C4 picasso 2.0 hdi black mamba

Pankoz

Active member
Ja sam imao jako veliku želju prilikom kupovine poslednjeg automobila (trenutnog Grande Picassa) da prenos brzina bude automatski.No,kako kupovinu uvek diktira količina novca,nisam imao mogućnost da kupim nekog 2-3 godine starog primerka sa 50-60 tkm pređenih i automatskim menjačem,tako da nisam smeo kupiti automobil sa pređenih 200 tkm i automatskim menjačem,već sam sebe ubedio da će me mnogo manje boleti glava,a samim tim i novčanik ako i dalje sam budem menjao brzine.
Lepo je kad automatski menjač radi besprekorno,ali kad počne da brljavi ume mnogo da pokida živce,a samim time i buđelar.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Slazem se sve, sa menjacem lično nikakav problem nisam imao. Crklo kvacilo pre skoro 2 godine, zamenjeno sve. U ovom slucaju je pobrljavio verovatno bsm, ne znam, kod manuelca je pitanje kako bi reagovao u slicnoj situaciji.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Slozicu se, nije ni meni kvačilo crklo odmah, bilo je simptoma.
Našao sam video za C4, koji je imao potpuno isti problem. Definitivno je problem do BSM, on je uspeo preko releja da ispravi module koji su prestali raditi.


Danas provozao 30km bez greške.

Taman da na kratko predstavim novog člana porodice.
U pitanju je Peugeot 107, 1.0, 2010. Swiss edition (yeah), manuelac.
Lepo ocuvan, za sada sve radi, nema gresaka na bordu :D
Danas uradjen tehnicki i prva registracija: 19000+6000.
Ostalo gume da uzmem univerzalne, mali servis mu je odrađen pre kupovine, plocice na diskovima zamenjene.
Zena ce da ga vozi uglavnom, a možda i ja povremeno.

Screenshot_2021-10-15-12-43-01-037_com.infostud.android.pa.jpgScreenshot_2021-10-15-12-43-05-207_com.infostud.android.pa.jpgScreenshot_2021-10-15-12-43-13-343_com.infostud.android.pa.jpg
 
Posljednje uređivanje:

dinko1981

Well-known member
Ja sam imao jako veliku želju prilikom kupovine poslednjeg automobila (trenutnog Grande Picassa) da prenos brzina bude automatski.No,kako kupovinu uvek diktira količina novca,nisam imao mogućnost da kupim nekog 2-3 godine starog primerka sa 50-60 tkm pređenih i automatskim menjačem,tako da nisam smeo kupiti automobil sa pređenih 200 tkm i automatskim menjačem,već sam sebe ubedio da će me mnogo manje boleti glava,a samim tim i novčanik ako i dalje sam budem menjao brzine.
Lepo je kad automatski menjač radi besprekorno,ali kad počne da brljavi ume mnogo da pokida živce,a samim time i buđelar.
Velika je razlika u pouzdanosti izmedju klasicnog automatskog mjenjaca i robotiziranog automatskog mjenjaca. Ja se osobno nikad nebi odlucio za ovaj drugi koji je u osnovi klasicna "manualna" getriba koju uz pomoc x senzora salta hidraulika i taj sistem je problematican kod vecine proizvodjaca.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Kad je crklo kvacilo, zamenjeno, ide isto kao u manuelni menjač. Zezao me je selektor brzine, i to sam zamenio. Nisam oko toga dalje posle nista imao
Najveći problem mi zadaje BSM, i danas sam otvarao tu kutiju da vidim da li negde ima vode. Primetio jednu golu žicu, verovatno je sastrugano jer je ivica poklopca oštra. Stavio izolir traku, pogledao u sam ugao, vidim da bi tu trebala da curi voda, pogledacu da li se zapušilo jos jednom. IMG_20211018_081518.jpgIMG_20211018_081950.jpg
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Kako krenula kiša, ja otisao do auta da proverim kako stoje stvari u motornom delu. Oko BSM i akumulatora je sve suvo. Ali nazad desno protiče voda sa soferke. Ne znam da li je to normalno. Desno od kućišta filtera vazduha isto mokro dole.IMG_20211022_160059.jpgIMG_20211022_160114.jpgIMG_20211022_160105.jpg
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ok, šta je mulda?
Letos sam skidao blatobran sa te strane i vadio zemlju. Sa vrata isto, i tu dobro otice. Skidao sam bio i brisace i plastiku oko soferke i delovalo je cisto
Jeziv dizajn, skinuo sliku sa jednog videa. Bukvalno voda kvasi tu izolaciju i curi dole kod BSM.


IMG_20211023_102036.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Cutac

Prèkaroš
E, nisam stigao ranije, jbg, sori.

1635005769578.png
Tu je rupa za odvodnju koju treba pročistiti, najbolje strunom za trimer, ničim metalnim da ne oštetiš farbu.


Ovo sve treba očistiti:
1635005821844.png

A ovdje je rupa preko koje je preljepljena crna fleka koja je prorezana, ali prorez je mali pa se zapuni smećem. To pročačkaj i proširi prorez:
1635005876256.png
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Sutra cu skinuti brisace, plastika izmedju soferke i motornog dela nije dobro pričvršćena i voda tu prolazi. Ima i blata pa moram i dobro ocistiti. Sve u svemu, sva zajebancija je od vode i osigurača kod akumulatora, siguran sam 100%. Danas ga vozio. Posle 107, kao da sam seo u svemirski brod. Morao ponovo da se navikavam na njega. Naročito oko kocnice, osetljiv i koci kao lud
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Danas sam rascerupao ispod soferke sve da ocistim, pokusam da ustanovim zasto voda prodire. Definitivno na spoju soferke i te plastike oko brisaca. Nije bilo dobro spojeno svakako, pa sam dobro sve ocistio prvo. Nakon toga sam vratio i bio siguran da je dobro leglo na mesto. Namestio brisace, izolir trakom izolovao sve za svaki slučaj. Praticemo dalje

IMG_20211024_115751.jpgIMG_20211024_120448.jpgIMG_20211024_120511.jpgIMG_20211024_120514.jpg
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Jedan far mi bas puno orošava. Da li je zarobljen vlazan vazduh unutra, ne znam, a ne mogu da vidim gde su otvori za ventilaciju na faru. Cim odem u tazbinu, ima fenom da ga susimIMG_20211028_172951.jpg
 
Na vrh