C4 II - Pozitivna iskustva

ZlatkoC4

Well-known member
Re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

Još malo pa se i ja budem raspisal o pozitivnim iskustvima o C4 1,6 HDI. A dotad ću čitati vas.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

još ti nije isporučen? :surprised:
 

ZlatkoC4

Well-known member
Re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

na moju žalost ne :( ali kad dođe biće fešta :euforija:
 

balki

Active member
Re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

Eto prije koji tjedan dobio službenu Škodu Rapid Spaceback s 105ks dizlom i ok paketom opreme- (Po cjeniku s tom opremom je skuplji od C4 Medveščaka+ a po klasi bi trebao biti "isti" pa samim time i usporediv)
Prva zapažanja- ovjes je sličan ali malko tvrđi nego na C4. Nisam mjerio ali je i nešto višlji od ceste a nešto niži što se krova tiče. Mjesta ima odoka slično. Svi materijali unutrašnjosti su "lošiji"- od tvrde plastike kokpita (reflektira sunce užasno), preko tapicirunga. Nivo opreme je također "slabiji" pa nema hill assistance, start-stop, automatska svijetla i brisače, i sl. Jedini veliki + je što ima ugrađen BlueTooth i što je "službeni";-)
C4 je jači, tiši, manje zagađuje, više opreme, ljepši:D, opremljeniji, Francuz...:cool: ...u svakom slučaju puno bolji izbor u dilemi pri kupovini.
 

markan1000

Well-known member
Re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

Eto prije koji tjedan dobio službenu Škodu Rapid Spaceback s 105ks dizlom i ok paketom opreme- (Po cjeniku s tom opremom je skuplji od C4 Medveščaka+ a po klasi bi trebao biti "isti" pa samim time i usporediv)
Prva zapažanja- ovjes je sličan ali malko tvrđi nego na C4. Nisam mjerio ali je i nešto višlji od ceste a nešto niži što se krova tiče. Mjesta ima odoka slično. Svi materijali unutrašnjosti su "lošiji"- od tvrde plastike kokpita (reflektira sunce užasno), preko tapicirunga. Nivo opreme je također "slabiji" pa nema hill assistance, start-stop, automatska svijetla i brisače, i sl. Jedini veliki + je što ima ugrađen BlueTooth i što je "službeni";-)
C4 je jači, tiši, manje zagađuje, više opreme, ljepši:D, opremljeniji, Francuz...:cool: ...u svakom slučaju puno bolji izbor u dilemi pri kupovini.
uspoređivati škodu rapid spaceback (daleko najružniji novi auto koji se pojavio zadnje vrijeme na cestama, i izvana i unutra) s bilo kojim citroenom je svetogrđe :D
 

Mariomax1978

New member
Re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

Nakon sta sam pregleda sve ponude svih polovnih auta i cak sam razmislja o novoj KIA Ceed,zaljubija se u C4 trenutno,auto je na granici sa visom klasom,vozio golf 7,i mogu rec da je interijer identicne kvalitete,ako ne i bolji u C4,jako dobro pogodjen autic.
 

markan1000

Well-known member
Re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

za vikend se napravio izlet zagreb-bačka topola-novi sad-zagreb. put prema tamo 7 i po sati po konstantno najgorem vremenu na cesti kojeg sam ikad vidio (uključujući i zaustavljanje svih auta na autoputu u zaustavnoj traci s upaljena sva četiri), ali moram pohvaliti autić za hrabro izdržavanje svih nedaća koje smo mu priuštili za vikend, uz i dalje nikakav gubitak komfora vožnje. napravilo se ukupno 940 km, bez paljenja rezerve. ispit položen, sjedi 5!
 

Scorpyo

Active member
Re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

Evo nakon 3 mjeseca da i ja iznesem moje dojmove.

C4 Medveščak+ 1.6 HDI

POZITIVNO:

Auto opako udoban. Putovao od ZG do Pule 02.08. preko 6 sati (subota, špica sezone) i kada sam stigao u Pulu osjećao sam se kao da sam vozio do Dugog Sela.

