Citroën DS5

ZlatkoC4

Well-known member
Meni su ti ekrani super.
ti u sljedečem autu zahtjevaj da ti ugrade ekran barem 42" pa da ljudi i u koloni gledaju HD online prjenos utakmice ili kakav filmić :D

i obavezno da ima podršku na pametnom telefonu da služi ka daljinski pa nečeš se valjda naginjati do ekrana pa da moraš prste brisati sa njega:D
 

mariola

Active member
C4 Grand Picasso.
Kakvi ds-ovi, bemwejovi i merdjani.
Sa pikasonjom imas mjesta i na bacanje a sigurno je jeftiniji od ovih gore spomenutih. Nakrkas ga opremom i imas pravu femili autinu.
 

bruno veseli

New member
Svaka čast Citroenu, prošlo mi puno njih kroz dvorište i u venama mi LHM te patnja za C6. Ali mijenjati BMW 640 GC za obiteljski Citroene stavrno ne kužim :confused:. Nema Citroen ništa ni blizu 640 :thinking:
 

CDS5

New member
Jel moguce da je rasprava zavrsila na relaciji mečka - bmw? Teska hrvaCka:) GC ostaje u familiji, ali to bas nije auto za otici u centar grada, a kod nabave novog vozila svi zanemarujete jako bitnu stavku - suprugu. DS5 je jedini da po njoj "ok izgleda", a i kod mene prednost ima vozilo malo egstravagantnijeg dizajna. Karavan je isto opcija, ali A6 je trenutno pre skup, ostali karavani mi nisu zanimljivi. Imao sam probnu voznju prosli tjedan i DS5 mi je ostavio ok dojam (2,0, 2014.) i mislim da ce ipak u garazu, tu razinu opreme i vozna svojstva stvarno nema nitko od konkurencije u cjenovnom rangu. A sto se tice odrzavanja i intervencija, prezivio sam Renault, prezivjet cu sve:)
 

CDS5

New member
Hibridi su jos uvijek bete, kod svih marki, htjeli oni to priznati ili ne. A za 17-18k eura stvarno mislim da ne mogu dobit nista bolje. Angazirao sam kolegu u Sloveniji da pronjuska sto se nudi, kroz mjesec dana ce valjda naci nesto. Od interneta cujem vise-manje sve slicne zamjerke, traljavo kvacilo, tvrdji ovjes i losa preglednost, al valjda ovdje nikom nije bitan onaj osjecaj posebnosti kad sjednete za volan nekog vozila. A DS5 stvarno ima neki dobar osjecaj dok si za volanom. Valjda kod nas taj faktor nije toliko bitan jer ljudi ovdje percipiraju VW kao nekakvo mjerilo.
 

vborovic

C5 modifikator
al valjda ovdje nikom nije bitan onaj osjecaj posebnosti kad sjednete za volan nekog vozila.
Izgleda da ti nisi sjedio u pravim Citroenima ... :D ... C6, XM, CX, DS ... prosjedio sam u skoro svakom Citroenu koji je napravljen, osim nekih egzotika i rariteta i bez obzira što mi se DS5 jako dopao u unutrašnjosti (na slimama) jer izgleda kao kokpit nekog vojnog zrakoplova, mene je iskreno razočarao sa tom "posebnošću" dok sam ga isprobao ... ali, ovo ovisi od pojedinca do pojedinca što želi i očekuje od auta ... ja se u DS5 nisam našao ...
 

CDS5

New member
A nisam sjedio u "pravim" citroenima, jesam u C4 nekom kao sport koji nema veze za sportom i u ovom DS5 sad, ne znam kolika moze biti razlika između tih modela koje ste naveli, al i dalje je sve to citroen. Ovaj je čak ušao u izbor jer je namjera bila panamera, pa su gumbići unutra neodoljivo podsjećali na nju. Al panamera će morat pričekat za sad:)
 

ZlatkoC4

Well-known member
A DS5 stvarno ima neki dobar osjecaj dok si za volanom.
Onda ne trebaš previše razmišljati važno je da se ti u njemu osječaš dobro i da ti se suprugi sviđa. sve ostalo zanemari. troškovi održavanja su mu kao i za C5. kod nas ih nema puno na cesti jer je auto prvenstveno i namjenjen za Kinesko tržište gdje je i poručio dobre prodajne rezultate. njima tamo je vjerojatno ok.
Kod nas se uvjek filozofira oko svakog auta tako da kupi to i tjeraj uživaj :palac-gore:
 

vborovic

C5 modifikator
jesam u C4 nekom kao sport koji nema veze za sportom
Teniska loptica na kuki iza? ... :D ...

ne znam kolika moze biti razlika između tih modela koje ste naveli, al i dalje je sve to citroen
Razlika je blago rečeno ogromna, ali da ne kompliciram ... niti mi je namjera odgovarati vas oko kupovine, niti nagovarati na nju ... tražilo se mišljenje o DS5, usudim se reći da sam jedan od rijetkih ovdje koji ga je intenzivno vozio, a da nije vlasnik istoga (pri tome ne mislim ne probu od par minuta), zato smatram da slobodno mogu napisati svoje mišljenje o njemu (za druge koji su ga vidjeli samo na slikama ili samo izdaleka pa misle da mogu komentirati, njima na dušu) ... s obzirom da su mi Vaši početni dojmovi i na neki način očekivanja bili preoptimistični za taj auto, a i prema vlastitom početnom oduševljenju spram istoga, probao sam dati svoj pogled na auto, a da ne ispadnem previše kritički nastrojen prema njemu ...
 

markan1000

Well-known member
prati svoj instinkt, kupi ga i uživaj, zamijećen ćeš biti sigurno u tom prekrasnom autu. a ja znam da ću biti ljubomoran, kao što budem na svakog kojeg vidim na cesti.
jer uz sve mušice i nedostatke koje ima, a ima ih sigurno kao i svaki drugi auto, DS5 je definitivno poseban na svoj način!
 
Na vrh