Citroën DS5

CDS5

New member
Evo nakon godinu dana da updejtam, DS5 smo ipak zaobisli, ali citroen je u kuci. Nakon razocarenja u vozne osobine ds5 i cinjenici da je napravljen na platformi c4, ne c5 kako sam ja bio uvjeren, te da nema zracni ovjes, jednostavno mi je bilo previse +15000€ za vrlo prosjecan auto. Uz 530gt uzeli smo i c4 1,6 hdi 2014 za nekih 10000€, napucan opremom (nema jedino kozu i panoramu) i odusevljen sam kako auto fino ide i kako je praktican. Auto sad ima 80000 km i mehanicar me stalno sprema na nekakav kvar turbine oko ove kilometraze, al koliko ja vidim, auto nema nikakvih naznaka kvariva i ide lijepo ko urica. Pokusavam se sjetit neke zamjerke, ali zasad smo autom odusevljeni. A DS5... za nekog sa viškom novaca komu se auto nece provesti na dva desna kotaca u malo življem zavoju.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Èestitam na izboru :D samoj turbini nije tipično da radi probleme na ovoj kilometraži, pogotovo ako se uredno i redovno servisira auto. Ja bi tek na nekih 150tkm skinuo turbinu i dao pregledati, ukoliko sama ne pokaže probleme prije
 

CDS5

New member
A kaze mehanicar da su mu bili par komada s nekim problemom na relaciji neki filter-ulje-turbina. Nego, jel prodaje tu netko nekakve felge koje pasu za njega, jos sam na zimskim 16”, mislim da ce na 18 izgledat bijesno:)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Da, al velim... ti problemi su rezultat neodržavanja. Ako je redovno (unutar barem 20tkm) i kvalitetno (kvalitetno ulje i filteri) održavan, onda nema smjelo biti problema. Inače se mogu stvoriti problemi koje spominje.
Naravno, ako meho ima volje i nije preskupo sad pregledat turbinu, zašto ne..

O felgama možemo nastavit na sljedećoj temi:
https://www.citroenforum.hr/citroen-c4-ii-120/gume-i-felge-za-c4-ii-1592/index32.html
A ako imaš volje, možeš otvoriti temu za svoj C4 pa tamo možemo detaljno o njemu raspravljati :D
https://www.citroenforum.hr/moj-c4-ii-168/
 

Phantom

Drajver
A DS5... za nekog sa viškom novaca komu se auto nece provesti na dva desna kotaca u malo življem zavoju.
DS5 imaju svojih mana, ali udobnost meni osobito bolja nego kod većine konkurence...
kad si spomeno bembaru, sjetio sam se susjeda koji ima isto 5icu, pa naljepke dodatno xdrive, m performance, /// , svaka čast samo hebem li ga ako imaš opremu imaš ako nemaš nemaš, sori za oftopik..
 

CDS5

New member
Moj ima samo xDrive, te naljepnice su selo tjuning, al je zato paket opreme top, a sto se udobnosti tice, stvarno ds5 nije tu mi blizu, jer gt ima 5 modova ovjesa, citroen 1. I taj jedan je ni vam ni tamo, jer udara po šahtovima ko spuštani golf, a volan i drzanje u zavojima ko nekakav kombi. C4 puno bokje koristi taj ovjes, radi manje mase vjerojatno.
 

Blaster

New member
DS5 mi je definitivno najatraktivniji Citroen i svakako poželjan model. Ipak, u slučaju da se odlučim za Citroen to bi vjerojatno bila neka C4 ili C5 picaso izvedba.

Od opreme bih uvjetovao:
el. ručna
Automatic
NAVI (bilo koja verzija jer vidim da su vrhunski opremljeni po tom pitanju)
Kartica (paljenje na dugme
i ostale stvari koje svi želimo: Automatska klima, daljinsko ključanje, .... što svakako i dođe
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Da malo oživim temu...
Trenutno sam u P407, a razmišljam o kupovini redizajniranog DS5 (Blue HDi 180, Automatic).
Vozio ga neki dan (2015. godište) i ne mogu reći ni da je tvrd ni neudoban ni bučan! Valjda su doista popravili sve te prvotne mane u ovom redizajnu. A čitam po Netu da je hrpa toga dorađena (amortizeri, mjenjač, ventili, turbina, multimedija...) pa mi sve to skupa djeluje vrlo pristojno. Kao rabljeni auto od cca. 4 godine dosta je izgubio od početne (visoke) cijene, a nije puno izgubio na modernosti i ukupnoj kvaliteti za uloženi novac (17-ak tisuća €).
Znam da za te nofce mogu kupiti nešto njemačko, ali ovaj avoinski auto mi je toliko jedinstven i poseban da mi nijedan drugi nije privlačan kao taj DS5!
Jbg...
:cool:
 
Posljednje uređivanje:

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
20 000 € je područje sume novaca di C-klasa istog godišta već postaje relevantna. Meni je Citroen drag auto, al za rabljenog nema situacije u kojoj bi iskešira 20 000. Nagađam da će se ovaj iz oglasa prodati po toj cijeni za... Oko... - Pa, nikad! :D
 

Dalibor

Dado Tornado
vjerojatno je vraćen lizing ili uvoz, a otići će kao trampa u nekoj kombinaciji za nešto drugo pod račun kako je i došao, preprodavači imaju kombinacije ne bojim se za njih
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Gledao sam i tog s navedenog oglasa. Tj. pratim ih sve na Njuškalu već mjesec-dva dana...
Ovaj je full oprema (samo ona sjedala dođu dodatnih 3.000€), ali nije redizajn, nije Blue HDi, ima doduše malo kilometara (i to treba dobro provjeriti), ali je hybrid (pitanje zdravlja i trajanja baterije, robotizirani mjenjač...), a k tome je još i preskup (20.000€).
Bude naišao neki redizajn, Blue HDi automatic, pa i sa 170.000 km ako je uredno održavan, nije problem.
BMW je OK auto, ali nije ovako "Chic" pa nisam zagrijan za njega :).
Jbg..
 

Cutac

Prèkaroš
Radi pojave bi DS5ici svašta oprostio
Kad bih se igrao s njim u salonu dok čekam c4, bio mi je super, ali sada svaki dan vidim jednoga kod Špara u Sisku i baš je nekako... Ne znam, nije tako fora kao u salonu.
Malo ima previsok krov na sredini, izgleda grbavo i zdepasto.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Ne samo da je redizajn puno atraktivniji, nego je dorađen i poboljšan (motor, ovjes, mjenjač, multimedija...) tako da mi ozbiljno ne da mira!
:cool:
Moj P407 je na oglasima, skupljaju se nofčići i čeka prilika...
 
Na vrh