C4 picasso 2.0 hdi black mamba

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Mogu da kažem da je dobro što sam uzeo rezervni prekidac kocionog svetla :D. Krenuo po gradu da vozim, auto opet ne menja dobro, zadrska, reko ti li si prekidaču. I stanem na parking, dam kontakt. Vidim nazad sijaju kociona svetla. Dole, skidaj plastiku, namestim prekidac, vozim, posle 2 kilometara opet isto. Reko neces ga majci, opet rastavljao dole. Izvadim stari, stavim novi, nece da upali, kaze stisni kocnicu :D. Malo stelovanja, i reseno, upalio, i menja kao puterica. Ebeni prekidač

:mobilizator:
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Posto mi se farba oko radija i kontrole klime onako lepi, propalo ali jos ima boju2020427159-1227437734.jpg. Ima da se uzme ovo na AliExpress, ne deluje lose :), jedino nije origigi
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Večeras iz Beograda se vraćao, i prodjem poslednju naplatnu rampu ka Novom Sadu. Zaustavljaju, proveravaju, nemaju šta, valjda im bilo dosadno :). Ovakvog uzornog gradjanina da zaustavljaju? IMG_20210806_221712.jpg
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Spremam se polako za pranje danas, sutra tehnički, pa da bude crna mamba u punom sjaju.
Perem prvo na stanici, pranje i ispiranje, onda ga sa glinom prelazim
Tu koristim glina sundjer + K2 sampon + zenina neka plasticna posuda za šlag :D.
Nakon toga opet na jedno ispiranje na usluznoj stanici, dok se cedi, brisem prozore + W5 tečnost za gume.
Nakon toga kreće vosak, i brisanje do visokog sjaja.
Ovo je novi vosak, do sada sam koristio K2, sad sam uzeo neki drugi da probam.
Kacim slike posle pranja IMG_20210812_171320.jpg
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
U međuvremenu vozi se svaki dan, po gradu trenutno samo nažalost, ali prvom prilikom ide malo na autoput. Pre neki dan mi na semaforu iz čistog mira prebacio u manuelni mod. Ja dajem gas, on nikako da promeni brzinu i onda vidim da je u manuelnom, iako je ručica u auto modu. Prebacim u M i vratim u A, i dalje isto. Ostavim u M, i sam menjam brzine. Kad sam stigao na odredište, prebacim u R, sve lepo. Vratim u A, sve lepo. Od onda nije bilo više problema . Neki dan primetim da mi je ona krpljena guma nesto izduvana. Spojim ja onaj prenosni kompresor, kaze on 1.6bara, leleeee. Doduvao na 2.5bara, volan kao pero, milina voziti.

Elem, stigao iz kine poklopac posude za pranje vetrobrana, premala, moze na tesno da se ugura. Ali tek pošto sam je skalpelom izrezbario. No, ne može da stoji na tom crevu, odskoči. Sad sam u dvojbi, da li staviti super lepak.
Stigla i maska za ključ, mnogo mi se svidja. Bolje mi je nego do sada sto sam nosio koznu futrolu.
Registracija uradjena, tehnički prošao bez greske. Još kasko da se plati i to je toIMG_20210907_135016.jpgIMG_20210907_135019.jpgIMG_20210906_120033.jpg
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Posle dugo razmisljanja itd itd, dosao je taj dan da sredim konacno plastiku oko radija. Jako me je nervirala jer se ofucala i bila sva lepljiva. Pokusavao sam da nadjem na internetu kako se vadi ta konzola i uspeo sam negde iskopati da je drze samo dva torex šrafa. Bacio sam se na posao, prvo izvadivsi radio, pa sve kablove iz njega. Potom sam odvrnuo srafove i polako vukao napolje. Na kraju je cela plastika izasla napolje. Sa tim sam odmah otisao u obliznju farbaru i napravili su mi sprej u najpribližnijoj nijansi. Onda je krenuo tezi posao, rasklapanje kompletne plastike. Prvo sam vratanca skinuo, i to jedva. Nakon toga sam se jos vise patio sa otvorima za ventilaciju. Konacno sam i to uspeo skinuti, i na kraju tastere za centralnu bravu, 4 zmigavca i ESP.
Krenulo je čišćenje, uzeo sam neku staru krpu, hrapavu, i polako to lepljivo skidao. Palac na obe ruke je stradao u procesu. Uspeo sam skinuti prednju masku od vratanca i taj "hrom" detalj. Sto je ciscenje i kasnije farbanje dosta olaksalo. Mucio sam se sa čišćenjem dok žena nije dosla i rekla da ima aceton :D. To je usledilo tek kad sam ručno obrisao glavni veći deo konzole. Nakon toga sam prebrisao acetonom, a poklopac kompletno sastrugao do plastike.
Isli su 2 sloja prajmera, i 3 sloja boje, i trenutno se suši. Najviše sam odlagao ceo proces zbog taster za zaključavanje i ESP jer nisam imao ideju kako da ih prefarbam. Imao sam sreće, ocistio sam ih dobro od tog lepljivog i 3 sloja mat prozirnog laka nabacio kako se vise ne bi lepili. Sada se suši boja na glavnoj konzoli i poklopcu, nakon toga ide providan mat lak. Onda onaj teži deo, vracanje sve kako je bilo :).
Ostaje jos plastika na kontrolama klime, ali to bi trebalo da bude laganini.

IMG_20210918_094147.jpgIMG_20210918_094225.jpgIMG_20210918_094238.jpgIMG_20210918_095225.jpgIMG_20210918_110917.jpgIMG_20210918_130722.jpgIMG_20210918_152319.jpgIMG_20210918_152326.jpg
Rezultat na kraju :)

IMG_20210919_075519.jpgIMG_20210919_075523.jpgIMG_20210919_075756.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Kad sam ga kupio, vec se bilo malo lepilo. No, posle se jako isprljalo tu bas gde je multimedija. Bilo je bas jako prljavo, a plastika oko kontrole za klimu je bila jezivo lepljiva, strasno nesto. No sada je zaštićeno :)
Ovo sam ja skidao acetonom, do plastike kako bi ravnomerno bilo bez tragova i neravnina. Nije bilo tako :)IMG_20210918_130722.jpg
 
Na vrh