C5 X7 2.0 HDI 120KW AT New Business

mengela

Well-known member
Donator foruma
Popljuvali smo negdje ove plastike, uzas, kod mene nije bas ovako! Kvrcka kad diram koljenom al u voznji se jos neosjeti! Vise me iritira vjetric sto pocne fijukat na vozaceva vrata pri nekih 70kmh!
Doduse prije dva dana sam se vozio u audiu a4 kao suvozac ful paket opreme, mladji godinu, ispipo sam sve plastike koje sam mogao dokucit! Em sto je strasno neudoban, em sto to sve skupa cvrci preko neravnina za nepovjerovat, bio sam prekritican prema svom dragom autu, tak da cu svoje cvrcke vozit i pustit da pjevaju dok god nenadglasaju vjetar svrata

Poslano sa mog SM-G355H koristeći Tapatalk
 

pokra89

Well-known member
Ljudi ja opet tvrdim da je i kod drugih tako, a evo i primjera

Ranije spomenuh opel insigniu, evo kako je to kod nje
[ame]https://youtu.be/oQd05rHZCl4[/ame]

Nije ni passat puno bolji
https://streamable.com/d7fyd

Evo sad malo i ekskluzive, škoda superb koju dužim od prvog kilometra, a sad ima 2 godine i niti 60 k km
[ame]https://youtu.be/femC-xzwpRw[/ame]

Na kraju video koji nije moj, ali mi je upao u oko, mecka
[ame]https://youtu.be/ciMY_MKKGpM[/ame]

Pozdrav!
 

pokra89

Well-known member
A di piše da ne bi smjelo? Ljudi danas rade očito drugačije nego prije. Današnji materijali su drugačiji nego prije 5 ili 25 godina. Da ne bi smjelo škripiti vjerojatno nitko ne bi kupovao ta škriputava sranja, al kako kupuju, ocito je da škripanje ne smeta.


Ja sam baš danas bio u jednoj auto kuci na procjeni svoga vozila, kako bih uzeo "staro za novo", odnosno, bio sam spreman dati svoga citroena c5, 2010 godiste, 2.0 163ks, naravno, uz moju doplatu, za jednu c5icu 2013., 2.2 hdi, oprema tu negdje, znaci ništa što moj nema nema ni ovaj.

Èim sam ušao u njega odustao sam, jer po svim fizičkim parametrima moj je očuvaniji iako je tri godine stariji.
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Drugaciji su danas materijali i ocito estetika u unutrasnjosti ima prednost ispred same kvalitete izrade! A cini mi se da danas ljudi cesce mjenjaju auta tak da ga vozis dok ne pocne cvrcat i onda se uzima drugo...
Prije je auto bilo u obitelji dok ga hrdja ne pojede do te mjere da se nemoze vozit i onda bi bilo gurnuto kraj kuce dok od njega neostane samo fleka...

Poslano sa mog SM-G355H koristeći Tapatalk
 

Cutac

Prèkaroš
al kako kupuju, ocito je da škripanje ne smeta.
Škripanje smeta(da ne smeta, vi ne bi stavljali ove videe), ali ljudi kupuju i zato nitko ne sređuje škripanje.
Mene osobno jako smeta kada vozim, a negdje nešto škljoca i mislim da ne bih takav auto mogao držati. Na c4 po zimi obloga vozačevog A nosača zna kliktati nekada i jednom sam bio na putu i nabio komad kartona sa kutije od big maca između krovnog tapacirunga i obloge nosača i tako je do proljeća stajalo. Da nisam uspio utišati, skinuo bih oblogu preko zime :D
 

pokra89

Well-known member
Pa evo ti primjer mercedesa i škode, škripe a još su novi, al svejedno se kupuju i voze,i to više nego c5

Cutac, smeta meni, tebi i još nekima, ali ne smeta ovima koji kupuju, a mi to nismo :)

