Citroën C4 Grand Picasso 1.6BlueHDI 88kW/120KS by Rakonja!

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Ekipa,ima li netko Bi-xenon farove na C4 Grand Picassu!Stvarno sam razočaran sa standardnim H7 farovima,čak i u kombinaciji sa OSRAM Night Breaker sijalicama!Moram vidjeti što se tu da napraviti,neki mod ili nači povoljno Bi Xenon farove!
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Ekipa,ima li netko Bi-xenon farove na C4 Grand Picassu!Stvarno sam razočaran sa standardnim H7 farovima,čak i u kombinaciji sa OSRAM Night Breaker sijalicama!Moram vidjeti što se tu da napraviti,neki mod ili nači povoljno Bi Xenon farove!
Šta nije to onako veći zahvat da nije samo prominit farove, nego moraš i perače razvuči
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Za naknadno ugraditi Xenon treba dosta toga; Ecu, balasti, sami farovi, mlaznice za pranje, možda i mjerači visine/nagiba na obje osovine te naravno telekodiranje.
Dosta zahtjevno i skupo…
 

Milosh

Test
Za naknadno ugraditi Xenon treba dosta toga; Ecu, balasti, sami farovi, mlaznice za pranje, možda i mjerači visine/nagiba na obje osovine te naravno telekodiranje.
Dosta zahtjevno i skupo…
Da, ako mora biti po zakonu, onda je jako skupo. Sami farovi su najmanji problem, balasti su kod mnogih farova dio samog fara (pričvršćeni odozdo). Ali po zakonu auto sa xenon farovima mora imati perače farova. To se može naći ali dosta komplikuje ugradnju. A nivelacija je takođe upitna, ako bi na tehničkom zahtjevali da i nju imaš, onda tu imaš senzore, kablažu, ECU i podešavanje ECU-a.
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Da, ako mora biti po zakonu, onda je jako skupo. Sami farovi su najmanji problem, balasti su kod mnogih farova dio samog fara (pričvršćeni odozdo). Ali po zakonu auto sa xenon farovima mora imati perače farova. To se može naći ali dosta komplikuje ugradnju. A nivelacija je takođe upitna, ako bi na tehničkom zahtjevali da i nju imaš, onda tu imaš senzore, kablažu, ECU i podešavanje ECU-a.

Morat ču onda neku Philips konverziju na LED,nadam se da nitko neče skontati.Iako je to pravljen prihvat kao H7 sijalica,pa mogu i izvaditi prije tehničkog!Nešto tipa ovog....

https://www.mk-led.hr/en/shop/philips-ultinon-pro6000-led-h7-100-legalno-do-230-vise-svjetla-5800k/


https://lightingacademy.eu/hr/tehnologija/led-hr/francuska-legalizira-koristenje-philips-h7-led-nadogradnje/
 
Posljednje uređivanje:

Cale81

Active member
Ja sam bio prije koji dan kod Lumen Lens tu u Zagrebu pogledati puknuti far na mom c4gp, pa sam ga uz put pitao za ugradnju ledica u ove farove i kaže slijedeće
120 € za ugradnju na dva kratka svijetla H7. On naruči ledice i neke originalne adaptere koji su specifični za svaki tip vozila i za jedan dan ugrade.
Nisam tražio neke detalje jer sam onako tražio samo red veličine cijenu
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Ja sam bio prije koji dan kod Lumen Lens tu u Zagrebu pogledati puknuti far na mom c4gp, pa sam ga uz put pitao za ugradnju ledica u ove farove i kaže slijedeće
120 € za ugradnju na dva kratka svijetla H7. On naruči ledice i neke originalne adaptere koji su specifični za svaki tip vozila i za jedan dan ugrade.
Nisam tražio neke detalje jer sam onako tražio samo red veličine cijenu
Oni sigurno znaju što pričaju. Jedni su od boljih kod nas.
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Jučer sam nabavio Osram H7 Night Breaker LED. Dobio sam ih povoljno,korištene godinu dana,sa još dvije godine garancije! Cijena 60 EUR,nove bile u Tokić-u oko 1700 KN,plačene sa popustom 1072 KN! Po recenzijama odlične. Danas planiram montirati,pa se nadam da če sve biti dobro,tj.da neče bacati grešku(da nemoram uzimati adaptere),i da je linija svjetla pravilna! Montaža vrlo jednostavna. Bilo je prepovoljno za neuzeti,cijena i više nego korektna!

 

Prilozi

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
LED-ice postavljene. Instalacija super jednostavna! Prostor sasvim dovoljan da se zaštitna kapa normalno zavrne natrag na far! Ventilatori na ledicama nečujni,ali vrte. Grešaka na tabli "NULA :)",razlika "drastična"! Čak i po danu (ono u sumrak),se vidi da su svjetla upaljena! Sa žučkastog svjetla od OSRAM H7 Night Breaker 55W(+200%), na potpuno bijelo OSRAM H7 Night Breaker LED 19W! Teško je uslikati,ali vidi se razlika u svjetlu! Sinoć je pljuštila kiša, i nisam stekao pravi dojam, iako kad ti ne blješte vozila iz suprotnog smjera, i njihov odbljesak sa mokre ceste, uredno se vidi ispred sebe kako kapljice padaju na bijelo osvjetljenom asfaltu! Brzinski sam pogledao na nekom natkrivenom parkingu liniju svjetla,i nema one jasno izražene ravne linije između dva fara, koja možda ne postoji ni sa običnim halogenim sijalicama! Možda to bude na farovima sa projektorima. Ali su svjetla u jednakoj visini,i apsolutno nitko mi nije blicao da mu smetaju farovi,a vozio sam se dobrih pola sata, jer mi je usput odrađivao i regeneraciju! Rekao bih da je bar 5x bolje osvjetljenje,i mislim da je to apsolutni maksimum koji se da izvuči iz farova ovog tipa! Obične Night Breaker sijalice sam prebacio na duga svjetla, i nemogu reči da vidim ikakvu razliku osvjetljenosti. Preporučujem svima ovu preinaku,na Njuškalu ih bude,i ima par mjeseci korištenih sa još par godina garancije za 60-80 EUR,a budu i nove za 100 EUR. Jedino preporučujem Night Breaker verziju,jer bude i nekih XTR,HL ili slično,a nisam siguran kakve su one. Sve su od OSRAM-a! Na tehnički ču ići bez promjene prije,i mislim da če biti sve uredu. Uvijek mogu vratiti stare ako traže za prolaz! Legalne su,ali vozilo još nije na popisu!

Priložio sam par slika, da se vidi razlika u boji svjetla, ako uspijem dobiti neku kvalitetnu fotografiju kasnije,priložim naknadno.Lp.
 

Prilozi

Na vrh