C4 picasso 2.0 hdi black mamba

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Danas nisam uspeo otvoriti vozačeva vrata, juce sve normalno radilo. Otvorio ih iznutra, ne mogu ih daljinski zaključati. Mogu ručno ključem. Ima li neko šemu, da skinem oplatu i probam pogledati? Živ vam ja
Pogledaću sutra one kablove od karoserije do vrata, na tom pregibu. Da ne skidam odmah oplatu, a problem realno tu :D
 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Mamba opet imala sreće. Jača i od sudbine IMG_20230720_082558.jpg
Nisam nista uspeo uraditi sa daljinskim zaključavanjem, proverio sam žice koje idu od auta do vrata, nema prekida. Sumnjam na motoric, ali time cu se baviti posle godišnjeg. Rucno zaključavanje :D
 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Mamba je presla 950km, od Apatina do Grčke. Dugo cu pamtiti to putovanje. Na autoputu prema Nišu, negde kod Jagodine nas je prvo uhvatila kisica, koja je prerasla u pravu oluju. Prvo je padala ogromna kiša i duvao orkanski vetar, pa je na kraju poceo i grad da pada, veličine lešnika i oraha. Ne znam samo kako nam nije polupao auto. Tukao je bočno, na suvozacevu stranu. Jedini smo bili u jednom momentu na autoputu. Mislio sam da ce auto stati usred tolike količine vode. Na kraju smo stali ispod nadvožnjaka na kratko, samo da grad prodje. Google mape su nas pogresno navele, ali ne samo nas, već dosta drugih vozača. Umesto skretanja ka Preševu, odveo nas je na drugu stranu. Gde su u jednom momentu u mraku, krave istrčale na put. Uspeo sam da zakocim, gume su se odlično pokazale :D. Posle dosta lutanja u pogrešnom smeru, vratili smo se na pravi. Sve u svemu, ludilo od putovanja.
Sto se potrošnje tiče:
61km/h prosečna brzina
Potrošnja po bordu 5.7lIMG_20230722_182953.jpg
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Probila mi voda preko krova nekako, pa ću morati sanirati nebo u autu. Prvo da vidim gde je ušla. Na suvozacevim vratima imam trag u limu, kao da je kamen udario, u stvari je grad opalio. Iskreno ne znam kako su stakla preživela.
Probila mi voda preko krova nekako, pa ću morati sanirati nebo u autu. Prvo da vidim gde je ušla. Na suvozacevim vratima imam trag u limu, kao da je kamen udario, u stvari je grad opalio. Iskreno ne znam kako su stakla preživela.
 

Franz

Well-known member
Meni to mast vadi. Razumijem te. Sad u osmom planiram aktivirati kasko i vidjeti što se može popraviti. Jedino ne znam kako to ide preko onog Laquo kaska. Čini mi se već po samom imenu da se radi o nekom klošarskom osiguranju koje će maksimalno zafrkavati.

Cijeli auto mi je pun takvih udubina i recki. Danas sam čak i preko haube našao dvije vrlo tanke. Od ključa nije. Baš tanke kao vlasi kose. Ili neko granje ili kakve mačke koje viđam da spavaju po autima.

Kapario sam baš prošli tjedan mjesto u garaži koje je od rujna moje. Baš mi je doku*čilo svaki dan gledati kako mi demoliraju auto na parkingu.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Moram po povratku da vozim auto u servis. Dabli se čuju lezajevi u menjacu, poluosovina ili nesto vezano za kompresor. Svakako zelim da se reši.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Meni to mast vadi. Razumijem te. Sad u osmom planiram aktivirati kasko i vidjeti što se može popraviti. Jedino ne znam kako to ide preko onog Laquo kaska. Čini mi se već po samom imenu da se radi o nekom klošarskom osiguranju koje će maksimalno zafrkavati.

Cijeli auto mi je pun takvih udubina i recki. Danas sam čak i preko haube našao dvije vrlo tanke. Od ključa nije. Baš tanke kao vlasi kose. Ili neko granje ili kakve mačke koje viđam da spavaju po autima.

Kapario sam baš prošli tjedan mjesto u garaži koje je od rujna moje. Baš mi je doku*čilo svaki dan gledati kako mi demoliraju auto na parkingu.
Ruku na srce, ima tragova sa parkinga, oni su uglavnom na lajsni vrata. Ovo je od grada nastalo, kao kamen da je udario.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Jutro krenuli iz Grcke nazad, vozačeva vrata se sama popravila. Sad se zakljucavaju i otključavaju daljinski. Na ulasku u Makedoniju, izbaci Gearbox error. Prikaze na display prenos 6 umesto A6. Motor ugašen, idem na inerciju. Volan bar radi, struje ima :D. Stanem blizu pumpe, ugasim, prebacim u N, on detektuje to ali nece da upali. Otvorim haubu, sve normalno, uzmem onu bluetooth dijagnostiku. Izbaci gresku senzor polozaja radilice(p0337). Ko se seća, zimus sam imao tu gresku na parkingu, pracenu sa Gearbox error. Nisam mogao upaliti auto, skidao točak, na kraju obrisao grešku. Sad sam isto uradio, sacekao malo i upalio. Rekao sam majstoru kad sam menjao amortizere, da je sad prilika da zamenimo senzor, jer sam uzeo nov. On kao promenicemo kada se bude radio veliki servis. Definitivno menjam servisera, a mi smo stigli u Vranje, pa sutra kući :)
 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Samo kad su se vrata sama popravila :D, francuz je to :D. Da uradim tehnički uskoro, pa onda odvesti u servis. Da vide sta se to čuje, mozda treba ležajeve u menjacu menjati. Ne cuje se stalno, posle dužeg puta.
 
Na vrh