Citroën DS5

RI-222

Member
meni na njemu fali samo hidraulicni ovjes,da bude jos vise citroen,ali valjda im je ovako manje komplicirano i jeftino.
 

brezC4

New member
zakon tržišta, odnosno ponude i potražnje. hidraulični ovjes nema konkurencija i onda to neupućeni ljudi gledaju kao nešto što ne treba pa izbjegavaju.
 

viktor1

New member
Meni pri njemu fali motor od 350 KS. Trenutno vozim C5 2.2 200KS i jednostavno mu treba da nabere. Njegovih 12 sekundi do stotke nemrem postignut ni kad ga stavim na Sport pa do kraja stisnem, sa ili bez ESP-a manualno mjenjam na 2500, 3000 ili 3500 okretaja. Jednostavno neide... A kaj nabum govoril kak me svaki 2.0 Passat od 170 KS pretekne bez problema... Istina i Bog da otkad vozim Citroen mogu spavati bez problema, bez da osjecam bolove u leđima itd. Kakav je to filing dok ti stisnes gas do daske a auto poleti... :cool:
Ako ima koga ovdje s Citroenom koji ima onaj 3.0 V6 nek javi kakav je on...
 

DSZG

Sommelier
HDI240 je dosta sličan HDI200, ali samo po "tromosti" vozila kod nabiranja brzine dok ne prešalta u treću :)

ostalo je sve različito, od moćnog ali dobro u kabini prigušenog šestaka, do skoka na samom startu i maksimalne brzine 235+ koja se ni ne osjeti :)

vozio sam samo C5 Tourer sa tim motorom, Exclusive+neke dodatne opcije, sve u svemu 1800+ kilograma gospodskog užitka ;)

cijena je slična Audijevim limuzinama i karavanima, sa slabijom opremom doduše, ali tržište je takvo kakvo je, nažalost :/
 

Dalibor

Dado Tornado
nije stvar toliko kaj je colaža visoka,
više je problem kaj taj auto svojim dimenzijama i "šasijom" nije za gumu koja ima mesa manje od 60% (onaj broj u sredini dimenzija gume).
gume koje su recimo gore na slici bi bile za neku racing verziju.
ovako će se dobiti pretvrd auto, katastrofičnog stražnjeg vješanja, nepreceiznog volana koji će još više doć do izražaja, a čitavo ponašanje u zavoju biti će "na paušal" samih guma...
od tog auta rade nešto što nikada neće biti, ni mama ni tata mu nisu bili 328, S4, Mondeo, a o dedi i baki da ne pričam...

šteta. treba kupiti to auto, i promjeniti točkove.


inače, neki dan DS5 bil iza mene na semaforu.
prednja svjetla su mu u razini mog strašnjeg stakla :D
ovako na slikama i dimenzijama ne djeluje prevelik, ali u živo druga priča...
širok i visok. bucmast.

ri-222 je spominjal hidrauliku u ds5.
čini mi se da bi sa hidraulikom to bilo ko brod.
nespretan je to auto, možda sa vješanjem iz active, ili nekom novo razvijenom hidraulikom.
nisam siguran kak bi to išlo sa običnom c5 hidraulikom.
 

dohtor

Member
auto mi je san snova, jos uvijek neispunjen, ali.... dok sam cekao servis na svom autu, u salonu su imali izlozenog jednog DS5... cista perverzija od auta... usao mi je pod kozu odmah, kao da mi je radjen na mjeru, no nemojte me molim vas odmah kamenjem, dobio sam osjecaj da je dosta nepregledan, valjda zbog toga sto kad se sjedne u njega , isto kao da se sjelo u kokpit i nema mrdanja... znam da je kokpit aviona i inspiracija ovom modelu, ali onima koji nisu vicni koristit se retrovizorima ce bit muka ic na rikverc....

ali auto mi je :cool::cool:
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Tako je, nažalost, danas na većini novih auta. Funkcionalnost stražnjeg stakla pokleknula je pred estetikom. Sad je to uglavnom samo mjesto gdje će se nallijepiti odmagljivač. :)

Npr. slučajno znam kako su i autoškolama se preorijentirali kod vožnje unatrag na isključivo korištenje retrovizora.
 

deda

New member
Ðiral sam jučer novog DS5.Ajme,mislil sam da se vozim u Mirageu.Auto je vrh najmodernije tehnike i dizajn budućnosti.
 

markan1000

Well-known member
Ðiral sam jučer novog DS5.Ajme,mislil sam da se vozim u Mirageu.Auto je vrh najmodernije tehnike i dizajn budućnosti.
ajde podijeli s nama di se može to čudo prođirati :) ja sam dosad samo sjedio u jednom...
 

markan1000

Well-known member
i daju to samo tako? i imaju probnog? nekako mi je glupo glumiti zainteresiranost kad ne mogu ni u ludilu novog priuštiti..
 

ExOduS442xb

Racing
Da se pridruzim Dedi, vozio sam novi DS5 sa 160ks i auto je stvarno vrhunski. Evo par slika, ovo ljeto sam radio u rent a caru i stvarno sam se svega navozao pa i citroena, neki svabo je unajmio DSa, mislim da je dnevna cijena bila 1000kn a imao ga je tjedan dana ako se ne varam, veli svabo da je odusevljen i da voli citroena, da mu se bas svidja:D

Nadam se da su slike ispale ok i da nisu prevelike













 
Na vrh