C4 II - Pozitivna iskustva

hahehihoh

New member
Re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

Mene isto zanima oko ovog čiščenja FAP filtera. Da li na instrument tabli napiše, da je to u radu?

Sada imam 3 dana Citroena C4 e-HDI Business oprema i prezadovoljan sam. Potrošnja oko 5,3-5,5 kod normalne vožnje bez upotrebe stop&start sistema, vrlo tih motor, auto vrlo udoben, lijepo se vozi, juće sam ga doterao ga do 180 km/h bez naprezavanja...
 

balki

Active member
Re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

Nema indikatora za DPF regeneraciju. Jedino ak si neku ledicu spojis na grjac retraca il zadnjeg stakla.
 

liberty

Well-known member
Re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

Koliko puta vam se dogodilo da se pokrene regeneracija (spaljivanje čestica) FAP filtera? I koliko često je neki prosjek?
ne znam kako bi se to sa sigurnošću moglo utvrditi
no meni u cca 74.000 km nikad nije "kazao/lampicom ukazao" na to da je filter začepljen

istina, nikad ga ne vozim na niskim okretajima pa je možda i do toga
 

Silentshoot

Active member
Re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

Meni se sada jednom upalio a auto ima tek 2100km...sva sreća bila je otvorena cesta pa je odradio cijeli proces...malo glupo da nema nekog upozorenja za to...
 

hahehihoh

New member
Re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

Meni se sada jednom upalio a auto ima tek 2100km...sva sreća bila je otvorena cesta pa je odradio cijeli proces...malo glupo da nema nekog upozorenja za to...
Kako si vidio da se je upalilo čiščenje fap filtera? Crni dim, ili?
 

balki

Active member
Re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

Kako se to spoji...?
Po informaciji s jednog PUG foruma ispada da auto ukljuci grijace zadnjeg stakla i retrovizora kako bi preko alternatora dodatno opteretio motor i time podigao temp ispuha kako bi drzao DPF na temp potrebnoj za regen uz dodavanje aditiva. Plan je spojit LED preko predotpora u retrovizor i postavit ju tako da svijetli kroz razmak izmedju ogledala i kucista retrovizora. (Tako je rjesio pokretac teme).
Ili B varijanta stavit LED negdje iza ali da bude vidljiva pogledom u retrovizor i spojit na isti nacin na konektor grijaca zadnjeg stakla. Zasad jos nitko nije potvrdio da to radi i na nasim Citroenima na isti nacin ali eto cvrsto vjerujem da je tako posto djelimo rjesenja unutar PSA;-)
 

knez-bj

New member
Re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

Ja imam 50 tkm i mislim da je jedanput na kompjuteru pisalo nešto da je u tijeku spaljivanje filtera i da se nastavi vožnja.
 

nero81

Active member
Donator foruma
Re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

kakvim vam se cini auto sta se tice tisine u kabini tj tresuckanju armature na grbavoj cesti/makadamu? meni se negdje nesto oko kontrolne table trese na grbavoj cesti ,a nije se culo dok je auto bio nov. ne moram ni govorit kako takva sitnica zna smetat
 

balki

Active member
Re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

Kod mene prekotrljano nešto preko 10k kilometara i cvrčaka još nema a cijenio bi da niti ne dođu (jer znam da je takve stvari jako teško locirati unutar armature).
Da se našalim iako vidim da ti nije do šale- ispuni unutrašnjost armature purpenom i mirna Bosna;-)
 

nero81

Active member
Donator foruma
Re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

Ma u nabavci sam jacih zvucnika pa vise necu cut cvrcke
 

Silentshoot

Active member
Re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

Meni se nakon skidanja radi izmjene središnjeg displaya čuje pucketanje one plastike oko radija i oko gumbića za klimu...i to sam reklamirao ali su rekli da čekam da zatopli,ako se i dalje čuje da će zamijeniti...a čuje se jer su to pokušali skidati da zamijene radio...ostalo nema problema
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

nisam znao za verziju sa 173 konja :D mašina i udobnost su skupili pohvale.
Auto čak i super izgleda s tim repom, mislim da bi i u europi prodali kojeg.

Za stazu nije, ali sve u svemu zanimljivo :palac-gore:
 

Joka

New member
Da li se dešava kome da se ručka od vrata (vozačevih) više ne vraća onako lagano kad se povuče, već kao da ima malo otpora, odnosno zna se desiti da kad otvaraš vrata da moram nekada ručku gurnuti nazad jer se ne vraća sama? Danas sam malo sa WD40 podmazao kad povučem ručku da vidim da li će ići lakše, ali za sada je isto.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Danas sam malo sa WD40 podmazao kad povučem ručku da vidim da li će ići lakše, ali za sada je isto.
netko je već pominjao ručku vrata ali na slikaru negdje je na forumu ali znam da je na kraju morao promijeniti ručku i nije bilo nešto niti skupo i to ako se ne varam je kupio u ovlaštenom.
trebao bih unutra pogledati i silikonski ti je sprej bolji od wd . ali na c4 baš i nisam čuo da je otišla ručka. ali sve je moguće nije ništa vječno možda je samo u zubu unutar vrata problem ali to bi malo podmazivanja trebalo riješiti probaj iz nutra dođi do brave.
 
Na vrh