Potrošnja fantastična. Do sada sam vozio Chevrolet Kalos koji je gutao 10 litara. C4 prosječno troši 5,6. Na putu za Pulu, autocesta, tempomat podešen na 120 Kmh, potrošnja pleše između 2,7 i 3,5.

NEGATIVNO:

Povremeni tihi bipovi u kabini. http://www.citroenforum.hr/citroen-c4-ii-120/c4-ii-povremeni-bipovi-4742/

CD sa mp3cama prekida kod reprodukcije.

Gorak okus u ustima nakon kupovine radi prodavača.

UKUPNO:

Izuzetno zadovoljan.
 

Joka

New member
Re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

U vezi mp3 ica misliš da nije nešto do CD-a ili brzine i bitratea snimanja?
Dvije god se kod mene vrte mp3 i nije još nikada zastekalo
 

ZlatkoC4

Well-known member
Re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

Evo nakon 3 mjeseca da i ja iznesem moje dojmove.

C4 Medveščak+ 1.6 HDI

POZITIVNO:

Auto opako udoban. Putovao od ZG do Pule 02.08. preko 6 sati (subota, špica sezone) i kada sam stigao u Pulu osjećao sam se kao da sam vozio do Dugog Sela.

Potrošnja fantastična. Do sada sam vozio Chevrolet Kalos koji je gutao 10 litara. C4 prosječno troši 5,6. Na putu za Pulu, autocesta, tempomat podešen na 120 Kmh, potrošnja pleše između 2,7 i 3,5.

NEGATIVNO:

Povremeni tihi bipovi u kabini. http://www.citroenforum.hr/citroen-c4-ii-120/c4-ii-povremeni-bipovi-4742/

CD sa mp3cama prekida kod reprodukcije.

Gorak okus u ustima nakon kupovine radi prodavača.

UKUPNO:

Izuzetno zadovoljan.
Drago mi je da si zadovoljan, potrošnja i je ta koju navodiš, jedino mi nije jasno kao si uspio voziti do Pule 6h. a pri tome spominješ brzine od 120km/h ja sam narelaciji Zg-Pu bio stotine puta.
 
Posljednje uređivanje:

Scorpyo

Active member
Re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

U vezi mp3 ica misliš da nije nešto do CD-a ili brzine i bitratea snimanja?
Dvije god se kod mene vrte mp3 i nije još nikada zastekalo
Ne bi trebalo biti do bitratea, jer te iste mp3ce na kompu i na iPodu sviraju bez greške.

Drago mi je da si zadovoljan, potrošnja i je ta koju navodiš, jedino mi nije jasno kao si uspio voziti do Pule 6h. a pri tome spominješ brzine od 120km/h ja sam narelaciji Zg-Pu bio stotine puta.
Vrlo jednostavno. Putovao sam 02.08. (Subota). Trebalo mi je sat vremena samo do prvog izlaska sa autoceste u Zdenčini. Pa me onda dočekala ludnica i na staroj cesti do Karlovca.
 

rodzonis

New member
Re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

za 6h dodem do pule popijem kavicu i evo me lučkom i sve u brzinama po ograničenju
mozda ne mislimo na istu pulu
 

Scorpyo

Active member
Re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

Mislimo na istu Pulu...

Ajde da razjasnim...

Putovao sam 02.08. Subota. Krenuo iz ZG oko 11 sati i mislio odmah ići na staru cestu ali kod skretanja za Lučko (prije naplatnih kućica) vidio da je skoro prazno na naplati pa se predomislio. Ušao na AC i stao u koloni odmah nakon onog brijega.

Odatle do prvog izlaza (Zdenčina) mi je trebalo sat vremena tijekom kojih sam više stajao u koloni nego što sam se vozio.

