C5 X7 2.0 HDI 120KW AT New Business

Brruno

Well-known member
Taj x je kumu mehanicaru puknuo u rukama dok je stezao pa sam isto bio skeptican,zato sam pitao koji i kakav. Ovaj iz picassa je imao uvijenu cijev od komada rađeno i nikakav dodatak na vrhu,izgledao je ludo. Kaze u BiH ga kupio za 20 maraka

BTW : ima li netko preporuku za one ukrasne sjajne kapice za serafe? Kupio kineske pocrnile nakon mjesec dana. Platio 5 eura 20 komada ne vrijede euro
 
Posljednje uređivanje:

Brruno

Well-known member
Nabavio kljuc 17 isti onakav ljevani od komada na Jakusevcu za 20kn. :) Zanimljivo kako ni ja ni onaj lik koji mi je pomogao nismo znali da je zo ustvari 17 a ne 19. Tek kad sam probao 19 na sajmu skuzio da je prevelik pa zamijenio :)
 

Brruno

Well-known member
Otisao akumulator nakon 3 godine. Gecrkt. Ovaj put nije pala hidraulika nego poceo javljat gresku automatske rucne iako radi perfekt. Paljenje auta- 0 bodova. Nakon novog akumulatora, auto se pravi ko da nista nije bilo. . I dalje ne sljivi pokazivanje kad je u najvisem polozaju ,sumnjam na senzor visine pa budemo i to sredili. 200000 prosao prije par dana, idemo dalje :)

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
 

Brruno

Well-known member
Sređeno podizanje na najvišu razinu. Razlog - naravno spona od 50kn. Skoro cijeli donji dio ovjesa je bez imalo hrđe, osim mrvicu na zadnjim kuglama. Ispod sve izgleda odlično, a spona kao da je u moru bila 10 godina. Zato košta 50kn. Čak i držač spone uopće nema hrđe. Sredio meho i sponu, namazao i očistio ali toliko vizualno uništava donji dio auta pa smo naručili drugu i zamijenit ćemo na sljedećem servisu. Sad ima previše ldsa u posudi jer kad sam spuštao auto da provjerim da nije problem u ulju, morao sam nadodati. Auto se valjda nije spuštao do kraja i ulje se nije vidjelo. Izvadit ću s pumpicom onaj mali višak i idemo dalje. Još uvijek mu zamjeram cvrčanje plastika i buku 18 guma na većim, brzinama. Čak sam razmišljao prodat svoj new business i dodat za exclusive radi bolje izolacije ali imam tako malo problema s ovim (da ga ne ureknem) da bi mi bilo žao da nabasam na neki koji će mi izvuć veće pare iz dzepa :D . Ulje i filteri i dalje svakih 10tkm. Navikao sam se :D
 

Brruno

Well-known member
RNEG. Htio davno staviti RNEG2 radi HR menija i BT streaming,odustao. Nisam uspio naći jeftino komplet s većim ekranom i plastikom oko ekrana. Nisam ažurirao od 2016 godine,sve radi kako treba.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
RNEG. Htio davno staviti RNEG2 radi HR menija i BT streaming,odustao. Nisam uspio naći jeftino komplet s većim ekranom i plastikom oko ekrana. Nisam ažurirao od 2016 godine,sve radi kako treba.
Imam ti ja original 2018-2 karte. I bazu radara svaki mjesec updejtanu. U Rovinju!
Sad kad su kafići otvoreni, lako to sredimo!!
😎
 

Brruno

Well-known member
Imam skinute mape na pcu vec 2 mjeseca. Tlaka mi je dirati išta.:D . A bazu radara ne diram jer sam daaavno ručno stavio neka mjesta gdje snimaju pištoljem, ( postaojao je mali programčić koji konvertira file kojeg sam ručno modao/ dodavao koordinate s google mapsa,bio je link na forumu čini mi se) recimo prema Balama :D. Ali bi se mogli naći jednom na piću pa mi pošalejš BTom radare na mob,moram opet editirati ako nađem programčić,samo da malo zatopli vrijeme,ne guštam na terasama u hladnom. Bio sam u ZGu cijeli vikend,smrzo se s šogorom po terasama, nikakav gušt :)
 

