C5 X7 2.0 HDi 120kW by pokra89

mengela

Well-known member
Donator foruma
...Slabo kolega, svojim aktivizmom si uspio samo mene odvratit! A otko ja ne idem kod njih, posao im cvijeta! Nema druge nego da odem donjih na veliki servis, mozda je domene [emoji14]
 

pokra89

Well-known member
ma nije to nikakav aktivizam, da je aktivizam pisao bih po fejsu, lijepio plakate po gradu, negativno komentirao svaki članak di se oni spominju... imam ja pametnijih stvari u životu od toga, ali da ću ljudima, pogotovo na citroen forum savjetovati da ga zaobiđu, i to primjerima potkrijepiti, e naravno da hoću.
 

pokra89

Well-known member
Poslije 6 mjeseci plus koji dan, došlo vrijeme za još jedan redovni iliti ga mali servis. Kako je prošli put, što se tiče filtera, mijenjan samo filter ulja, ovaj put je red za promjenu svih filtera.
Filter zraka Hengst, ostali filteri Filtron, ulje po navici Total 5w30 Ineo ECS.

No... Ovaj put je uočeno još nešto... Èahura desne lafete.

"Šta ćemo care s ovim?"
"mijenjaj, čuj sta ćemo."
"nema ovoga kod nas, i teško ih nabavljamo", reče gazda.
"mislim da imamo jednu na stanju" reče mu sin.
"e ta je moja!"

Je li to bio uzrok lupkanja prilikom prelaska preko ležećih policajaca, ne znam, vidit ćemo s vremenom, ali čahura je svakako bila za zamjenu.

Da rezimiramo, na 188.034 km zamijenjeno ulje i svi filteri plus čahura desne lafete. Idemo dalje.
 

pokra89

Well-known member
jeste. ilitiga selen blok

stara


i nova


i mengela prestani im više dovozit friško ispolirano auto, radije ćemo zapit te pare :cool:
 
Posljednje uređivanje:

pokra89

Well-known member
kod nas na redu osmice. put ka baskonačnosti


Također, prošla ravno godina dana kako sam instalirao neke aplikacije za potrošnju goriva, pa evo malo grafičkog prikaza



Summa summarum, na uzorku od 365 dana, i 26.247km, s ukupim troškovima goriva od 3.077,40 KM (1.573,47 €) odnosno mjesečnim troškovima za gorivo u iznosu od 256,45 BAM (131,13 €), prosječna potrošnja iznosi ravnih i okruglih 5.41 l/100 km, gdje se u ljetnim mjesecima prosjek vrti na oko 5,0 l/100 km uz najmanju potrošnju od 4.88 l/100 km, dok zimi to dolazi na nekih 6 l/100 km, a najveća ikad jeste 6.21 l/100 km
 
Posljednje uređivanje:

mengela

Well-known member
Donator foruma
Fascinantni podaci kolega, s obzirom na masu i snagu vozila! Svaka cast! Moj prosjek na 30 000km 6.2l, tvoja najveca zabiljezena, a kod mene manualac sa slabijim motorom :) Doduse ja nemam zivaca vozit ekonomicno i ne vidim smisao! Nes ti litar gore-dole [emoji14]
 

Cutac

Prèkaroš
Za usporedbu, ja sam od 1.1. Do sad potrošio 2758€ na benzin na Citračima i napravio 27334 kilometra.
Hebote, tek kad vidim brojeve shvatim koliko samo stvaranje snage za voznju auta kosta.
 

pokra89

Well-known member
Hvala koleZi mengeli koji je, indirektno, bio i sam dio današnje kupoprodaje. C5 više nije u mom vlasništvu, tema može pod ključ.
 
Na vrh