U Zdenčini izašao na staru cestu kojom mi je trebalo preko sat vremena do Karlovca gdje sam opet otišao na staru cestu i njom vozio do Delnica. Odatle do Pule sam išao po autocesti, povremeno 60 Kmh...

Stigao u Pulu oko 17 sati.
 

genesis

New member
Re: SAVRŠENI C4 II - Pozitivna iskustva vožnje i posjedovanja

To kaj si navel za lupkanje kad pustiš kvačilo to ti je otišao ležaj na spojničkoj osovini i to onaj zadnji jer muj je tamo najveće opterećenje.Probaj naglo stisnut i pustit i vidjet češ da će doć u položaj da se nekad neće ni ćuti ili jako malo ,onda opet stisni i pusti pa će se opet čuti jaće.Reci ovima u servisu nek daju otkaz ,kakav sinhron (da li uopće znaju ćemu služi sinhron) ,i on se čuje kao krčanje kod prebacivanja brzineu dotičnu (mislim da si naveo petu).Inače se peta brzina nalazi iza samog ležaja spojničke.Sinhroni su na piramidi koja se ne vrti dok je auto u leru .

evo da se javim nije me dugo bilo.. ugl nakon što su promjenuli kompletan mjenjač sa novog c4 iz salona... bio sam prisutan kad su premještali.. zvuk lupkanja i dalje prisutan ali smanjen.. opet nisam bio zadovoljan i opet dok je bila garancija rekao sam da mjenaju i dalje dok se to ne otkloni.. promjenili su i te ležaje na osovini ali se i dalje čulo.. te su rekli da to nije ništa jer su sve zamjenuli novo praktični što se moglo zamjenit :D

ugl,, garancija je sad istekla prije 2mj.. pa ništa od natezanja i dalje..

da javim još malo dojmove.. u zadnjih par mj otkako nisam bio na forumu..

sad trenutno imam pređenih 47 500km

kvarova nije bilo.. jedino mi se desilo da me dva puta udare u auto.. jednom na semaforu policajac se sa parkinga na rikverc uključivao u promet i frajer neznam ni ja kako nije vidio 5 auta na semaforu čekaju zeleno.. i baš udari moj.. nisam mogao ni gore ni dolje :D ugl.. preko osiguranja sve promjenjeno u ovlaštenom servisu na njegov trošak jer naravno nisam bio kriv..

prednji branik novi, novi far, nova maglenka i plastika za maglenku..

račun je bio papren, da sam sam morao plačati bilo bi veselo..

nakon 2 mj nakon toga ovaj puta me zdere lik u zadnji kraj .. auto parkiran lik se sa drugog kraja ceste uključuje u promet u rikverc i preko pune prelazi skroz suprotno i udara moj auto koji je na parkiralištu ispred kuće stajao.. nevjerovatno..

golf2.. njemu ništa.. na mom autu.. zadnji branik puknut, senzor pokidan, vata od gepeka udubljena..

njegovo osiguranje platilo sve novo.. ugl samo vrata od gepeka su bila oko 6800 bez pdva :D senzor jedan je bio 590kn bez pdva..

da si znate računati ako napravite svojoj krivnjom štetu..

ugl.. ja mislim da kad bi se desio neki veći sudar pri nekoj većom brzino da bi se auto raspao doslovno :D

i još jedna stvar, pročitao sam da je netko pisao na forumu da pri promjeni standardnih žarulja i stavljanja led da će javljati grešku..

neće.. ja sam promjenio, pozicije, maglenke, rikverc, svjetlo za tablice, u prtljažniku, prije 2mj.. i sve šljaka bez greške.. sa ebaya naručeno..

jedino nisam znao kako skinuti kučište da promjenim i svjetla u kabini vozila i iza.. no dobro( pa eto ako netko zna nek mi se javi)

i zaboravio sam dodati da me strašno nervira cviljenje kočnica.. u servisu kažu da to svaki tako radi toga što je azbest zabranjen.. i nema tog nekog premaza na diskovima.. -.- preloše
:hello:
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh