C4 picasso 2.0 hdi black mamba

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Skinuo klemu, nista se nije promenilo. Motoric prebaci na hladno, pa vrati opet na toplo. Sa druge, suvozaceve strane ostane u gornjem, hladnom polozaju. Razmisljam da nije termostat na tom vozacevom delu, ako imaju odvojene. Pa da mu prijavljuje da treba da greje umesto hladi. Prebacio sam rucno u hladan polozaj i sad tako stoji. Kad dodje zima, prebacicu u topli polozaj :D
 

Cutac

Prèkaroš
Kad staviš LO ili HI, onda overridea input sa senzora, onda ga blokira u jednom od krajnjih položaja(kojeg si odabrao).
 

Cutac

Prèkaroš
Svaka klima mora imati servisni položaj, tj. najnižu i najvišu temperaturu. Ako staviš postavku na tu temperaturu, a klapna se ne pomiče, ili je do softvera, ili do motorića.
No, ako motorić može pomaknuti klapnu u krajnje položaje, a kod naredbe to ne radi, onda je do softvera(ili do instalacije). Možda da na Diagboxu reinicijaliziraš motoriće.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Motoric uredno radi, pomera klapnu gore u hladan polozaj, ali je iz nekog razloga vrati u pocetni, topli polozaj. Nista, videcu da se malo zezam sa tim. Za sada sigurno stoji u hladnom(gornjem) polozaju. Odjednom je to nastalo, nije ni vozen niti je paljena klima. Citroen i gremlini
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Pretpostavljam da ima jedan motoric koji podize i spušta? Podigne i spusti, mozda je neispravan u smislu da vraca u prethodno stanje. Ali recimo, ne podize i ne spusta non stop. Ebem li ga, ne znam sta bih konkretno tu mogao da uradim. Znam da sam prosli put pokušavao skinuti aribag za noge i nisam uspeo. Bez skidanja njega, nemam pristup tom delu.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Pogledao danas ponovo, jer je juce spustio klapnu, mislio sam da ću da riknem u autu :D
Sve sam proverio, okrece za usmerenje duvanja redovno. U svim polozajima, jedino, motoric podigne klapnu i onda je vrati na pocetno mesto, dok suvozacev motoric ostavlja klapnu gore(hladno).
99% sam siguran da je motoric neispravan. Vidim ga, i zupcanike, sve uredno rad, nije nista zaglavljeno i slično
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ebo sam sve po spisku i Jean-u i Pierre-u i svima u Citroenu. Uspeo sam izvaditi taj deo sto zeza, vec je jednom krpljen, zicom, fali deo plastike, i ima novu pukotinu. Servo okrece i onda se taj deo plastike rasiri i servo motoric prokliza. Raditi ovo bez skidanja airbaga sa nogu je cist mazohizam
IMG_20200802_195557.jpg
Post je automatski spojen:

IMG_20200802_191743.jpg
 

Cutac

Prèkaroš
Control shaft kaže da je 16 108 214 80
A motorić je 6447 XA
1596395057360.png


Netko je pitao za tipke klime, ne znam koja je to tema.
Evo vam se tipaka za reparaciju izlizanih: 6451 WR
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Poslao sam upit prodavnici Citroen delova, pa cemo videti. Svakako sam se nameracio da radi super lepak i.zica i da ga bandaziram za sva vremena :D
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Drago mi je da forum ponovo radi.
Elem, resio sam problem sa tom klapnom. Stavio sam je u gornji(hladan polozaj) i stavio plasticnu vezicu ispod, nema sanse da se spusti(obelezio sam na slici gde je vezica sada).
Motoric sam zakacio na jedno od predvidjenih mesta, tako da ne landara. Sada duva hladno, uzivancija. Kada dodje hladno vreme, skinem vezicu, i klapna padne u položaj za grejanje.
Da li je potrebno motoric kalibrirati, ne znam, vrti na gore previse dugo i plastika preskace. Vidim da posle nekog vremena vrati u pocetni polozaj. Nemam živaca da se bakcem više sa tim.IMG_20200805_080432.jpg
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Danas izasao napolje, gledam sa distance auto, vidim nesto drugačiji. Neko mi skinuo plastiku oko maglenke. Seme im se zatrloIMG_20200828_150619.jpg
 
Na vrh