C4 picasso 2.0 hdi black mamba

Mrki5

Well-known member
Možda su opruge u pitanju? One jedino određuju visinu.
Moj C4 Picasso 2015. g. lagano vuče u desnu stranu. Bio na špuru i on je ok. Isto razmišljam kaj napraviti.
Posle vožnje opipaj obe felne , ako se jedna malo više greje - klizači od klješta.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Bio kod vulkanizera, stavili zadnje napred, i dalje vuče na desno :D. Tu od 50km/h naviše, volan se nagne desno i možeš ga ebati. Sad bar znam da nije do guma
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Iskrivljen amortizer, dotrajao, ili viljuška, moze biti puno toga. Mislim da cu opet dici ruke od toga. Necu da zamenim komplet amortizere, a on i dalje vuče na stranu. Mislim da bih ga zapalio
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Jutros sam vozio po autoputu. Povremeno imam ozbiljne vibracije na volanu, kao da tockovi odskaču, setaju levo desno. No, nemam stalno, zavisnosti kakav je asfalt. Mozda je balans tockova, ali mislim da bih mi stalno tresli, ne samo povremeno. To se pojavilo kad sam rotirao gume napred/nazad.
Našao sam internetu informaciju da posle svake optike trapa, treba da se radi kalibracija senzora ugla na volanu. Prvi put cujem, ali ima logike, jer ako nije dobro kalibrirano, racunar misli da volan stoji pravo, a u stvari stoji u stranu. Odnosno, to mu je nulta pozicija, a u stvari volan nije kako treba. Jedino da vidim ko u NS ima Lexia, pa da se očitaju parametri pozicije volana. Ili da uzmem sebi clone Lexia, jer uvek zatreba :D
 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Narucio sam komplet amortizere, danas naduvao prednju desnu gumu. Molim nekoga da pogleda snimak. Auto ide skoro idealno pravo, osim sto je volan malo nakrivljen. Kada krecem mnogo manje volan skrene u desno, pri kocenju se ne pomera. Ispadne da je do guma, ne znam vise :D

 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Rekao bih da vuče zbog guma, ranije je i sa ispravnim pritiskom vukao desno. Sad kako je ta zadnja guma napred, vukao je desno izrazito, dok je nisam naduvao. Sad vuče, ali dosta dosta manje. Usudim se pustiti volan
Resio vraćanje pojasa kod vozača i suvozača, nerviralo me kako je sporo vraćao. Sad ko praćka :D

 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Izvukao sam pojas do kraja, uzeo w5 Lidl silikon sprej, ima tanku mlaznicu. Ugurao je izmedju pojasa i stuba, naspricao malo unutra. Par puta napred/nazad, opasno vraća. Mozes i pranjem pojasa to resiti, meni nije bio problem sto je prljav(ako je), vec sto se nije vraćao kako treba.
Narucio sam nove gume. Isto all season, samo ovaj put Sava, svidja mi se šara :D, dimenzija 215/55/16. Ove Lassa cu da spalim ritualno, odradile svoje :D
 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Danas zamenjeni prednji amortizeri, šolje, i gume.
Stare opruge nisu pukle, amorti su bili dotrajali, a jedna šolja se držala na molitvi. Jedva sam skinuo plastiku ispod šoferke, bas sam je dobro zalepio :D
Prvi utisak je da je volan sada lagan kao pero, drugi da prelazak preko ležećih sada mnogo prijatniji. Tek kad se stave novi, shvatis koliko su stari dotrajali.
Stavljene nove gume, nažalost optiku nisam mogao uraditi, to su rekli sutra. Auto ne vuče na stranu vise, ali kontrolnu optiku zelim ipak uraditi.
Imali smo problem da su šolje koje su mi stigle, neispravne, nisu za moj auto. Sva sreća pa je Vladan za pola sata nabavio odgovarajuce(SKF).




Moraću i nazad opruge da zamenim, sad je prednji kraj nešto viši, što je i ocekivano
Danas odradjena optika, konacno auto ide pravo i volan stoji pravo. Ovo je četvrta optika, i konacno je ovaj servis uspeo to da namesti. Vama kojima je auto isao pravo i volan stojao kako treba, niste svesni koliko meni ovo znači :D. Uz nove gume i amortizere, osećaj je kao da vozim drugi auto.
 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Kod zamene amortizera, iskoristio sam priliku da zamenim i prskalice šoferke, sto se nalaze u plastici. To sam sam sačuvao od prošle plastike, i srecan sam zbog toga, jer te bolje rasprsuju tečnost po soferci.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Sreća je kratko trajala. Trebao sam jutros do Beograda autom, na kraju sam sa zeninim otisao. Napravio sam polukružno skretanje, pun okret volana. Nakon toga je poceo da stvara vibracije napred. Slicno kao kad je guma busna. Ne moze se voziti preko 40km/,h, usled vibracija. To mi se desilo isti dan kad su zamenjeni amortizeri. Prepisao sam to bio ratkapnama koje nisu bile vezane. No, vezane su sada, i isto se dešava. Na optici su gledali trap i gume, niti su busne, niti imaa lufta negde. Problem je definitivno sa pomeranjem točkova levo/desno. Nije moglo u gorem momentu da se desi.
 
Na vrh