C4 picasso 2.0 hdi black mamba

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Nema, moj je sirotinjska verzija, standardno vešanje :D. Nema parking senzore, nema sta nema :D. Razmisljam sada, uzmem kanap vezem na taj deo sto visi, sajlu. Stavim ispod rezervnu gumu, i provucem kanap kroz nju, i vucem, a gore zatezem i otpustam :D :D :D
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Pravda je pobedila, uspeo sam da vratim tocak na mesto . Bio je posao za dvojicu, ja sam vukao sajlu, a drugar je odvrtao. Prvobitno nije htelo da krene i mislio sam da zapeklo bas bas. No, malo gore, pa dole, i pocelo je da se odvrce. Kad je izaslo jedno 1m, video sam rdju na sajli. Pa sam poprskao sa WD40 pozamasno u nadi da se pri povratku nece upleteti ponovo. Cuo se zvuk kako preskače nesto unutra, jasno da se uvrtela. Elem, vracen je tocak, imao sam bojazni da ne otpadne, ali za sada nije :). Pomogla mi je i zaštita za sunce, jer sam sa njom skliznuo ispod auta. Moze ta sajla i da se skine, sva sreca, nije trebalo
https://ibb.co/72sJZL6
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
U pravu si, sad kad radi sajla, ne vidim razloga da to ne uradim. Uzecu mast mašinsku i namazati u pozamašnoj količini i vratiti.
 

Cutac

Prèkaroš
Uzmi i neki šmirgl, oko 800 gradacije i s njim malo prođi i operi brake cleanerom poslije, prije nego staviš mast.
A jel možeš zamijeniti sajlu?
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Moze se zameniti, mislim, mehanizam je kad se podvucem relativno dostupan. Kolicina rdje nije zabrinjavajuca, prvih jedno 70cm je uopste nema. Onda se javlja povrsinski, ali ne cela sajla, nego,onako prosarano. Mislim da ne mora da se menja jer nigde nije naceta, pukla. Mogla bi se malo ismirglati.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
IMG_20200621_113432.jpgdanas izvukao sajlu, pozamasno namazao mašću i vratio na mesto. Iskoristio priliku i rezervni točak ocistio od blata i ostalog. Takodje sve sarke od vrata i gepeka, svuda gde moze voda da dodje, namazao mascu. Ne moze da skodi. Inace, ovo je najmanje pakovanje, trajace godinama :).

Sledece na redu, crni silikon i lepljenje onih kedera napred sto se odvajaju. Ima i u gepeku onu gumu,kroz koju prolaze instalacije da silikonisem. Zimus mi tu usla voda, ili je na kraju lajsne za krovne nosace usla. Sve cu to da predjem cim malo otopli.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Sreca sa klimom je kratko trajala. Jutros do grada, vreo vazduh, izgori sve :D. Odmah otisao do majstora, mora da se menja hladnjak klime. Narucio Nissens-ov(cca 55e), sledeci vikend se vracam pa cemo zameniti. Trebalo bi da je to to, nema vise punjenja klime jednom godisnje, mora da se menja :D.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Danas zamenjen hladnjak klime, napunjena, za sada radi, videcemo za dalje :). Ukupna cena cele operacije cca 90e.
E sad, moja crna mamba je opet na malim mukama i javno priznajem da je moja greska, no, ja sam lekciju naucio.
Elem, nedavno su mi zamenjeni prednji diskovi i plocice. Cudan zvuk grebanja se nastavio nedavno poprilicno jako. Danas je ustanovljeno da su zadnje plocice potrosene i da je udario metal o metal. Rezultat, zamena zadnjih diskova i plocica. Delove sam vec platio i narucio, sledece nedelje se menja.
Kad sam uzeo auto, tadasnji serviser je menjao prednje plocice, ali sam mislio da je i zadnje menjao. Izgleda da nije, ko zna od kad su ove. Kad sam menjao prednje diskove i plocice, majstor je rekao da su zadnji diskovi mogu voziti jos. Ali nije pogledao pakne. Tako da, menjali smo pogresnu poziciju diskova. Da budemo realni, prednji su morali vec da se menjaju. Tada su mogle i zadnje plocice pa bi diskovi ostali čitavi. Kupio sam opet ATE diskove i plocice. Idemo dalje sa Pablom slikarom :)
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Reseni zadnji diskovi, zamenjeni diskovi i pakne. Zamenjeno i ulje u kocnicama, kazu da je prethodno bilo vrlo crno i dotrajalo.
Elem, pokazao mi je stare diskove, mozdanse na slikama ne vidi, ebo sam im kevu. Min 2mm je udubljenje negde po sredini. Unistio sam ih :), no, sad ima nove napred i nazad, lepo koci, idemo dalje.IMG_20200710_125742.jpgIMG_20200710_155951.jpgIMG_20200710_155954.jpg
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Danas vozio auto nesto do grada, i ajde kao da upalim klimu. Kad moja strana, odnosno vozaceva strana tuce vrelo, i nazad na strani vozaca tuce vrelo. Suvozaceva i napred i nazad hladi odlicno. Kakav rebus, da nije servo motoric na klapni?
 

Cutac

Prèkaroš
Jel se mijenja temperatura puhanja između min i max vrijednosti temperature na ekranu?
Na stranu klima, jel puše toplije na HI nego na LO? Ako da, onda nije klapna.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Evo ovako, vec sam se jednom zezao sa tom klapnom na vozacevoj strani. Pokojni majstor je to resio, tu polugu sto pomera klapnu je pričvrstio nekako i to je funkcionisalo. Otvorio sam dole, motoric podigne klapnu na hladno, onda je spusti na toplo, i bes obzira na upaljenu klimu, ne dize je. Ja sam rukom sad podigao na gore(islo je onako teže) davalo je otpor. Onda duva hladno, ali kad ugasim auto, klapna se ne spusti. Definitivno nesto ne stima. Probacu da sklonim klemu na 15 min, da vidim da li ce se resetovati.
 
Na vrh