C4 picasso 2.0 hdi black mamba

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Juče planirao da montiram 12v LED u retrovizor. Crkla mi aku bušilica, kako je upalim, tako se vidi motor koji kao da je nuklearni reaktor, samo kreće da sve jace sija. Krene smrad i dim, jos cu i sebe da zapalim :D. Krece montaza kad uzmem novu bušilicu.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Zamenio sijalicu kratkog svetla. Nova sija nesto belje, pa zamenio onda i na drugom faru. Far opet počeo dobijati vodu, iako sam ga prosli put celog zalio. Moraću ga vaditi ponovo napolje.
Inace, dobio sam i potpis na parkingu. Od auta Smederevskih oznaka, SM100CB su tablice, i ovog puta mu sve po spisku pozdravljam. IMG_20231121_072527.jpg
 

Mrki5

Well-known member
Zamenio sijalicu kratkog svetla. Nova sija nesto belje, pa zamenio onda i na drugom faru. Far opet počeo dobijati vodu, iako sam ga prosli put celog zalio. Moraću ga vaditi ponovo napolje.
Inace, dobio sam i potpis na parkingu. Od auta Smederevskih oznaka, SM100CB su tablice, i ovog puta mu sve po spisku pozdravljam. Pogledajte privitak 8500
Ovo se da ispolirati.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Izvadio far da vidim gde opet voda prodire, za sada ne mogu jasno da vidim. Osim da na dva mesta izlazi, ali deluju da su to otvori za vazduhIMG_20231124_155158.jpg
Ima tri otvora za vazduh, jedan nema zaštitnu gumu. Ima prljavštine okolo, pa sumnjam da tu ulazi. Možda zalijem tu rupu, ima druge dve.IMG_20231124_164121.jpg
Nisam uspeo naći konkretno mesto gde bi voda mogla uci, osim tog oduška koji nema gumu. Pa sam ga zatvorio. Prskao sam ceo far u kadi, suv iznutra :D. Taj odusak ima tragove vode i peska, pa mislim da je tu ulazila voda. Taman sam i sijalicu namestio kako treba. Sutra vraćam far nazad.
 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Taman da vratim far i skontam da ima i četvrti odušak. Skroz dole ispod fara. Zalijem i to i vidim da je far prljav iznutra. Sipam alkohol u far i vozam ga dok nije sve ocistio. Svetla rade, nisam polomio nista 😃. Far nisam uspeo idealno da vratim. Nije mi se dalo više na parkingu da se ebem sa tim. Pa ću ponovo malo da ga "štelujem"
IMG_20231125_092158.jpg
 

nero81

Active member
Donator foruma
Kako doslo mokro vreme, tako se veceras upalila greška ABS/ESP/Handbrake. Dugo je nije bilo :D
Meni je danas isto to izbacilo na mojem gp2 handbrake error i sustav protiv proklizavanja... nisam uspio vidit tocno i upalio se service. Nakon ponovnog paljenja nestala greska. Toliko tih greskica mi se nakuplja... na c4mk2 u 8 godina nikad nista
 

szahtila

Well-known member
Cemu služi taj senzor? Znam za ABS senzor.
Javlja da je vrijeme za zamjenu pločica(kad je ispravan, zapravo se radi p običnom kontaktu koji kroz pločicu dodirne disk). Možda je oštećena izolacija na žici, iako bi ja prije rekao da je ostečenje na žici na senzoru abs-a. Moguća i nakupina prljavštine na senzoru abs-a
 
Na vrh