Citroen C4 III

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Dojma sam da je to bio komentar na generalnu ponudu motora... što je i istina, ozbiljni motori izumiru...

A ovo čak i nije prava kompakt klasa, već je mehanički subcompact, vjerovatno će i masa to pokazati... mali motori će biti dovoljni za većinu potražnje
 

Mirage

Well-known member
Upravo to je poanta posta recimo u VW grupi možeš s svakim autom odabrati 5 motora u citroenu imaš isti dizel od 100 i 1300 ks i dva benzinca

130 ks je svima dosta ali malo mi citroen smješan s tako malim izborom motora.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
A gle, nemaju niša veće od kompaktne platforme pa je upitna isplativost razvoja motora... možda se nadaju da bi kod spajanja sa FCA preuzeli njihove veće dizele.
No u koji aktualni osobni Citroen ima smisla staviti recimo 2.2 jtdm sa 210ks? :)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nema, krug prezentacija je odrađen... sljedeći val marketinga bi trebao biti kad se pojavi u salonima, što je po trenutnom planu kraj godine, dakle još mjesec dva
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Najjeftiniji Kaktus benzinac je 118, a ako se dobro sjećam C4 dizel je bio od nekih 120tkn... onda s druge strane imamo Peugeotovu veziju na istoj platformi, 2008 koji počinje od 139tkn.

S obzirom na prethodnike, premium lavića... mislim da bi realna početna cijena trebala biti max. 120-125tkn.

Ali onda dolazimo do jednog problema... upitne palete modela i postojećeg C3 Aircrossa koji počinje od 125tkn (i sa 20cm manje plastike). Pretpostavljam da bi mogao biti nekih 10tkn skuplji od njega
 

Pavel

Lepi™
Prvo sam mislio da više ni proizvođači ne znaju koju klasu rade ili kamo žele da model spada..Ali zapravo kasnije sam shvatio da znaju. Pozicioniraju ga u višu klasu, za veće pare ali uzmu jeftiniju platformu. Prodaju ti koji cm više i tada. Trošak proizvodnje modela 110.000, cap 140.000 bazni model.

Međutim stvarno mi nije jasno to Citroenovo pozicioniranje. Mislim da ni PSA grupi generalno nije jasno
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
AKo sam dobro shvatio, osnovna (besplatna) boja u Fr. je perla boja (smeđa/naranđasta)... maaali, mikro plusić za auto.
 
Na vrh