Citroën C4 1.6HDi by "tomica0308"

tomica0308

Well-known member
Hahaha i to retro pakovanje :D
Cutac ima toga u svim ducanima auto dijelova ☺

Ujutro opet isto sve,potrosnja porasla,idem kasnije na dijagnostiku pa nek u voznji parametre gleda

obavio dijagnostiku i gledali parametre u voznji i kad je auto u mirovanju bio, kaze bratic dizne su ko nove(bar davaju takve parametre), maf cita skroz ok, izbrisao greske 4 komada bile i sve se obrisale odma, pokusali nakon voznje ucitati greske i nema nijedne (kaze da je to super dok se sve obrisu odma), auto normalno trosi na 70km/h oko 2,2-2,5l.
 

vborovic

C5 modifikator
pokusali nakon voznje ucitati greske i nema nijedne (kaze da je to super dok se sve obrisu odma)
Ne nužno ... super je dok se greške ne vraćaju nakon drugog ili čak trećeg kontakta od brisanja (a da auto ne mora napraviti niti metar) ... :)
 

tomica0308

Well-known member
probao je 5 puta upalit i ponovo ucitat i nema nista, idem u ponedjeljak na mijenjanje podloski i guma pa nek naprave dijagnostiku opet.
 

TPrime

New member
Ma Toma neka te ne brine ta potrošnja, kada prijeđeš sa 15 cola na 17 pa kad potrošnja skoči :grin: :D Recimo meni je HDi sa 17 cola i Remapom trošio od 6.5 do 7.3 (ovisi koliko sam ga stiskao) :D
 

tomica0308

Well-known member
hahaha ma oke je sad, evo jutros ostavio auto u servisu i zove meha prije par min da 3 injektori nejdu van da su zapeceni i da imaju alat za vađenje al treba rastepsti onu plastiku i izvadit van dizne da alat nasrafe gore, a i poslje toga injektori moraju ic na pregled, a ova jedna je isla van bez problema koju smo mi podlosku menjali, tako da ce samo tu stavit drugu a ovo s vremenom ili dok cu bit na godisnjem
 

tomica0308

Well-known member
Danas stojim na parkingu cekam curu iz ducana i zamagljene sajbe, probam upalit klimu ajde suhi zrak pa ce brze odmaglit al kad ono nepali se kompresor, necuje se onaj "klik", e sad sam citao da se na nekim autima nepali klima dok je temp ispod 5 stupnjeva?rucnu klimu imam :confused:
 

tomica0308

Well-known member
je bil je upaljen naravno, nego citam na netu po nekim forumima da se kompresor nepali kad je vani ispod 3-4 stupnja, da samo isusivac radi?
 

ZlatkoC4

Well-known member
Ne znam zašto sam mislil da si oženjen
Ovo ne znači da nije oženjen! samo je rekao da čeka "curu iz ducana" nigdje ne spominje svoju curu. :D

A zamaglio se vjerojatno jer je bio ugašen. :grin: pa nije htio sekundarno odmagliti do se malo pokrene :D
 

tomica0308

Well-known member
ma tri smo bili u autu i zahuktalo se :D

Kompresor radi, ipak je do temperature :angel:
E i stigla mi "dijagnostika" elm327 na usb, i sad na laptopu instaliram drivere koje sam dobio na cd-u i opce neprepozna uredaj, crveno svijetli.
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Spoji se s mobitelom, brže i jednostavnije... Ako uopće ima bežičnu opciju
 

tomica0308

Well-known member
Jučer sam oprao auto na brzinu prije posla i zategnem ručnu, dodem u auto poslje 22h (-3 bilo) i ručna zacvikala (smrzla) i neda mi vrag mira sad ujutro i idem provjerit - otpojim sajlu ručne- mehanizam odlicno radi, vrača do onog graničnika na čeljusti,,, stavim sajlu zategnem ručnu i pustim skoro pol cm ostavi zakočeno, dok na desnoj strani uredno radi, znači osla sajla jer se i vidi da je ostecen buzir. :whistling:

Kupljene sajle Akron, 2 sajle 150kn, samo neznam kak bum to sam izmjenil, majstor ima sve puno do 30.11 :D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Eh da... od sad do poslije Uskrsa se nijednom mehi neda niš delat :D Jel izgleda komplicirana ta sajla? Što se montaže tiče?
 

tomica0308

Well-known member
Ima majstor barem 10 auta koje popravlja, 2 dizalice i 1 graba su pune + 1 auto na kompjuter spojen, rade do 22h svaki dan inače radno vrijeme do 15h. Pitam ga daj samo dizalicu na pol sata, kaze nema sanse.
Ma nije komplicirano, treba ju samo do kabine da sjedne na mjesto i do zadnjih tockova , nego sam ja 175cm i 115kil pa znas da nebrem ispod auta (a ća ka volim red pršuta red sira :D ) , jedino nečaka da zaposlim za vikend on moze ispod bez problema ili bratic on ima grabu, jer mi se neda auto dizat :D

Stigo paketic, nadam se da za vikend nece padati da nanesem to :)
 
Na vrh