Citroën C4 Grand Picasso 1.6BlueHDI 88kW/120KS by Rakonja!

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Uf, slago bi te. Slabo to pratim, jer nema mi smisla. Znam da kad idem autoputom do Zagreba 130km/h,oko 6lit!A neki dan sam išao iz BiH doma, cestom, normalnim brzinama zbog gužve, slično gradskoj vožnji, cca 200 km....., potrošnja je bila oko 4!...... SRETNU NOVU ŽELIM SVIM ČLANOVIMA FORUMA!!!!
 
Posljednje uređivanje:

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Ukoliko netko ima potrebu za Originalnom gumenom kadicom za gepek od C4 Grand Picassa,a da mu je blizu......,poklanjam!Moj je 2017!Kupio WithCar(Gledring) i zamijenio,iz navike!
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Nekad malo nemirno radi pri paljenju!Večinom pokazuje grešku za dvije,nekad jednu!Prije je 4!Kod nas reparacija 800 za 4,Srbija oko 600!
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Sfa se tocno kvari na tim injektorima? Zacepe se?
Da,pretpostavljam!U početku to,nepravilno raspršuju gorivo,u nepravilnim količinama!Ako predugo ignoriraš,ode i neka elektronika na njima!Kad je i gorivo raznih kvaliteta....,ili nekvaliteta!
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Samo mi napiši oznaku tog motora, da znam i to kad već pitam.



Na ovima iz 2012-2013 oslabi piezo element koji otvara diznu, navodno je to najčešći kvar, nema veze sa štopanjem.

"DV6FC"
Još bi ih trebalo kodirati,neznam koliko to dođe!
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Što je to -1.8 / +1.8?
Vjerovatno ove razlike u ubrizgavanju kod dizni!Kad pređu te vrijednosti!
Danas sam radio mali servis nakon nekih 10-tak tisuča,promijenio ulje/filter ulja,filter zraka,i filter kabine!Da mi je samo znati tko je dizajnirao mjesto za filter kabine!Napatih se dok sam skinuo pretinac,i dr!Hrpa korištenih,i predinstaliranih nekorištenih konektora!Čak i kad ti je mjesto za filter na dohvat,i onda zna zezati!Namjerno sam odvojio konektor za senzor usisa zraka,da vidim hoče li bacati grešku,i naravno da je,greška motora!FAP aplikacija uspješno očitala,i izbrisala grešku!
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Postoje li upute za postupak izmjene ulja u EAT6 Aisin mjenjaču,unatoč tome što je ulje kao "doživotno"!Neznam koja im je tvornička oznaka. Trebalo bi biti, zbog eventualnih popravaka mjenjača, i sl. Pa ako netko ima....
 
Na vrh