Citroen C4 III

Pavel

Lepi™
Izgleda ko da je BMW X4 naguzio Toyotu CHR. U svakom slučaju kad pogledam novu BMW 4 s onim rešetkama do poda, ovo je dizajnerski top.

Ako kvaliteta materijala bude bolja nego što je u Cactusu, teško mi je vjerovat da će ići od 120-130k kuna.
 

track

Active member
Mitsubishi Eclipse Cross

Svaka slicnost je slucajna?

Zasto Citroen kopira Mitsubishija neko vrme vec?
 
Posljednje uređivanje:

Dalibor

Dado Tornado
imali su deal s mitsu kada su razvijali c4 aircross tamo negdje 2012. (?!), japanci su dobili ASX, a citraš aircross. ugrađenih dijelova je bilo 50/50.
možda opet imaju neke dogovore.
ali ovi naši mitsubishiji su vjerojatno više europljani nego japanci. znam da još od tamo u '90. mitsu ima vrlo aktivnu eu podružnicu s tvornicama i razvojem (npr. model Carisma)
 

track

Active member
imali su deal s mitsu kada su razvijali c4 aircross tamo negdje 2012. (?!), japanci su dobili ASX, a citraš aircross. ugrađenih dijelova je bilo 50/50.
možda opet imaju neke dogovore.
ali ovi naši mitsubishiji su vjerojatno više europljani nego japanci. znam da još od tamo u '90. mitsu ima vrlo aktivnu eu podružnicu s tvornicama i razvojem (npr. model Carisma)
Jel ovo kap koja ce prelit casu sto se Citroena tice? Sve se bojim da ce iduca kolica morati biti Peugeot ili Renault... Citroen sve gori i gori.
 

track

Active member
zašto? mislim, što ima loše u suradnji s Mitsu?
Pa filozofija i tradicija branda nebo i zemlja razlika izmedu ta dva., bar meni.
osobno ne znam koji bi me scenarij trenutno prema Renaultu gurnuo. Pogotovo prema Renaultu kao marki vozila u kojoj tražim bijeg od Citroena
Renaultu ne bi ali bi Nissanu. Malo sam prenaglio. :D
 

markan1000

Well-known member
Pa filozofija i tradicija branda nebo i zemlja razlika izmedu ta dva., bar meni.
spojiš najbolje iz oba svijeta i nema greške...
draže mi ih vidjeti kad s Mitsuom petljaju, nego s Opelom ili Fiatom.
Koliko znam, auti koji su dosad proizašli iz suradnje s Mitsubishiem nisu uopće bili loši. Tržišni (ne)uspjeh je druga priča.

Da odemo previše u offtopic, auto se predstavlja i na stranicama Citroen Hrvatska. Ali kad se klikne na link, dobije se ovaj rezultat.
Čisti amaterizam...Citroen.png
 

djuan

Active member
Jel ovo kap koja ce prelit casu sto se Citroena tice? Sve se bojim da ce iduca kolica morati biti Peugeot ili Renault... Citroen sve gori i gori.
Koji Renault trenutno dobro izgleda?
Njihov pomodni dizajn zastarjeva za 6 mjeseci.
Captur? Dosadan do bola.
Talisman? Ne želim komentirati.
Kadjar? Koleos? Dosadniji čak i od Kaškaija, a to je teško postići.
Jedino Scenic i Espace na nekaj liče.
 

track

Active member
Koji Renault trenutno dobro izgleda?
Njihov pomodni dizajn zastarjeva za 6 mjeseci.
Captur? Dosadan do bola.
Talisman? Ne želim komentirati.
Kadjar? Koleos? Dosadniji čak i od Kaškaija, a to je teško postići.
Jedino Scenic i Espace na nekaj liče.
Priznajem da sam prenaglio sa Renaultom ali Nissana par ima solidnih za lipe novce a Pugeota ima stvarno lipih za solidne novce.
 

djuan

Active member
ali Nissana par ima solidnih za lipe novce
Kojih npr.? 😂
Ne kažem da su ružni, ali su dosadni.
Kad vidim kaškaija na cesti onda ne osjećam ništa.
Juke je ružan kao prosječni bmw, ali barem nije toliko sterilan.
Nissan je tipicna marka za dosadne ljude koji nemaju pojma o autima, samo im je bitno da je povišen.
Sve to gore ne stoji za Skyline, se razmemo.
 

track

Active member
Kojih npr.?
Prvi kaskaji (drugi mi je ruzan i dosadan) i X-trail (pogotovo drugi). Ova dva auta nisu top ali daju prilicno za novce koji se uloze. Iritira me plastika unutra koja stvarno djeluje jeftino kod kaskaija (X-trail nisam vozio) ali veliki plus mi je motor dCi s kojim samo dobra iskustva cujem.
Post je automatski spojen:

Nissan je tipicna marka za dosadne ljude koji nemaju pojma o autima, samo im je bitno da je povišen.
Mislim da je Nissan tradicionalno iznimno konkurentan i kompententan kad su SUV-ovi u pitanju. :)
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Neznam dal sam ja već spominjao, ili netko drugi... ja sam zaboravio u svakom slučaju. Pa se ponovno razočarao.
Znači riječ je o CMP (EMP1, sadašnji Pug 208) platformi... znači ponovna marketinška prevara sa guranjem u višu klasu.
:(
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Užasne su ponude novih motora. 2.0 postaje raritetna ponuda, a sve je manje i "rasterećenih" 2.2 koje najviše preferiram. Govorim općenito, a ne samo što se PSA tiče.
 

Dalibor

Dado Tornado
čitavi point motora na fosilna goriva je smanjivanjem do potpunog izčeznuća.
2,2 dizele danas više nemaju valjda niti ameri u onim svojim borbenim vozilima
 
Na vrh