Citroën C4 Grand Picasso 1.6BlueHDI 88kW/120KS by Rakonja!

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
POZDRAV SVIMA!Evo nakon što sam poslije dobrog starog Berlinga,nakratko otišao u Japanske vode sa Mazdinom limuzinom,vračam se starom dobrom ugođaju koje mogu pružiti samo velika i prostrana francuska vozila!Od nekidan sam ponosni vlasnik CITROEN C4 GRAND PICASSA 1.6BlueHDI,88kW/120KS,2017 GODIŠTE(174 500 KM),7 SJEDALA,AUTOMATSKI MJENJAČ,AUTOMATSKA DVOZONSKA KLIMA,NAVIGACIJA,.......oprema mislim Intensive!Na prvu odlično vozilo,posjeduje dio mogučnosti/prostora Berlinga,i nešto luksuznijeg vozila!Prilažem par slika vozila nakon preuzimanja.Kao što rekoh dobro očuvano,ali pri prvim večim temperaturama,planiram odraditi kemijsko čišćenje sjedala,i tepiha.........
 

Prilozi

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Čestitke, dobro izgleda. Trebao bi on biti i nešto duži od standarndnog Berlinga, al nisam detaljno proučavao dimenzije.
Vidim da već hakiraš oko dpf-a... si siguran da AdBlue uopće radi? Nekako sumnjam da je na prvom na tim kilometrima
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Čestitke, dobro izgleda. Trebao bi on biti i nešto duži od standarndnog Berlinga, al nisam detaljno proučavao dimenzije.
Vidim da već hakiraš oko dpf-a... si siguran da AdBlue uopće radi? Nekako sumnjam da je na prvom na tim kilometrima
Rekao je da je mijenjana neka skupa pumpa,i tank....,ali su papiri ostali u firmi!A na satu piše kad stisnem da ima AdBlua za 2400 KM
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Super pila sretno. ivan222 ivan222 na tim kilometrima i drugi je morao otići rikava između 60-80 tisuća eto meni privi put na 76 tisuća.
HVALA!Popravljaš ili ne,i ako jesi koliko!Prvi puta kad se sretnem sa tim problemom,isključujem ga!A možda i FAP!
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Evo upravo odrađen nužan veliki servis na 175 392 KM!Promijenjen set zupčastog remena DAYCO,komplet mikroremena PSA(čitaj Gates),i promijenjen antifriz!U originalu skinut DAYCO zupčasti remen(činio se još dosta dobar na prvi pogled),u kompletu sa PIERBURG pumpom vode,INA klizačem i "nečijim" španerom.....,sve došlo sa autom iz tvornice!Vidim da na prvom remenu piše Made in Italy,a na novoj kutiji od seta Made in China.......,pa sad neznam što je na tom remenu pisalo!Ali s obzirom da vidim iste setove na netu sa natpisom Made in Italy na kutiji,nisam baš optimističan!Set mikroremena je sve original PSA,ali u biti GATES logo na svemu!Pumpa vode je izgleda počela puštati,tako da je promjena došla u pravo vrijeme na sreču.Cifra oko 550 EUR-a,malo je cijenu digao originalni PSA set mikroremena......,ali se vjerovatno i to moglo smanjiti da se uzimalo pod Gates imenom.S obzirom da nisam mogao uticati na izbor dijelova,moje je da platim ako pristanem!Eto,pa ako se netko pita što dolazi u originalu na ovom tipu vozila(bar što se tiče zupčastog seta),mikroremen je "vjerovatno mijenjan prije"....,sumnjam da može prevaliti toliko!

