C4 picasso 2.0 hdi black mamba

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Danas je bilo dugo najavljivano "detaljno" pranje.
Prvo sam preliminarno oprao auto na samousluznoj stanici. Nakon toga sam koristio onaj sundjercic glinu. Uz pomoc zenine posude za kolace i K2 auto sampona. Vrlo sam se pozitivno iznenadio kako radi ta glinica. Pod rukom se oseti kada je neka povrsina kontaminiranija vise. Stoga je krov bio najgori, a bocni delovi iznad točkova najmanje prljavi. Nije ogrebalo lak. Nakon dobrih 30-45 min,uz stalno kvasenje i povremeno menjanje vode, ceo auto je predjen glinom, uključujući i stakla. Nakon toga je bilo ispiranje na samousluznoj stanici. Povratak na brisanje, glina je lepo posluzila jer se voda sama slivala vrlo lako i minimalno sam morao brisati.
Pokusao sam ogrebotine na laku(povrsinske) resiti sa K2 ultra cut ali nije dalo nekih jacih rezultata(prepisujem to svom neznanju). Nakon toga sam prešao ceo auto sa K2 turbo voskom. koji je dao vrlo vidljive rezultate. Haubu sam bio ostavio za W5 Polish, doduše,bila je na suncanoj strani, pa rezultati nisu bili kao na drugim delovima automobila. Ono sto mi se poeebno.svidja,je da posle gline,mozda i nisam morao da voskiram auto. Prozore svakako da nisam dodatno brisao, jer su bili vrlo cisti.
Presao sam gume sa glicerinom(apotekarskim) i mokrom krpom. Nakon toga kokpit sa W5 sprejem (ima slabiji miris od K2 spreja). I jedno usisavanje na stanici.
U nastavku par slika,

https://ibb.co/rFMPbvDhttps://ibb.co/fMQxXShhttps://ibb.co/g3LBVKwhttps://ibb.co/VmQD7V7https://ibb.co/2dhBK1G
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Glina je super stvar. Ovaj efekt “ne treba voskanje” ne traje dugo jer je lak u biti potpuno gol (čist) i lako opet prima sranja na sebe.
Tako da je super da si stavio vosak.

A ogrebotine sam ja počeo skidati tek kad sam skupio hrabrosti nasloniti vodobrusni papir na auto. On skida ogrebotine, a poliranje vraća sjaj
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ostaje mi ovih dana da uradim maskiranje delova na farbi sa parkinga. Za to koristim ovo,sto vise lici i mirise na.lak za nokte,ali radi posao,sa mirnom rukom se moze bas tanko izuci. Stizu mi jos 2 bocice iz Kine1102154931-2048720954.jpg
Glina je super stvar. Ovaj efekt “ne treba voskanje” ne traje dugo jer je lak u biti potpuno gol (čist) i lako opet prima sranja na sebe.
Tako da je super da si stavio vosak.

A ogrebotine sam ja počeo skidati tek kad sam skupio hrabrosti nasloniti vodobrusni papir na auto. On skida ogrebotine, a poliranje vraća sjaj
Koku gradaciju ili ti grubocu papira koristis?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
3000 na spužvici, ništa grublje. Onda dva prolaza sa polirkom, grublja pa finija pasta. Ima slika rezultata tamo na temi za uređivanje, pliće ogrebotine u laku skida savršeno
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Najjeftinija kineska s ebaya u mom slučaju. Plava.
Odrađuje posao, karoserija bude glatka ko staklo.

Makar moram priznat da sam popustio pritisku i kupio dvije skupe gline od Meguiarsa. U dve tvrdoće. Ali toliko su koštale da mi ih je šteta koristiti :D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Dali ti se topi (nestaje) ta spužvica tokom rada?
Pitam da nebi to bila ona melaminska ''magična'' spužvica, jer ona u biti djeluje ko vodobrusni
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ne trosi se,bar ja ne vidim da se ista promenilo na njoj. Niti je lak grebala ili nesto slicno,taj crveni deo je vrlo tvrd,onda ide tanak sloj sundjera i ta kao glina.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ok, onda nema frke.... vidim da ih ima na eBayu, mogao bi i naručiti kada polete avioni :)
 

Milosh

Test
Ok, znači u principu to je tvrda spužva (ili tako nešto) na koju je nanijet sloj gline?

Jel kvasite tu glinu dok to radite? I ako da čime, samo vodom ili još nečim?
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ja sam koristio tu zelenu posudu sa slike ,napunim vodom i stavim tipa 1,5 cep K2 Express sampona za auto. Natapam na svakih malo kako prelazim auto, i sapiram sa toga prljavstinu. Tvrd je sundjer, onaj deo koji drzis, pa ide tanak sloj obicnog sundjera i ta glina. Znaci ubacis pred pranje, u kofu sa tim saponom, i neka stoji. Onda kako peres, zavisi koliko je prljava povrsina, ispriras glinu u kofi. Na dnu je bilo peska i svasta nesto kad sam ispirao vodu, znaci radi posao. Oseti se pod rukom kad je povrsina jako prljava, imas osecaj da smirglom prelazis preko nje, i da grebes lak, ali nije slucaj.

Inace, iako nije najavljivana, kisa je padala ovih dana, i auto je bio cist celih 36h :D. No, sobzirom da sam ga voskirao, samo ce ici pranje obicnom vodom na stanici ili robotizovanoj stanici.
 
Posljednje uređivanje:

Cutac

Prèkaroš
Ja smiksam šampon i destiliranu vodu u špricalicu(kao ono za stakla prati, Ajax i to) i špricam tamo kud mislim ići glinom i stalno sve držim "natopljenim".
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Aham, sam. Ima na Ali da se naruci bas za ovaj model volana. Dobije se sve, najvise sam se pomucio da skinem tu plastiku kao hromiranu. I postaviti kožuru bas gde treba da bi bilo jednako sa obe strane. Onda prvi put stigao do pola i shvatio da sam premalo kanapa isekao. Sva sreca svega ima duplo.
 
Na vrh