C5 X7 2.0 HDI 120KW AT New Business

Brruno

Well-known member
U zadnje vrijeme kad se vozim 110+ kad se auto malo zaljulja na neravninama i u padu prema asfaltu čujem jače "grebanje" ,kao da gume jače grebu po asfaltu pod jačim pritiskom. Na još većim neravninama kad se auto jače ljulja zna i vibrirati koliko grebe. Po neravninama mislim na "valove" ne na rupe. Kad su rupe u pitanju,prođe i ništa. Gume nisu premium,imaju cca 10000km i dosta mesa tj sigurno 5 mm. Ima li netko slična iskustva. Na nizbrdici se to manje manifestira bez obzira sto idem npr 120. Na ljetnim sam isto to čuo samo manje.
EDIT: Sjetio sam se da sam to poceo cuti nakon zamjene diskova i pločica. Ne sjeam se jesam li to čuo i prije . IÈuje se više kad idem uzbrdo i recimo više u stranu recimo ulijevo. Moze li biti homokineticki zglob tj poluosovina?
 
Posljednje uređivanje:

Milosh

Test
To sam i ja odmah pomislio ali nisam ništa pisao jer je on opisao zvuk kao grebanje, a ležaj se čuje kako huči.

Mada, da, moguće je da mislimo na isti zvuk a različito ga opisujemo.

I ležaj se zna drukčije čuti kad je auto u krivini.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 

Brruno

Well-known member
Danas kum mehanicar provozao m
kaze 99% nisu dobro izbalansirane gume. On je osjetio odmah pri polasku s mjesta ali ne toliko. Idem natrag kod vulkanizera pa da vidimo
 
Posljednje uređivanje:

Brruno

Well-known member
Osjetim. Prednji dio se trese na 110+. vidit cemo sve. Kaze provjeri najprije 100% gume pa cemo pogon cijeli
 
Posljednje uređivanje:

Brruno

Well-known member
Nakon malo više od godinu dana otvaram temu koju nisam volje dosad otvarati jer nisam znao hoću li zadržati auto ili ne.
Uglavnom,odluka je pala nakon par vožnji s X7 i nikakvih bolova nakon 500km u komadu udnosu na "Nijemce" u toj klasi. Malo razgledao i uzeo ga u Autokući Kmag s 2 godine jamstva na motor i mjenjač i 6 mjeseci naravno na sve ostalo.Također sam imao priliku naplatit dio nekog duga i dogovor je pao.

Model 2012 ali prije trećeg redizajna,tj led svjetla ali oštar chevron :),18" felge NACRE WHITE boja.

Uglavnom,auto je prepreudoban, 20k i kusur km moji dojmovi su sljedeci

Plus:

- Udobnost - nema takve u klasi, puno km u komadu ne osjetim uopce. U nijemcima sam se nakon cca 150,200 km pomalo vec micao po sjedalu,ovdje sjedim.kao ukopan i ne mrdam.
- Izgled (subjektivan pojam ali mislim da nema slicne ljepote u klasi),meni jedan od najljepsih automobila danasnjice u toj klasi. I nakon skoro 10 godina izgleda odlicno.
- Tišina uz kvalitetne gume
- Tehnologija tj oprema ukljucena u cijenu
- Prtljaznik velik u odnosu na izgled
- Stabilnost na cesti
- Potrošnja s obzirom na full automatic i 1600 i kusur kila
- Cijena servisa i originalnih dijelova ako nije u jamstvu ( mislim da neovlastene kuce)
- Mozda sam zaboravio nešto

Minus:

Pod minus ima dosta sitnica koje nekome smetaju a nekome ne ali eto po meni:

