Citroen C5 X

ExOduS442xb

Racing
Malo sam tražio po internetu, navodno C5 treće generacije izlazi krajem 2016 godine, dužina automobila bit će 4,95m za ne karavansku izvedbu, znaci mozemo ocekivati preko 5m modele. Pogonit će ih dizelski motori od minimalno 120ks+ konja, za benziske modela nema novosti a auto će se razvijati na trenutnoj platformi C4 Picasso modela koja je nešto lakša pa će potrošnja biti nešto manja. Hidraulični ovjes je pod upitnikom tako da postoji mogućnost da zaboravimo na hidrauliku:(

Slika nema, tj. google je prepun slika ali sve su neke ružnjikave i očajne a jednostavno ne želim prihvatiti da je to mogući C5.

http://2017bestcars.com/2016-citroen-c5-redesign-engine-specs-spy-photo.html

Ako netko ima više informacija dajte ljudi da vidimo što nas čeka:p
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ima dobrih detalja. Puno bolji render nego ostali...
Zadnji kraj me podsjeća na Xantiu, prednji kraj prati sadašnji obiteljski dizajn...super. Samo zadnji kotač je*be koncepciju, treba ga pomaknut unazad da se centar kotača otprilike poklapa sa rubom stakla
 

HAL9000

New member
Baš sam nedavno pričao sa čovjekom iz CH, kaže novi šef PSA želi da Peugeoti budu još skuplji a Citroen jeftini brand i je uopće upitno da li će izlaziti novi C5.
 

Dalibor

Dado Tornado
nisam baš siguran koliko je isplativo razvijati model koji se dobro prodaje u francuskoj, donekle na beneluksu, italiji i portugalu.
isplativo je da u kalkulaciju uzmu i kinesko tržište, za koje su spominjali koncept "wild rubis" i limuzinske modele C4L i DS5LS.
tako da se nadam da ćemo dobiti DS5LS, za kojeg mi se čini da je prošle godine i predstavljen na nekom od autoshowa u kini.

evo DS 5LS, di ćeš bolje, a već imaju razvijen auto, malo europeiziraju unutrašnjost i super :)



 

ExOduS442xb

Racing
DS5LS ima manje mjesta nego u BXu:D
Iako osobno mi se svidja, i steta sto ga nema u EU, uopće nije loš, sve ukupno. 1.6 THP+LPG, taman oko 200ks.

Nadam se da ni jedan od ovih koncepata za C5 neće zaživjeti, meni su preružni, ipak npr prvi C5 je bio po vanjskom i unutarnjem dizajnu ogroman skok od Xantie, volio bi da i sada tako bude.
 

Franz

Well-known member
Slažem se s Daliborom. Mislim da ništa od C5 3.
Model treba ići u DS liniju i to je to. Èemu imati dvije ekskluzivne linije u C seriji i još jednu u DS seriji otpirlike istih performansi i gabarita, razine opreme i luksuza.
 

Damaj

Active member
Netko je već promrmljao na forumu da će razdvojiti marke DS i C5(1,2,3,4), pa onda mislim da to ne bi imalo logike trpati C5 u DS liniju.
 

konaroast

Citroenist
Donator foruma
Navodno novi C5 kasni jer su se naknadno odlučili ukomponirati hidrauliku...

Inače, ove DS linije su lijepe i sve to, ali čini mi se da ljudi zaboravljaju na kojoj se to platformi radi. Naime DS5, koji je trenutno top model Citroena, se bazira na istoj platformi kao nekada P307, C4, stari C4 picasso, P5008, P3008, DS4 itd. tj. McPherson naprijed i polukruta osovina straga.
Auto više srednje klase treba straga imati pošteni neovisni ovjes...
Po meni su svi DSi samo naprilitane verzije modela niže srednje klase.

Ostaje za vidjeti kakvi su potencijali ove nove EMP2 platforme.
 
Na vrh