Ja dršku vrata radije zalijepim pa kasnije se mucim kako bih to odlijepio, ali sve u službi tišine
 

diegos

Well-known member
Nakon citanja ove teme, nisam mogao da ne ispipam malo sredisnju konzolu ove zadnje linije audija A4 u kojem sam se malo prije vozio :D Tek kad jace pritisnes onda skripi nesto malo, tako da za neki brzinski zakljucak - dosta dobro :)
 

gambler072

C5 enthusiast
Meni se cini da kod mene ne skripi ovoliko u c5, sutra cu bas detaljno da provjerim, a provjereno i u Insigniji da nije kao na klipu. Zavisi dosta od upotrebe, prethodnog vlasnika, a vjerovatno i od trzista za koje je auto namijenjeno. Na serviceu za c5 ima stavka "trim level", ne znam da li se to odnosi na kvalitet zavrsne obrade.
 

Brruno

Well-known member
Naravno da C5 ima puno vrlina zbog kojeg sam ga kupio. Udobnost,izgled, sto se mene tice i potrosnja, cijena odrzavanja, da kazem opet izgled,oprema za tu cijenu, itd. Naravno da mi cvrcci smetaju ali ne u zoj razini da zbog zoga mijenjam auto. Stovise, meni je to izazov ali nemam bas puno vremena inace bih to elegantno sredio,cijela sredisnja konzola van i istrazivanje.

Puhanje na vozackim vratima cujem da je mana kod C5, tj ta izolacijaska obloga guma i sarka/nosac vrata. Guma 1000kn sarka cca 500.
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Kod mene se cuje zvizdanje i fijukanje, pocinje pri nekih 70 km/h Cuje se samo na vozaceva vrata i nak kao u horor filmovima! Nisam imao vremena pozabavit se jos stim, na prvi pogled svi kederi iznutra i s vani su zdravi! Cekam lijepo vrijeme pa cu onda porjesavat to i jos par gluposti... kad sam sam u autu odavijem metalicu i ne cujem a kad vozim zenu i troje djece ni svoje misli ne mogu cut :)

Poslano sa mog SM-G355H koristeći Tapatalk
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
I ja sam posumljao prvo u to al ne vidim nikakvu pukotinu na plastici retrovizora identican je desnom a on ne zvizdi!

Poslano sa mog SM-G355H koristeći Tapatalk

Kedere vrata sam naspricao zastitnim sprejem i vanjske i unutarnje i nisam vidio da su ispucali il se pomakli pa sam trazio dalje na retrovizor sam posumljao kad sam u voznji otvorio prozor do kraja i idalje cuo zvizdanje koje je prestalo kad sam ruku stavio ispred retrovizora! Nazalost nestalo mi je pravca pa sam zaustavio daljnja istrazivanja!

Poslano sa mog SM-G355H koristeći Tapatalk
 

pokra89

Well-known member
Pa i nije stvar u pukotini, već u spojevima na i oko retrovizora.

Inace Brruno, u tebe je to baš izraženo, u mene nije tako. Osim već spomenutih ručki vrata, sve dok ostalo je na pristojnoj razini

[ame]https://youtu.be/9uBCAV5jLxY[/ame]
 

Brruno

Well-known member
Znam da,na exclusive modelima ne pucketa toliko. Drukcije su plastike i valjda bolje kvalitete. Na modelima 2011 i 2012 koji nisu exclusive također se guli boja na tim plastikama ukljucujuci na plastikama na volanu. 2013 su te plastike zamijenili s gumiranim pa se na volanu ne guli boja ali ostale plastike i dalje pucketaju. Na exclusive nije bitno jer se ne guli na nijednom bez obzira na godiste. Ja cu vjerojatno naci rijesenje za to jer me zivcira. Zujanja kod retrovizora kod mene nema,ali zato osjetim malo previse puhanja te sam skuzio da je gumena izolacija popucala. Ide to novo na proljece,svi novi nosaci motora,veliki servis i zamjena ulja u mjenjacu. Pa ce biti kompletan
 
Posljednje uređivanje:

Brruno

Well-known member
Evo nakon 13 mjeseci crkli Whitevision. I to bas kad je ovako zahladilo. Imam rezervne osram cool blue i nisu ni blizu whitevision. Ni jacini snopa a niti boji. Sad mi ne idu uz ledice :D
 
Na vrh