles

Active member
Donator foruma
Što se temperature tiče meni se čini to nebitno, jer ionako svi koristimo klimu koja rashladi auto bez obzira na boju. :) Možda jedino to ima nekog utjecaja kod kraćih relacija di klima ne stigne odradit posao na vrijeme, pa se u crnom auto griješ na 10°C više. Meni je crna boja top. I u žena i u automobila. ;) Ukusi se razlikuju. Meni je crni auto, pogotovo ove klase, uvijek elegantniji od bilo koje alternative.
Meni je crni auto isto gotovo uvijek ljepsi. I sad vozim crni, a na Talismanu jako pase crna pogotovo uz full opremu i detalje. Ali C5X nije "elegantan" auto u klasicnom smislu. Odlucio sam se na kraju za bijeli sa crnim krovom. Sad cu imati manje "elegantan" ali ce mi jednako grijati glavu :D
 
Na vrh