C5 X7 2.0 HDI 120KW AT New Business

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
OT je premješten u svoju temu, molim da se na ovoj temi držite bijele ljepotice, hvala :D
 

Brruno

Well-known member
Danas sam.napravio rebalansiranje i zamjena prednje zadnje po treci put ali u drugoj kuci. Sad trese na cca 140 plus. Zvuk grebanja samo recimo na kruznom pod opterecenjem.
Nemam priliku probat neke druge felge i gume pa da bacim ove ako su lose ali covjek kaze 99% gume. Kad budem imao priliku zamijenit cu ih bar na pola sata da vidim,ako su lose lete u smece. Prednje imaju 15000km a straznje cca 25000km. Posto su budget moze biti da su za smece iako imaju dosta mesa. Moram provjeriti 100% prije nego kupim nove
 

Milosh

Test
Možda bi testiranje guma kod vulkanizera koji imaju mašinu za test. pod opterećenjem dalo neke informacije o tome kako se ponašaju u vožnji na različitim brzinama.
 

Brruno

Well-known member
Ma samo da nadjem druge felge s gumama pa makar i s ljetnim da probam jel u tome problem, uzmem druge i rijesim.
 

Brruno

Well-known member
Otisao kod jednog mehanicara da mi na brzinu pregleda podvozje jer bi trebao na put kaze da su osovine ok i da za 100%tnu dijagnozu trebaju druge gume. Pa cu probat nabavit negdje felge i gume makar ljetne za probu.
I da, kad ga dignem na visi polozaj trese puno vise kad dam gas.

P.S. moze li se premjestit tema u
https://www.citroenforum.hr/showthread.php?t=7708
 

Brruno

Well-known member
Ne. Kad krenem i kad je hladan ne trese ali kad se malo zagrije trese kod davanja gasa ali nekad manje nekad vise. Vecinom od 70 nadalje i to ne uvijek. Ali kad ga dignem na visu razinu onda trese do 45 na sat dok se sam ne spusti. To sam skuzio kad sam ga bezveze dignuo i vozio polako. Na visoj razini trese i kad je hladan. Na vecim brzinama se vise skuzi
 

Brruno

Well-known member
Mali update:

Danas kod majstora utvrđeno da u casici zgloba na poluosovini nema masti. Napunili masti i vidjet cemo nakon malo duze voznje da se ulegne ali sve mi se cini da ce trebati nova ili reparacija. Manzeta je citava ali je na tom zglobu vjerojatno nesto vec rađeno,mozda dodana mast pa nije manzeta pricrvscena kako treba i polako je iscurilo.
Pitanje za znalce:
kakve je kvalitete SKF proizvođač poluosovina,cujem sve najbolje o njima? Ili je bolje uzeti neku repariranu ako postoji ili otici u Ljubljanu reparirati postojecu,cijena koliko cujem cca 150 eura? Rabljenu ne bih uzeo jer je pitanje hoce li mi se desiti isto za 10tkm.

I da,moze li se ova tema spojiti s mojom u podforumu Moj C5?

https://www.citroenforum.hr/showthread.php?t=7708
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ništa rabljeno ni reparirano više kod mene... uvijek se pokaže kao loša odluka.
Isto na kraju završio sa novom SKF poluosovinom... možda 30€ je bila skuplja od reparirane. Šuti i radi :D
 

Brruno

Well-known member
Problem je što nisam nigdje našao cijenu za SKF 120kw 2.0hdi automatic,samo za manualni mjenjač. cijena 1150kn. Original za automatik 2600kn. Cak sam mislio da ce kostati i vise
 

pokra89

Well-known member
novo ili reparirano/polovno?

sve ovisi šta je u pitanju. nedavno mi je bila opcija za pumpu hidraulike

u ovlaštenom
nova 800 eura, plus 70 eura ulje, plus ruke, cijena ode na 1100 eura.
polovna 250 eura, plus ostali parametri isti kao i gore, ukupno 550 eura, znači duplo manje.

a onda odem kod svog majstora koji mi je reparira, spasi gotovo svo ulje i naplati 130 eura. znači 8 puta mi se može pokvariti i isto toliko puta je mogu popravljati dok ne dođem do one cijene koliko košta nova. računica je jasna.
 

Brruno

Well-known member
Kod tebe je specifična situacija. Prvo, u BIH si,što automatski znači niže cijene i više dijelova,otpada i sl. Drugo,imaš majstora koji se htio zezati s time, u Hrvatskoj ga nećeš naći, u Istri nećemo ni pričati.
Npr pumpa od 800 eura u HR u ovlaštenom je 1100 eura. Bez ulja,bez ruku bez ičega.
Majstor koji je uzeo 1000kn da spoji 2 pumpe u 1 ispravnu ne postoji u HR. Ili je ugrožena vrsta.
 

Brruno

Well-known member
Upitao sam jednu firmu za polusovinu za moj c5 i dobio sam ovaj odgovor:

"
Imali smo navedenu poluosovinu novu Spidan po cijeni od 1260,00 kn ali nažalost nemamo više količina kod dobavljača"

Zna li netko proizvođača ? Kvaliteta? Cijena mi pase skroz. I ruke su 200kn jer ne treba sipat novo ulje kod automatika.

Pitao sam frenda mehu i kaze da zasad nije hitno jer malo trese pa bi pricekao lager ako je ovaj brand dobar
 

Brruno

Well-known member
Nakon novog filtera i ulja ineo ec 5W30 ,mašina prede i tiha. Izgleda da mu nije bas pasalo prijasnje ulje o kojem sam pisao. Sljedeci servis pred ljeto i to veliki.

P.S. Evo snimke plastika u sredini

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=UheHutI_Hyg[/ame]
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh