C4 II - Pozitivna iskustva

Joka

New member
Toliko baš stručan nisam da oko toga prčkam sam, radije ću prepustiti servisu kad budem išao na redovni servis u 8 mjesecu.
 

Jose

predsjednik države
Meni je tako na zadnjim vratima jedna ručka pružala otpor, sa sličnim simptomima (neće pokatkad da se vrati, ako je lagano povučeš). I kontam da uzmem WD40, da malo našpricam, danas ću, sutra ću... kad odnedavno više nikako ne otvara (sumnjam na autopraonicu gdje sam neki dan ostavio auto na pranje, garant onaj mali što je prao nije mogao da otvori kako treba, pa razvalio definitivno - no nemam dokaza za to :mad: ).
Uglavnom, još nisam otišao do servisa (zadnja vrata, pa mi ne smeta toliko), ali eto... možda bolje da to popraviš dok ne ode definitivno kao meni. Kod tebe se ipak radi o vozačevim vratima.
I da... javi u čemu je bio kvar i koliko je to iskustvo koštalo, da se pripremim. :D
 

Joka

New member
Kvaku su prošli tjedan u servisu podmazali, za sada radi sve ok, ako bude zezalo rekli su da će se mijenjati, kažu već su na nekoliko auta mijenjali i prednje i zadnje još u garantnom roku jer su ljudima odlazile (neki dio pukne unutra).
 

Cutac

Prèkaroš
Jedna velika pohvala za c4 i ta mu je zaradila da nikada ne ode drugome vlasniku kojega ne poznajem u dušu.
Vozim 130 i pada kiša, a greška na autocesti je osigurala dvije lokve, jednu u svakoj traci, a taman sam se prebacivao.
Nalijećem na lokvu u lijevoj, osjećam da se auto cima, dižem se na asfalt, cijelo vrijeme ESP blinka i odmah ulazim u puno dublju lokvu u desnoj traci+kolotrag, ESP cijelo vrijeme luđački blinka i osjetim da svaki nepoželjni trzaj anulira i zadržava auto.
Da ga nije bilo, ne znam baš kako bih to izvukao na 130...

Svaka čast c4 :stovanje:
 

balki

Active member
Longtimenosee;-)
Eto bliži se treća godina u druženju s C4 e-HDI 115. Radi prinove u obitelji i toga što ga vozi žena se nakupilo skoro 30000km bez ikakvih grešaka (žalosno malo km pa će se budući vlasnik garant skeptično čuditi:D) Pali-toči-vozi:cool:
Start-Stop sustav radi svoj posao i više ga ni ne doživljavamo jer od početka radi instantno i neiritantno bez zadrške ili dodatnih zvukova.
Servisi rađeni na Jankomiru i vrlo zadovoljan njihovom profesionalnošću. Ako ih usporedim sa Škoda servisom Citroenu palac gore! (Ja vozim službenu Škodu Rapid 105ks tako da u C4 sjednem u prosjeku jednom mjesečno)
U škodi pogubljeni, u 2 redovna servisa nisu otklonili nedostatak na konstrukciji zadnjeg brisača koji ne briše sredinu stakla. Imaju rješenje za to ali jednostavno ili zaborave ili taj dan nemaju na lageru taj plastični umetak koji rješava to. Ne jave da je auto gotov na vrijeme, pa nemogu pronaći ključ...
U Citroen servisu na ekranu iznad pulta je pisalo moje ime i termin, cura samnom obišla auto prije i nakon servisa... Na moj upit rekla da mogu nadgledati servis... Usluga na nivou da bi reč rekel;-)
Tolko od mene zasad...
 

markan1000

Well-known member
evo jedno pozitivno iskustvo i od mene, a to je pohvala kako su dobro usmjerena puhala zraka na prednju šajbu i bočna stakla, i općenito kako njegovo grijanje učinkovito rješava problem zamagljenih stakala u autu. za razliku od auta koje sam u zadnjih par godina imao priliku češće voziti (octavia i ceed), kod kojih se kod praktički svake kiše pri nešto nižim temperaturama morala paliti klima ne bi li vidljivost bila dobra, u c4 nikad nisam imao potrebu za tim. savršeno suši stakla. eto toliko...
 