NOVI DIJELOVI-

https://www.daycoaftermarket.com/en/catalog/?a=1&type=1&code=KTBWP9170K

https://www.myparto.com/en/i27282/citroen-peugeot-keilrippenriemen-1631481680

,a iza njih skinuti originali......
P.S-Dali je netko uspio sa Diagbox-om kodirati ključ sa 4A ČIPOM!Trebam si naručiti rezervni sa AliExpressa,pa bih volio znati da je moguče bez posebnog alata!
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Meni u Citroen aplikaciji piše da mi je predviđeno mijenjanje remena na 130 000 km, iako ću ga ja vjerojatno mijenjati na 120 000 km, tako da je to u tvom slučaju prethodni vlasnik vjerojatno obavio u tom intervalu.
Jutro. Vjerovatno, ali pošto je auto bio od njegove firme, u kojoj ga je on vozio..., nažalost nemam povijest vozila. A u ovlaštenom su stavljali samo žig u servisnoj, a računi vjerovatno negdje skupljaju prašinu u firmi....
Meni u Citroen aplikaciji piše da mi je predviđeno mijenjanje remena na 130 000 km, iako ću ga ja vjerojatno mijenjati na 120 000 km, tako da je to u tvom slučaju prethodni vlasnik vjerojatno obavio u tom intervalu.
Danas našao u autu,čak i meni nevjerovatno,ali izgleda da bi i set mikroremena mogao biti original,jer vidim da se mijenja na istoj kilometraži kao i set zupčastog!Danas sam tek shvatio da mi na lijevom dnevnom svjetlu nerade prve dvije ledice od sredine vozila,od njih 4!Tek sam se danas zagledao u svjetla!Pa gledam na internetu dali ima načina za popravak,ili ču ignorirati.....,jer je novo preko 200 EUR!I pojavio se neki čudan zvuk u pozadini nakon servisa.Baš me nervira.Negdje ispod table,povezao sam ga sa motanjem u desno!Dok sam imao Berlingo,skoro svaki put nakon što smo ga spustili sa dvostupne dizalice,treslo je na volanu,i neki zvuk.Onda sam morao malo naglo skretati,kočiti na parkingu,dok ne prestane,ili se nešto namjesti......,kontao sam amortizer,pa se nadam da je i tu nešto slično!
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

szahtila

Well-known member
Ključ sa AliExpressa naručen,4A CHIP-HU83 BLADE,izgledom kao original,recenzije uredne......,pristup Diagbox-u imam,jedino mi za KEY CODE u ovlaštenima traže 50 EUR!Ima li netko neku jeftiniju ideju kako doći do njega!


https://www.aliexpress.com/item/4000311319286.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.4.54b318020uxk9p

https://www.aliexpress.com/item/33030748490.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.5.54b318020uxk9p
Ako imaš stari ključ ne treba ti ovlašteni za key code.Unutar starog ključa nalazi se mala kapsula (cca 3x2 mm) koja u sebi ima taj kod .Ta kapsula ti je odvojena od tiskane pločice i uz malo pažnje možeš je izvući i premjestiti u novi ključ.Obično se nalazi na strani kučišta neposredno uz metalni dio ključa koji ide u bravu
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Ako imaš stari ključ ne treba ti ovlašteni za key code.Unutar starog ključa nalazi se mala kapsula (cca 3x2 mm) koja u sebi ima taj kod .Ta kapsula ti je odvojena od tiskane pločice i uz malo pažnje možeš je izvući i premjestiti u novi ključ.Obično se nalazi na strani kučišta neposredno uz metalni dio ključa koji ide u bravu
Ali onda opet imam samo jedan ključ,ili?
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Da. Pretpostavio sam da ti stari ne radi ili uopće nemaš ključ za daljinsko?
Ne,nego dobio samo jedan ključ.....,pa nebi bilo dobro da ga izgubim!Mislim da ovaj naručeni ima i Keyless mogučnost,pa me baš zanima dali bi radilo kod mene!Na vratima(kvakama) nevidim ono izbočenje,ali mislim da sam vidio da i ovi keyless isto imaju utor za ključ!Uvijek ga zaboravim izvaditi:D
 

szahtila

Well-known member
Da. Pretpostavio sam da ti stari ne radi ili uopće nemaš ključ za daljinsko?
Postoji opcija da tu kapsulu izvadiš i zaljepiš na bravu(tako da se ne vidi), no tada više nemaš tu key code zaštitu i možeš pokrenuti auto bilo kakvim ključem
 
Na vrh