Citroën C4 Grand Picasso 1.6BlueHDI 88kW/120KS by Rakonja!

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Možda netko ima pristup katalogu originalnih dijelova?Treba mi originalni PART NUMBER za ležajeve amortizera,mislim da je otišao lijevi!Kad motam u desno,kao da krekeče,u lijevo ne!Naručio bih dva nova,ali nisam siguran koji su točno!Još kad bih znao prvu ugradnju!KOntam neki SASIC,SKF,SNR,LAMFORDER ili slično!Znači C4 GRAND PICASSO 2017,1.6 BlueHDI 88/120(B78)!Na hrpi stranica je teško pouzdano saznati,jer ima hrpu sličnih modela!Neki su tako naručivali izvana,pa ispadne krivo!
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Kad sam menjao amortizere, sam nabavio delove preko broja šasije. Sve rastavili, sastavio majstor amortizer, da vrati, solje nisu za moj auto. Onda je majstor pozvao nekoga, čovek za pola sata doneo odgovarajuće. Ja bih ostavio majstoru da nabavlja delove.
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Kad sam menjao amortizere, sam nabavio delove preko broja šasije. Sve rastavili, sastavio majstor amortizer, da vrati, solje nisu za moj auto. Onda je majstor pozvao nekoga, čovek za pola sata doneo odgovarajuće. Ja bih ostavio majstoru da nabavlja delove.
Da, zna biti greške preko VIN-a, zato i pitam. Da znam tko je "majstor", još bi i pustio. Kod tog dijela kažu da dosta njih pravi probleme, najbolje "original"!
Mene isto zanima gdje je općenito pouzdano saznati broj dijela ako nisi automehaničar.
Do 2014-te,Citroen Backup Documentation(SBox).... offline
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Kupio neki dan ležajeve amortizera na Auto Krešo,bila akcija......,trajala još cca 10min prije ponoči!SNR,mislim da je to original prva ugradnja,vidim da su među najboljima na tržištu,izašao me 100-tinjak "KN" jedan.Mislim da je to odlična cijena!Usput uzeo i filter ulja,original PSA,cca 70 KN!Sad čekam frenda da uhvati vremena,pa čemo to sami!A konačno stigao i drugi ključ sa Alija!Identičan,da neznam koji je original,i da nije mala razlika na fizičkom ključu.....,nebi ih ni mogao razlikovati!Sa Diagbox-om v9 je ispalo da moram nakon kupovine ključa,i platiti token za Diagbox,i programirati ključ,i još KEY CODE oko 50 EUR u servisu!Jučer sam istalirao v7.83,pa moram testirati dali mogu bar token zaobiči...........

https://eshop.ntn-snr.com/en/product/M25912-SNR/M259.12




https://vi.aliexpress.com/item/4000311319286.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.10.602018023Zzshs&gatewayAdapt=glo2vnm

https://vi.aliexpress.com/item/33030748490.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.11.602018023Zzshs&gatewayAdapt=glo2vnm
 

Prilozi

szahtila

Well-known member
Jučer sam istalirao v7.83,pa moram testirati dali mogu bar token zaobiči
Nije do Diagboxa, do auta je. Mislim da nema načina, možda jedino uz arduino canbus ali to još nigdje nisam pročitao. Možda je @McSlavko upućeniji u to, ni njegov Ds ne može bez tokena, a ipak je napravio dosta izmjena na autu
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Koji je bio povod/simptom za ležajeve? Hvala! Poz
Kad motam u desnu stranu "krekeče" taman tu iznad lijevog amortizera, u desno ne. Kažu za 175000 nije čudo.Kratko sam ga vozio prije velikog servisa, ili nisam čuo od glazbe,.... ili su oni poremetili kad su otpuštali nosač motora.....
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Nije do Diagboxa, do auta je. Mislim da nema načina, možda jedino uz arduino canbus ali to još nigdje nisam pročitao. Možda je @McSlavko upućeniji u to, ni njegov Ds ne može bez tokena, a ipak je napravio dosta izmjena na autu
Arduino nema te opcija raznih popravaka. On samo uključuje ili isključuje pojedine funkcije i eventualno ih mijenja (npr. VIN).
No za programiranje ključeva jedino i definitivno Diagbox. S njime sam i sve ove svoje AFIL dodatke (offline) odradio. No, ključeve osobno još nisam reprogramirao...
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Evo nedavno sam konačno utvrdio da je ipak do auta,tj.godišta auta vjerovatno!Nije mi baš drago što su mi "ograničili" upotrebu Diagbox-a,ali što je tu je!Sad mi slijedi plačanje 50 EUR za KEY CODE,i zatim mislim 30 EUR za jednodnevni token,da bi isprogramirao ključ!S obzirom da se Diagbox token mislim dijeli na Servisnu Dokumentaciju,ili telekodiranje......,zanima me zna li tko mogu li nakon kodiranja ključeva možda odraditi nadogradnju softvera kompjutera motora i mjenjača,na eventualnu najnoviju verziju,....u sklopu tih 30 EUR za token!Kad več nemogu iskoristiti ostatak vremena na kopiranje cjelokupne servisne dokumentacije!Negdje sam na stranom,ili ovom forumu naletio na spominjanje programa za kopiranje cjelokupnih podataka od određene web stranice,pa me zanima može li se to iskoristiti za brzinsko kopiranje Servisne Dokumentacije!
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Evo konačno uhvatio malo vremena,pa instalirao "špijunsku" ledicu za pračenje regeneracije!Stigla sa Alija,12V.Rastavili,ugradili ledicu,spojili na žice od grijača retrovizora,i radi!Nismo direktno na stopice iza stakla,nego ogulili žice na pola puta sa stražnje strane retrovizora(smeđa i crna),i zalemili.....,bliže je bilo!Sutra sam na autoputu,trebala bi biti regeneracija po planu,pa provjerim dali sve radi!Usput pratim i u FAP Pro aplikaciji u kombinaciji sa OBD2 uređajem.Lp.
UPDATE:....nakon 500-tinjak km na autoputu,nije palio regeneraciju!Pratio sam u FAP aplikaciji,skinio je zasičenost sa cca 16,na cca 8!Pomalo!Izgleda da on to pri večim brzinama(konstantnih 145) sam pomalo "propiri",bez korištenja regeneracije!Tako da je očekujem uskoro u gradskoj vožnji!

