C4 picasso 2.0 hdi black mamba

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Bušilica ima dva stepena glavna. I opet je mozes kontrolisati zavisno od jačine stiska prekidaca, mislim da je minimalno okretanje oko 100rpm, bas moze sporo da se okreće. Maksimalno u prvom stepenu je 1200, no ne planiram tako brzo.

EDIT: Sad sam proverio, otprilike je najmanja brzina ispod 60rpm, moze bas sporo po potrebi. Procenicu negde srednja brzina, nece biti prejako, samo da ne moram ručno trljati
Evo probao na brzinu na parkingu, vrlo sam zadovoljan, Lild polir pasta lepo radi. U busilicu sam koristio na srednjim obrtajima, prethodno malo nakvasen sundjer.IMG_20210927_152256.jpgIMG_20210927_152956.jpgIMG_20210927_153033.jpgIMG_20210927_153219.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Uzeo sam danas IMG_20210929_154512.jpgjos dva sundjera. Narandžasti mi je za voskiranje, a crni je meksi u odnosu na dosadasnji rebrasti, i njega cu koristiti za fina poliranja. pa cu se baciti na posao, cela suvozaceva strana ima sitne ogrebotine. Nastale od grebanja o zbunje kad se ulazi u dvorište. Taman idealno za poliranje

:mobilizator:
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Samo svoje žbunje rezem, molim da udje u zapisnik :).
Evo danas uzeo da uradim blatobran koji je imao sitne ogrebotine, od nekih kandzi, zbunja itd. I reko ako to prodje kako treba, bacam se na haubu. Elem, prvo sam kratko oprao taj deo i presao glinom. Nakon toga je islo poliranje. Moj savet je da se jednom predje sve, onda ono sto je ostalo, jos 2 ili 3 puta, to verovatno zavisi koliko je jaka polir pasta. Nakon toga sam dobro obrisao i ravnim sundjerom naneo vosak. Obrisao, kad sam video da mogu da se brijem na tom panelu. Ajde onda i haubu, nju nisam stigao do kraja jer me kisa uhvatila, pa cu dodatno nju sredjivati. No rezultati su fantastični, posle 2 prelaza, vratila se refleksija. Tako da, ohrabren ovim rezultatima, nastavljam dalje.IMG_20210930_131039.jpgIMG_20210930_133109.jpgIMG_20210930_133752.jpgIMG_20210930_133739.jpgIMG_20210930_133859.jpgIMG_20210930_135021.jpgIMG_20210930_135028.jpg
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Sad imam 5l letnje( uzeo koncentrat u Lidlu, i 5l destilovane), i 5l zimske. Miran sam neko vreme. Inace sam iznenadjen kineskom tabletom, odlicno pere, nema miris, i ne peni. IMG_20211008_182953.jpg188490958-993095550.jpg
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Danas opet bio kod vulkanizera, izvukao čep od prosle godine i ovaj put trajno zatvorio rupu.

Malopre vozim po gradu, izbaci na kratko gearbox gresku. Umesto A3 stojalo kratko 3, pa se vratilo. Pa nakon toga ESP grešku. Stao, ugasio, upalio, prestalo. Negde je primio vodu
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Auto kod majstora. Danas je opet izbacio ESP/ABS i grešku rucne. Vozio ga najnormalnije posle, i provozao ceo grad. Stigao po zenu, tu je smanjio obrtaje na 250 i ugasio se. Upalio sam ga i nastavio. Posle 500m na semaforu se ugasio, nisam mogao da ga upalim. Vergla i nece, neki momak mi pomogao da ga guramo. Nakon toga probao ponovo, upalio, nastavio put. Posle 500m menja brzinu ali na 2500 obrtaja, kao da nikako da prebaci. Nastavio na semaforu i posle jedno 600m izbaci opet gresku menjača i prikaze 3 umesto A3. Ja u tom momentu smotam na parking na koji sam naisao i prestane da radi servo volana. Tu zovem servis Panić, ako mogu da dodjem do njim. Do tamo sa ispravnim autom nema puno, ali sa ovakvim. I krenem ja u tu avanturu, i prodjem nekih 1km, taman ispred semafora se ugasi. Verglam, nece, pisti nesto, pise service, ne reaguje. Probam ponovo, vergla, nece da upali. Posle dobrih 10 min stajanja, upalio. Prosao 400m, opet isto, ugasio se i ručna se povukla. Opet me gurali ljudi, i tu su dosli onda iz servisa. Spojili booster, pa je upalio. Sa jednim serviserom sam isao, iza mene drugi vozi mambu. Stigli mi do servisa, njemu se nije gasio. Tu kaze kad je stisnuo kocnicu, nije hteo da presalta nize i ugasio se. Ostao u brzini, i opet booster i cekanje. Nakon toga je upalio pa su ga uterali u radionicu. Sutra ce ga gledati.
Posle svega, hteo sam da ga zapalim.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Sad me zvao Panić, zamenili su ulje u aktuatoru. Vozili ga bar polas ata po gradu, nema nikakvih problema. Idem da ga pokupim pa cemo videti.

Ceh 5000 din, cca 40e
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Kalibrirali su menjac i sve ostalo, iz nekog razloga je pobrljavio. Nije ni njemu jasno, kao da je izgubio memoriju. No, dijagnostikom je sve reseno i nema gresaka. Ja sam se dovezao do kuće bez problema. E sad, ako me neko pita, imam strah da se to ponovo ne desi. Pomisao da se ugasi na semaforu mi je jeziva. No, praticemo.IMG_20211014_183028.jpg
 
Na vrh