Citroen C5 2.0 HDi Exclusive

sfx7

Member
Pozdrav, prije nešto manje od pola godine postao sam vlasnik Citroena C5. Tražio sam isključivo model s hidro ovjesom tako da sam na kraju kupio verziju Exclusive iz 2009. godine s 2.0 HDi motorom od 100kW (136 konja) i automatskim mjenjačem. Do sada sam prešao nešto više od 11000km i ne mogu reći da nisam imao problema, nekih malo manjih, nekih malo većih. Ako to stavimo sa strane, mogu reći da sam i više nego zadovoljan. Auto je gušt voziti. Evo i par slika:

IMG_20211120_093023.jpg
IMG_20211214_165248.jpg
IMG_20211212_091542.jpg
IMG_20211117_164901.jpg
 

sfx7

Member
Dobar je :cool:
Na koliko je km, što ga je od većih stvari mučilo?
Trenutno je na 178k. Od ozbiljnijih stvari pukla je cijev od hidraulike tako da me ostavio na putu i bio izvan voznog stanja neko vrijeme dok se to nije sredilo. Od ostalih kvarova, otišao osigurač od hidro pumpe i podizač vozačevog stakla.
 

ExOduS442xb

Racing
Lijep i očuvan C5, fino izgleda, relativno rijetka ali prekrasna bež unutrašnjost. Može li se znati gdje je (koja) i kako pukla cijev od hidraulike? To je rijedak slučaj, cijevi su metalne i pucat će ako su oštećene, znači ako se cijev fizički nekako oštetila.
PS imamo iste gumene tepihe:)
 

sfx7

Member
Lijep i očuvan C5, fino izgleda, relativno rijetka ali prekrasna bež unutrašnjost. Može li se znati gdje je (koja) i kako pukla cijev od hidraulike? To je rijedak slučaj, cijevi su metalne i pucat će ako su oštećene, znači ako se cijev fizički nekako oštetila.
PS imamo iste gumene tepihe:)
Da budem iskren htio sam crnu unutrašnjost, nije mi uopće bilo u planu uzeti ovakvu. S vremenom sam promijenio mišljenje, sve mi se više sviđa bež varijanta, čak bi rekao da je nekako luksuznija a sigurno je i praktičnija ljeti jer se ne ugrije toliko. Sad da imam izbor opet bi uzeo bež.

Što se tiče boje auta, također sam preferirao crni i nekako mi baš u toj boji C5 najbolje i najmoćnije izgleda. Nažalost nije sve tako super, strašno lako se isprlja. Čini mi se dosta nezahvalna boja.

Cijev je pukla u prednjem dijelu auta, kod motora. Mehaničar ima teoriju da ju je netko oštetio prilikom zamjene nečega u motoru pa je zbog toga s vremenom pukla. Slažem se da je to rijetka pojava ali se ipak događa, tako je to kad se nema sreće...
 

sfx7

Member
U potrazi sam za manjim felgama, 16" ili 17".

Zanima me da li felge s bilo kojeg C5 X7 pašu i na moj? Naprimjer da li felge s karavana odgovaraju i za sedan, da li felge s nekog iz npr. 2016 mogu i na neki prije liftinga npr. iz 2009?

Pretpostavljam da mogu (ne vjerujem da bi im se isplatilo praviti razlike), ali eto da upitam da se ne bi slučajno neugodno iznenadio 😂
 

sfx7

Member
Da, iste su na obje verzije c5 x7. I ne, nemoj 16, ne lici auto ni na sta, ni 17 ne izgledaju veliko na njemu
Čini se da će tako i biti. Prvo sam mislio uzeti 16", ali praktički svi govore da uzmem 17", tako da ću vjerovatno poslušati većinu. Jedino ako mi baš uleti neka prilika sa 16", ali čisto sumnjam.

Koja bi bila neka normalna cijena za set felgi? 2000kn?
 

Citron

Active member
16 ne, ja ih imam i ne stoje mu...a i dimenzija gume je neka divlja 225/60 16...ja bi kupio 17, al sad imam nove gume na tim 16 platio ih 3200kn pa neću ništa mijenjati 😆
 

sfx7

Member
Malo sam bacio oko na cijene, u BiH cijene za 17ke krecu od 300€
I 17ke isto imaju malo "divlju" dimenziju
Dimenzija guma mi nije problem. Neće biti skuplje od ovih 18" što imam. Nadam se da ću uspjeti naći nešto za manje od tih 300 eura, iako slaba je ponuda. Praktički da nema felgi koje tražim u Hrvatskoj, a kamoli u Splitu i okolici.

P.S. Ako netko s foruma prodaje felge nek se javi.

17" su najbolji odnos mekoće i ljepote. 18 su ljepše ali tvrđe, 16 izgledaju sićišno na tom autu ali auto je mekan.
Udobnost mi je važnija od izgleda, baš zato i tražim neke manje felge. Ove 18" što imam predobro izgledaju, ali šteta mi ovjesa. Kad je već udoban, onda nek bude još udobniji 😂
 

sfx7

Member
Bi li možda prodavao te 18ice što sada imaš?
Da, samo ne znam kada. Na njima su vrlo dobre zimske gume (dvije skroz nove, dvije iz 2019 ako se ne varam) pa sam planirao ljetne imati na 17" (svakako moram uzeti nove) a zimi voziti 18" dok se gume ne potroše a onda prodati felge i u potpunosti se prebaciti na 17". Postoji još i opcija da odmah prodam te 18" zajedno sa zimskim gumama pa onda kupim nove zimske za 17".

Ali prvo moram naći nove felge, pa ću tek onda razmišljati šta da radim sa 18".
 
Na vrh