- Mjesta za sitnice poput telefona, nekakvih kartica, mozda nekakav napitak i sl. - 0 bodova. Isppd naslona za ruku je debilno stavkjat kavu. Sad sam skuzio zasto dosta C5-ima crtica na plastici oko mjenjaca- nemas gdje staviti recimo naocale pa ih ljudi samo naslone privremeno na tu plastiku i eto crtica
- Nekvalitetne plastike u unutrasnjosti. Mislim na rucke na vratima,navedena plastika oko mjenjaca i hidro dugmica,plastika na volanu se izlize nakon 20000km. Naslon za ruku krcka ako je model s dvostrukim izvlacenjem.To previse pucketa i smeta naravno
- Kombinacija koza i tkanina je nesretna za ovaj auto jer je reparacija nemoguca. Koza je zalijepljena direkt na spuzvu i ne da se zamijeniti. Navlaka vozacevog sjedala samo donji dio-5000kn nova,rabljenu tesko naci samo vozacevu a da nije zguzvana ili ostecena. A tako lijepo auto izgleda s tom kombinacijom.
- Brtva na vratima se lako osteti,vidio sam ih ostecene na 50000km , pusta vjetar. Nova original 1000kn bez montaze
- Mjesta otraga nema ako imas svjezu
obitelj tj djecu koja koriste sjedalice. Moras stalno podesavati prednja sjedala naprijed natrag ako si visi od 175cm
- Potrosnja guma- prednjih narocito
- Buka u donjem dijelu automobila gdje su gume, patis li na tisinu obavezno tihe gume za recimo autocestu.
- Malo prejako naginjanje u zavojima pri brzoj voznji ali to pripisujem hidroovjesu pa ako zelis naganjati imas tipku Sport pa nema s tim problema ali je onda tvrđi.

Kvarovi:

Ja osobno nisam imao kvar dosad osim laznog kvara hidrobloka ovjesa. Ovjes je propao,dijagnoza je bila da je crko hidroblok ,ustvari je trebao novi akumulator.
Prijašnji vlasnik je mijenjao oba prednja cilindra/amortizera jer su prpustili. Valjda mana modela x7.
Sada na 160000km mijenjao sam gornji nosač motora radi malo povećane buke pa skuzili da je napukao. 400kn original i 15 minuta posla.
Drugi problem je sada da se prednji kraj trese prilikom davanja gasa na cca 90-110 pa idem vidjeti ovih dana jesu li gume lose i nakon prebalansiranja ili je nesto drugo kao recimo polusovina i sl.
I da,danas sam izbjegao sudar jer mi neki moron presjekao zavoj i zakacio mi retrovizor. Nije kvar li moram mijenjati plastiku ili cijeli retrovizor,kako vec moram.
Uglavnom, za sada nemam.ga namjeru prodavati ,ako me sluzu kao dosad. Naravno nisam u zabludi da necu imat kvarova,ali ako ne budem morao ulagati odjednom u njega vecu svotu ili također česte kvarove mislim da ću ga duže zadržati.

Više slika uskoro imam zbrku u galeriji ne znam.tko pijee tko plaća

P.S. Moj je bijeli :D

 

Brruno

Well-known member
Sjedala odvezi nekome tko se time bavi(tipa Matus), oni bi to trebali lijepo riješiti.
Pitao sam. Nista. Nije da su mi razvaljena ali malo su zguzvana kao na vecini x7 modela pa sam htio sati reparirati ali ne moze
 

Cutac

Prèkaroš
Ma da?

Jer ja planiram VTS-u jedan komadić promijeniti jer je oštećeno od ulaženja i izlaženja(vidim i zašto), nadam se da će moći.
 

Brruno

Well-known member
Meni su rekli da citro lijepi kozu na spuzvu i ne da se. Svi koje sam pitao cak je jedan pokusao. Nije da mi jako smeta ali bilo bi ok da se moze.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
TDS iz Varaždina? Na sajmu sam vidio njihove presvlake od prave kože, odlično je izgledalo, ali nije najjeftinije. Možda da samo daš napravit navlake za prednje siceve?
 

Brruno

Well-known member
TDS iz Varaždina? Na sajmu sam vidio njihove presvlake od prave kože, odlično je izgledalo, ali nije najjeftinije. Možda da samo daš napravit navlake za prednje siceve?
Ako mogu napravit kao original napravio bih. Da pase za straznjim
 

Brruno

Well-known member
Ma nasao sam bio prednja sjedala kao nova za 200 eura iz nekog razbijenog auta ali jbg ja sam u Rovinju dok ja dodjem negdje ode to brzo :D
 

pokra89

Well-known member
jooj što ne shvaćam ovo prikrivanje tablica :confused:

inače stvarno ti je dobro zgužvana ta koža, očito je vozio neko teži
 
Na vrh