Brruno

Well-known member
Trebam mali info. Koji antifriz ide u moju mašinu? 2.0HDI 120kw 2012. euro5. Pitao me jedan frend ima isti takav ali mu malo guta nakon velikog servisa, svakih par tisuća mora dodati (negdje u dalmaciji je rađen zaboravio sam gdje), i nije siguran jel stavljen dobar antifriz,pa ako nije da ispere sustav skroz i stavi novi. Ako može baš točan naziv i boja, vidim da ima više boja za PSA :D
 

Brruno

Well-known member
Pa G12+ je u pravilu ružičast. Ja koristim ATR car technik(svjetlo ljubicasti cep).
Da li mijenja boju na 10000km? Ovom decku je žuto unutra. Meni je vise crvenkasto. Zamjena kompletnog antifriza ide samo ispuštanjem iz hladnjaka ili treba nešto dodatno?
I da li je najbolje koncentrat od Totala (g12+) staviti na 50/50 ili rijeđe?
 

Brruno

Well-known member
Mali update. Mali servis, pločice textar na sva 4 kotača, nosač stražnjeg senzora visine, nekakvi držači sajle ručne koji su bili napukli kad sam naglo zakočio da izbjegnem talijana,(izbacivalo mi je antroll faulty i handbrake faulty), nekakvi mali stabilizatori malo popustili na oba zadnja kotača ,mijenjao sam oba, i joše neke sitnice,gumene cjevčice ,svezajedno materijal 1700kn. 215000km.
Zanima me jedna stvar. Napravljen je veliki servis s Continental kompletom prije 2 godine cca. Otpočetka sam malo sumnjao da pušta antifriz, ali frend nije bio siguran pa je nadolijevao mozda dec dva svakih 4-5000km i rekao mžda neka cjevčica ali trebam pustiti auto par dana što nisam mogao. Prije toga nikad nije falilo. Onda se pojavio prijatelj iz dalmacije koji je imao sličan problem ali je gutao antifriz dosta više od mog,možda litru na 3-4000km. Tada sam počeo malo sumnjat u pumpu vode, pogotovo kad je frend rekao da je nedavno napravio veliki servis s Continental kompletom. Sada kad sam svoj auto dao na redovan servis,zamjenu pločica i te sitne popravke, rekao sam da mi provjeri pumpu i ispada da pumpa pušta. Vjerojatno otpočetka. Sad treba pregledati komplet koji je montirat i ako se sumnja da je puštalo na remen, preporučuje za zamjena. Mene zanima koji proizvođač je vrhunski da zamijenim sve,ionako ću dobiti turbo popust (čitaj : platim pizzu). Imao sam jamstvo ali je isteklo jbg,nisam imao mogućnost ostaviti dugo auto na servis. Možda preporuka da stavi original sve i bok ako je dobar taj kao i prva ugradnja?
 

pokra89

Well-known member
Ma nema ti tu pravila, original ćeš sigurno platiti 2-3 puta više, a sigurno nije toliko puta kvalitetniji. Baš sam nedavno mijenjao mikroremen, bio Continentalov koji je pukao u vožnji. Našao originalni, Gatesov, 46 eur. Našao i zamjenski, Gatesov, za 15 eura, nikakve razlike ni ja ni majstor ja nismo vidjeli. Psihe radi, ugradili original. A zanimljivo, u originalu zupčasti je Continental. Zar im nije jednostavnije od istog proizvođača uzeti oba remena?
 

Prilozi

Brruno

Well-known member
I šta sad? Glupo mi je opet stavljat Continental,bar možemo pokušat s nekim drugim proizvođačem,pa možda manja šansa da opet potrefimo istu seriju pumpe ili koji je već problem. Možda gatesov komplet?
 
Na vrh