C4 picasso 2.0 hdi black mamba

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Danas opet greska p0337, u voznji. Definitivno moram zameniti senzor radilice.
Slika dana :D

1691324259665-01.jpeg
 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Stigao do senzora, odvrnuo šaraf, zapekao senzor, nisam uspeo odvojiti. Vratio sve kako je bilo, morace majstor da radi :DIMG_20230807_160710_1.jpg
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Mrzi me da skidam točak ponovo, i dizem na dizalicu. Oteracu do majstora, ne bi trebalo da traje duže od 15 min
Zamenio majstor senzor, taman sam bacio pogled na zadnje amortizere. Moraće se menjatiIMG_20230808_154349.jpg
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
2 dolara par :D
Naručio ovo, da sredim nebo u autu. Ne da mi se menjati to, odnosno, ne zelim :D. Na Peugeot 107 je to odradjeno odlično, nema sta da se odlepi.IMG_20230820_173223.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Prošao tehnički bez problema, ko je sumnjao u to, neka napusti forum :D.
Sledece po planu je poliranje tragova po vratima, bili su vredni na parkingu i nisu zaboravili da ga ogrebu. Poliranje farova, u januaru ide veliki i mali servis.

IMG_20230826_091541.jpg
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Jutros sam nekako uspeo da izbegnem udes. Vozio sam brzom trakom oko 120, kada je kamion naglo skrenuo u moju traku. To je bilo u momentu kad sam mu bio kod prikolice
Seo sam muški na kocnicu, uspeo sam da zakocim. Da sam imao stare amortizere, mislim da bi maskom poljubio asfalt :D. Gume Sava na visini zadatka :D
 

ironmladen

Member
Donator foruma
Jel ABS proradio? Pitam jer me čisto zanima dal na toj brzini uopće može doći do eventualne blokade kotača, s obzirom na ogromnu energiju koju vozilo ima (nekako očekujem da bi se prije kočnice užarile do taljenja nego uspjele skroz zaustaviti vrtnju, pa zato pitam).

Tnx, poz
 

szahtila

Well-known member
Jel ABS proradio? Pitam jer me čisto zanima dal na toj brzini uopće može doći do eventualne blokade kotača, s obzirom na ogromnu energiju koju vozilo ima (nekako očekujem da bi se prije kočnice užarile do taljenja nego uspjele skroz zaustaviti vrtnju, pa zato pitam).

Tnx, poz
Moje je mišljenje da su gume, bez obzira na marku i stanje, daleko slabija točka od diskova i ostatka sistema
 

ironmladen

Member
Donator foruma
Jest, u pravu si, moja je pretpostavka bila da je faktor trenja k'o na formuli 1, a ovdje se radi zapravo o puno manjoj prijanjajućoj sili između gume i asfalta. Ako su gume proklizale, onda je vjerojatno bilo i ABS-a.
 
Na vrh