Prilog slika iz aplikacije,cca 200 km prije kuče!Više sam tu pratio dizne(injektore),pravio mi je broj 2 problem.....,ali nakon LIQUI MOLY PRO-LINE aditiva za čišćenje dizel motora,problem nestao!Iako su mi se u servisu kunili da neče pomoći,i da servis/remont sve 4 košta oko 800 EUR!Več mjesec dana nikakvih grešaka.....!Liqui Moly proizvodi me nikada nisu iznevjerili!
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

paolo123

New member
Evo konačno uhvatio malo vremena,pa instalirao "špijunsku" ledicu za pračenje regeneracije!Stigla sa Alija,12V.Rastavili,ugradili ledicu,spojili na žice od grijača retrovizora,i radi!Nismo direktno na stopice iza stakla,nego ogulili žice na pola puta sa stražnje strane retrovizora(smeđa i crna),i zalemili.....,bliže je bilo!Sutra sam na autoputu,trebala bi biti regeneracija po planu,pa provjerim dali sve radi!Usput pratim i u FAP Pro aplikaciji u kombinaciji sa OBD2 uređajem.Lp.
UPDATE:....nakon 500-tinjak km na autoputu,nije palio regeneraciju!Pratio sam u FAP aplikaciji,skinio je zasičenost sa cca 16,na cca 8!Pomalo!Izgleda da on to pri večim brzinama(konstantnih 145) sam pomalo "propiri",bez korištenja regeneracije!Tako da je očekujem uskoro u gradskoj vožnji!

Prilog slika iz aplikacije,cca 200 km prije kuče!Više sam tu pratio dizne(injektore),pravio mi je broj 2 problem.....,ali nakon LIQUI MOLY PRO-LINE aditiva za čišćenje dizel motora,problem nestao!Iako su mi se u servisu kunili da neče pomoći,i da servis/remont sve 4 košta oko 800 EUR!Več mjesec dana nikakvih grešaka.....!Liqui Moly proizvodi me nikada nisu iznevjerili!
Svaka čast majstore.
Volio bih to i sebi napraviti.
Je
Evo konačno uhvatio malo vremena,pa instalirao "špijunsku" ledicu za pračenje regeneracije!Stigla sa Alija,12V.Rastavili,ugradili ledicu,spojili na žice od grijača retrovizora,i radi!Nismo direktno na stopice iza stakla,nego ogulili žice na pola puta sa stražnje strane retrovizora(smeđa i crna),i zalemili.....,bliže je bilo!Sutra sam na autoputu,trebala bi biti regeneracija po planu,pa provjerim dali sve radi!Usput pratim i u FAP Pro aplikaciji u kombinaciji sa OBD2 uređajem.Lp.
UPDATE:....nakon 500-tinjak km na autoputu,nije palio regeneraciju!Pratio sam u FAP aplikaciji,skinio je zasičenost sa cca 16,na cca 8!Pomalo!Izgleda da on to pri večim brzinama(konstantnih 145) sam pomalo "propiri",bez korištenja regeneracije!Tako da je očekujem uskoro u gradskoj vožnji!

Prilog slika iz aplikacije,cca 200 km prije kuče!Više sam tu pratio dizne(injektore),pravio mi je broj 2 problem.....,ali nakon LIQUI MOLY PRO-LINE aditiva za čišćenje dizel motora,problem nestao!Iako su mi se u servisu kunili da neče pomoći,i da servis/remont sve 4 košta oko 800 EUR!Več mjesec dana nikakvih grešaka.....!Liqui Moly proizvodi me nikada nisu iznevjerili!
Svaka čast majstore.
Volio bih to i sebi napraviti.
Jel imaš možda link od ledice sa Alija?
 
Na vrh