C4 II - Pozitivna iskustva

ZlatkoC4

Well-known member
Re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

Narode, kako odrzavate kozu na volanu
Ima li ta tvoja koza vozačku ili vozi na crno:D

Tko sve danas nije za volanom.

A za kožu imaš razni sredstava za održavanje pogledaj na odjelima autokozmetike.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

Ma nema ju smisla održavat... vozi dok se ne počne raspadat. Kad se raspadne, obučeš volan u novu kožu i tako dalje...

Kremice losioni i ine pi*ke materine ne pomažu volanu niti najmanje.
 

Anel

New member
Re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

He he, mislio sam na kožu naravno :cool: kvačice su luksuz :) znači ne mazati volan nikakvim kremicama :)
 

Citru

New member
Re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

Ma nema ju smisla održavat... vozi dok se ne počne raspadat. Kad se raspadne, obučeš volan u novu kožu i tako dalje...

Kremice losioni i ine pi*ke materine ne pomažu volanu niti najmanje.
Apsolutno se nebih slozio

Koža kao takva trpi od vanjskog utjecaja na nju. Zima, ljeto, sunce, kisa, guzonje sa podrapanim hlacama, trljanje i slicne radnje u autu...

Mislim da je sasvim ok barem jednom mjesecno premazati sjedala, obloge vrata i upravljac losionom/mlijekom tipa Sonax

Jer ako ju deres dok se ne unisti pa uzmes novu...zar to nije nemar prema vozilu? Ako se vodimo po tome nije potrebno mijenjati ni ulje, filtere...vozi i kad se raspadne auto kupi novi....

Uz navedeno...kada ces prodavati auto pa ti dođe kupac i vidi kako je auto unisten iznutra okrenut ce se i otici
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

Siceve, i ostale obloge apsoluto treba njegovati. Nisam govorio općenito nego konkretno volanu.

Ali za volan se možemo složit da se ne slažemo. Tu je koža stalno pod dugotrajnim utjecajem trljanja znojem i prljavštvinom. I samom habanju te kože nemre nikakva kremica pomoći... jedino da je stalno podmazan, a tako se nemože vozit.

Naravno, i sam pobrišem i operem volan s ostatkom unutrašnjisti, al to neće produžiti život koži.
To sve ipak i ne predstavlja nekakav problem, jer je većini auti u cijelom svom vijeku dovoljno jednom promijenit kožu.

Nego kamo si se baš zaletio sa ovim nemarom, paralelama sa uljem, filterom, postprodajom :confused: ???

Al evo ti. Kupim gume, derem dok ne odrade svoje i kupim nove. Jeli to nemar?
Meni je to redovno korištenje i održavanje. Isto sa kožom volana. Koristim ju dok je dobra, kad popuca stavim novu. Isto tako sa uljem, filterom...
Nije mi jasno kako si druge zaključke izvukao.

A stanje auta u postprodaji... pa nebitno je ako je cijena odgovar tom stanju, zar ne?
 

ZlatkoC4

Well-known member
Re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

He he, mislio sam na kožu naravno :cool: kvačice su luksuz :) znači ne mazati volan nikakvim kremicama :)
Evo iz priloženog videa nauči kako se održava vozilo:grin:

[ame]http://youtu.be/VVbtN3RUxwU[/ame]
 

Citru

New member
Re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

Siceve, i ostale obloge apsoluto treba njegovati. Nisam govorio općenito nego konkretno volanu.

Ali za volan se možemo složit da se ne slažemo. Tu je koža stalno pod dugotrajnim utjecajem trljanja znojem i prljavštvinom. I samom habanju te kože nemre nikakva kremica pomoći... jedino da je stalno podmazan, a tako se nemože vozit.

Naravno, i sam pobrišem i operem volan s ostatkom unutrašnjisti, al to neće produžiti život koži.
To sve ipak i ne predstavlja nekakav problem, jer je većini auti u cijelom svom vijeku dovoljno jednom promijenit kožu.

Nego kamo si se baš zaletio sa ovim nemarom, paralelama sa uljem, filterom, postprodajom :confused: ???

Al evo ti. Kupim gume, derem dok ne odrade svoje i kupim nove. Jeli to nemar?
Meni je to redovno korištenje i održavanje. Isto sa kožom volana. Koristim ju dok je dobra, kad popuca stavim novu. Isto tako sa uljem, filterom...
Nije mi jasno kako si druge zaključke izvukao.

A stanje auta u postprodaji... pa nebitno je ako je cijena odgovar tom stanju, zar ne?
htio sam veliki post napisat :D
 

linkres

New member
Re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

Siceve, i ostale obloge apsoluto treba njegovati. Nisam govorio općenito nego konkretno volanu.

Ali za volan se možemo složit da se ne slažemo. Tu je koža stalno pod dugotrajnim utjecajem trljanja znojem i prljavštvinom. I samom habanju te kože nemre nikakva kremica pomoći... jedino da je stalno podmazan, a tako se nemože vozit.

Naravno, i sam pobrišem i operem volan s ostatkom unutrašnjisti, al to neće produžiti život koži.
To sve ipak i ne predstavlja nekakav problem, jer je većini auti u cijelom svom vijeku dovoljno jednom promijenit kožu.

Nego kamo si se baš zaletio sa ovim nemarom, paralelama sa uljem, filterom, postprodajom :confused: ???

Al evo ti. Kupim gume, derem dok ne odrade svoje i kupim nove. Jeli to nemar?
Meni je to redovno korištenje i održavanje. Isto sa kožom volana. Koristim ju dok je dobra, kad popuca stavim novu. Isto tako sa uljem, filterom...
Nije mi jasno kako si druge zaključke izvukao.

A stanje auta u postprodaji... pa nebitno je ako je cijena odgovar tom stanju, zar ne?
Treba sve održavati tako i volan, ak niš drugo vlažnom krpom pobrsati s vremena na vrijeme, jer znoj i prljavštvina nagriza i uništava kožu.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

Neda mi se trčat opet u krug... veznik nakon zadnjeg zareza ti je suvišan.
Prije zareza sve ok.
 

joc

New member
Re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

Pozdrav svima!!

Nakon pročitanih svih komentara od prve do zadnje stranice odlučio sam se registrirati na citrosov forum da pohvalim al i da pokudim auto.
Vozim C4 benzinca sad već više od godinu dana (kupljen kao rabljeno vozilo u AC Radić-Požega) i trenutno ima 71.200 km.
Do sad nije bilo nikakvih problema ni sa mehanikom , ni elektronikom , a onda prije 10-tak dana javila se greška sa "HILL HOLDEROM".
Nakon posjeta servisa greška je izbrisana i bilo je sve ok do ovog vikenda, kad se ista greška pojavila u vožnji ,a onda jučer sama od sebe nestala.
Sve u svemu za sad sam zadovoljan i nadam se da će tako i ostati.:)
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

šta nismo zaključili da je naslov više sarkazam?
Jok. :angel: Red je da postoji mjesto gdje su samo lijepa i pozitivna iskustva. To je ova tema. :cool:
 

knez-bj

New member
Re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

Koliko puta vam se dogodilo da se pokrene regeneracija (spaljivanje čestica) FAP filtera? I koliko često je neki prosjek?
 

balki

Active member
Re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

Bio na skijanju nedavno i peijatelji se cudili kad su vidjeli koju sam hrpu stvari iz hodnika apartmana prebacio u gepek:cool:
Stvarno je gust putovati njime- 6. brzina, 150kmh, 2k okretaja, na krovu Thule box+ sanjke+ jos jedne skije- i pri tome pokazuje 5,5l potrosnju.
 
Na vrh