C4 picasso 2.0 hdi black mamba

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ovo je nov problem, auto ne vuče više u stranu. Sada se nesto desava, i pocelo se desavati posle promene amortizera. Ima veze sa okretanjem volana na levo, nakon toga, kao da nesto ide gore-dole i imam vibracije na volanu
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Ovo je nov problem, auto ne vuče više u stranu. Sada se nesto desava, i pocelo se desavati posle promene amortizera. Ima veze sa okretanjem volana na levo, nakon toga, kao da nesto ide gore-dole i imam vibracije na volanu
Žao mi je, ali to se pojavilo nakon zamjene amrotizera? Da nije majstor zayeba u koracima?
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Pomerila se neka opruga na poluosovini. Taman zamenjena i manžetna koja je primećena da je puknuta kad su se menjali amortizeri. Majstor kaze da je rešeno, da je opruga namestena kako treba, manžetna na tesno ušla. Ne da bog da mi se to ponovo desi. Ima redom da palim, od svog auta do servisa. Opruga se navodno pomerila jer kako su zamenjeni amortizeri, tako je nagib poluosovine promenjen. Kad je prilikom menjanja amortizera curilo iz te manžetne, rekao sam da se i to zameni. Moglo se sve zavrsiti taj dan.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Koliko sam razumeo, sluzi da daje otpor osovini, i da je drži od menjača. Zvao je prijatelja koji radi automatske menjače, i on je potvrdio da je sigurno to razlog. Nisam bio tu kad je skidao, tako da ne znam. Nesto jeste bilo oko poluosovine, bitno da je ta manžetna zamenjena i da je namestio to na poluosovini, sta god da je bilo u pitanju.
Danas video otvorenog puta, nekih 100km. U jednom momentu sam ga vozio 130(regionalnim), da vidim da li nesto trese. Ne oseti se nista, tako da su gume dobro balansirane. Ostaje zadnje opruge da zamenim, jer na lezecim se previse spusti nazad, jer je napred sada viši.
 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Padale kiše ovih dana. Primetim da opet ima vode sa leve i desne strane u motornom prostoru. Tepih takodje morak bio sa obe strane. Uzeo flašu vode, sipao na šoferku. Vidim kaplje sa obe strane. I to bas na spoju plastike od šoferke i kolektora ispod. Odlučio se da odmah to saniram, jer sledeće nedelje najavljuju kiše. Skinuo brisace, odvojio tepih, skinuo žabice koje drze plastiku gore. Odvojio plastiku, ali nisam skroz, tako da se gornja linija koja je spojena sa soferkom, nije odvojila. Uzeo silikon za oluke, presao duz celog kolektora za vodu. Pritisnuo od gore plastiku, vratio žabice. Uzeo balon vode i sipao. Levo sve suvo, desno ide voda ko potok :D. Na slepo sam pipao jer nisam mogao nista videti. Nikako da skontam odakle prodire. Video sam da prodire cim se voda sipa. Znaci spoj plastike i kolektora. Napipam tu rupu, odnosno razmak. Silikon na prst i premazem. To je reseno, sipam vodu opet, sad negde na sredini po kap kane. I to ne odmah, vec kad voda već izadje napolje. A ebem ti, sat vremena sam se zajebavao, premazivao gde god se pojave kapljice. I dalje je kapljalo, povremeno, odustao sam posle 2.5 sata ebade. Neka se dobro osuši, glavno prodiranje je reseno, pa cu proveriti ponovo za par dana. Nisam poneo kljuc da skinem posudu kocionog ulja. Pa bi mi pristup bio laksi.
Moje lično mišljenje je, da nema Picasso kome voda ne prodire tu. Samo je slučaj da vlasnik ne zna.
Osim toga, uzivam u vožnji. Milina jedna, ne moram volan da drzim, lagano ga okrecem. Neka potraje ovo uživanje :D
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Od tih 200km predjenih, mambu nisam ni pogledao :D. Bile ove kiše, jutros da obidjem, napred zacepljeni odvodi kod brisaca. Jedna strana sa stajacom vodom :D. Očistio od blata obe strane, soferku. Upalio na pola kljuca i preparkirao ga. Danas cu ga malo voziti po gradu, mozda i oprati na brzinu od blata.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Slabo se vozi, opran za vikend. Danas zamenio brisače, uzeo neke SWR, Bosch koji su na njemu bili kad sam ga uzeo, su odradili svoje. Jedan je pukao kod nosača, tako da je zamena bila neminovna. Sada lepo briše bez klaćenja brisača. Zamenio i masku ključa, i stavio nov privezak .IMG_20230607_190811.jpgIMG_20230607_190821.jpg
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Namontirao mi ljubazan čovek iz Sunpro stitnike za prozore. Sa fabrickom zavesicom, ne vidi se nista unutra. Značiće klincima nazad. Imao sam sreće da je Sunpro dostupan i u Novom Sadu. Nisam morao iz Beograda naručivati. Nisu racunali na fabričke zavesice pa su malo smetale, ali sam uspeo nekako da vratim mehanizam
IMG_20230624_201152.jpgIMG_20230624_203359.jpgIMG_20230624_203411.jpg
 
Na vrh