C5 X7 2.0 HDi 120kW by pokra89

Zmaj

Member
Samo na njemacki

Moram na ovlasteni servis

Jel dugo traje dodavanje

Trenutno sam u Austriji, a trebao bih u Bosnu

Ne znam sta da uradim,ovlasteni nece uzeti bez termina
 

mladenbl

New member
Na jednom stranom forumu sam procitao da kada se pojavi ovo upozorenje, moze se voziti jos oko 1000 - 1500 kilometara. Moja preporuka, odvezi negdje u Njemackoj u ovlasteni ili negdje gdje imas pa da ti se to odradi. Ja ne bi isao na put sa manjkom aditiva. Ispravka od malo prije, idu 3L aditiva.
Inace, svaki proizvodjac automobila sa FAP filterom ima svoj sistem i treba koristiti samo njihove aditive, a ne aditive drugih proizvodjaca.
 

mladenbl

New member
Ma nista :D
Javi samo kada uradis koji si aditiv sipao, koji servis i cijena :D
Mozda nekada nekom zatreba, pa cisto da se ima informacija.
Srecan put.
 

Zmaj

Member
E ovako. Samo da kazem da sam rijesio problem sa aditiv particle filter, uspio sam otici na ovlasteni servis, kazu da tog aditiva nije vise bilo, pa su napunili novi i zamjenili aditiv filter. Sve je trajalo 45 min. A racun je bio 218 eura. Posebno hvala za Mladen bl.

Na racunu ne pise koji je aditiv,a nema sanse pristupiti radioni, tako da ne znam naziv, samo pise da su nasuli aditiv i zamjenili aditiv filter.
 

Damaj

Active member
ovo je zanimljiva situacija, ja uvijek zahtjevam da u računu piše koji je fluid ili dio ugradjen, svaki proizvod ima svoj bar kod i na osnovu toga je i imenovan proizvod na računu, a ako servis nešto kemija onda se to u računu niti ne vidi.
 

mladenbl

New member
Neka si ti to rijesio, to je najbitnije.
Zanimljiva mi je ta situacija da ne pise na racunu koji je aditiv upitanju, ali najbitnije je to da si ti rijesio problem sa aditivom. Sada si miran malo duze sto se tice toga :D

U c5 ide Infineum F7995, i cijena litra je oko 50 eur
Hvala ti puno na informaciji :)
 

pokra89

Well-known member
tražim, jebo mater svoju, k'o da tražim enterprajsa :grin: Ovo što sam do sada probao je ubij Bože
stiže jedan idući tjedan, pa ga idem gledat. ako ni njeg ne uzmem, odo dignut kredit i kupit novo auto. Radije ću potrošit sve pare nego sve živce, a pri kraju sam i s jednim i s drugim.

Viđaš li ti moju peticu po Neumu?
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Vidim da se nefalis... nema ih bas, jel to ona u mediterana u Mo? Vidjam ga, dignem prst gospoji kad djecu razvozamo uskolu :)
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Ja sam gledo kodnjih picasa obicnog ima tri god tip top su im auta! Odlani je u dolasku, pise detalji poznati narucitelju, predpostavljo sam da si ti [emoji14]
 

pokra89

Well-known member
jesam jesam, nakon što sam probavao svakakve krševe, skoro otišao u Njemačku, u zadnju sam naletio na ovoga. Dečko je korektan, pošten, pa vidit ćemo šta će od svega toga bit. Uglavnom, naručili smo ga, trenutno je u transportu, očekujemo ga kroz par dana, a ako ne bude to to-tražimo dalje, nisam se obavezao ni na šta.
 
Na vrh