ZlatkoC4

Well-known member
također mogu reči u evo nešto malo više od dvje god i nepunih 60k km redovno servisiran u Cib Commerce Buzin samo riječi hvale za dečke u servisu.

Auto je upravo ono toči i vozi. kako sam ja 90% na ptvorenoj cesti. mi je neki zlatni prosjek potrošnje 4,6L Grije,suši šajbu, hladi kad treba. sve za 5.
a kad samnom u duetu i fučka ali samo ponekad. :D
 

Cutac

Prèkaroš
Kolega uzeo novi auto: Megane Karavan, 1.5 dizel, 90 konja.
Vozio ga i shvatio koliko je c4 dobar auto.
Lakše se opslužuje, kvačilo je mekanije, mjenjač bolji(!!)(nakon Megane-a, mjenjač u c4 je išao glađe nego išta), sjedalo daleko udobnije, motor bolje vuče, ovjes udobniji, cijeli auto znatno tiši(naravno :D ).

Svaka čast Citroen! A sad vratite Puretech nazad u kosilice i vratite motore da ne moram prelaziti na Mazdu! :mad:

EDIT: Ali Megane ima fantastičan volan. Do 10 km/h 5 puta lakši nego na c4, a na c4 je lakši nego na svemu ostalome.
 

doktor1

New member
Mali osvrt na moj C4. Vlasnik sam evo skoro 3 mjeseca C4 1.6 hdi 92 KS. Auto je bomba potrošnja 5.2 l stvarna na boardu 4.8 L, komfor je vrhunski. Jedina zamjerka ide na snagu ali to je poslijedica moga subjektivnog osjećaja jer sam godinama vozio puno jače aute od 150+ konja. Jako sam zadovoljan autom.
 

Gilfoyle

New member
Evo i jedan moj kratak osvrt nakon 6 mjeseci druzenja sa 1.6 ehdi 112ks 2013.

Uzeo sam ga polovnog sa kao 90k km, no budimo realni auto vjerojatno prave kilometraze ima bar 150k. I kao takav je u prilicno dobrom stanju.
Na pocetku sam ga odvezao u CIB na pregled i promjenu ulja + zamjena haube radi tvornicke greske serije (hrđa). Sve Ok.
Auto je zasada pali i vozi. S obzirom da je polovan ima i odredjene probleme kao npr. lupkanje preko neravnina, tvrdo kvacilo, a sad vidim i da cu akomulator najvjerojatnije morat mjenjat. No to je sve standardno.
Od nekih sitnijih problema me recimo zivcira sto se ona ukrasna plastika na donjem djelu obruca volana malo mrda, pa zatim i poklopac rucice mjenjaca je ispadao pa sam ga zaljepio glue gunom.
Ovaj auto me u prilicno svemu ugodno iznenadio no moram sad i da spomenem dvije stvari koje su me najvise neugodno iznenadile:

1. Startnost, ubrzanja. S obzirom na jaci motor, ocekivao sam bolja, uvjerljivija ubrzanja i međuubrzanja. Inace jako se lijepo vozi po autocesti na 160kmh pri 2500 okretaja i isto tako, pokazuje da ima momenta kada npr u 5.brzini bez problema svladava uzbrdicu.
2. Mjenjac. Tvrd, dugi hodovi i nervira me sto se dosta cuje prilikom saltanja.

To je zasada to, ne mogu se sjetiti nicega vise.
Jednog dana chipiranje... :cool:
 

hahehihoh

New member
Mijenjač nije baš nešto...

Ja imam istog C4 e-HDI 115 ks i moram da kazem da je to stvarno dobar auto. Kupio sam ga sa nepune dve godine sa 135.000 km iz Francuske, sad ima 216.000 km i radi bp. Od 150.000 km je kvačilo tvrdo, sve ostalo ok.

Meni je štartnost i ubrzovanje sasvim ok.
 
Na vrh