C3 by "Yukio"

Yukio

Member
Evo jedne priče iz matične zemlje naših ljubimaca:

Priča 1.

Radim na terenu u Francuskoj, na remontu i modernizaciji jedne manje tvornice. Grupirane su tri manje firme u jedan radni tim. Firme su iz njemačke, austrije i francuske.
Iz te njemačke firme radim samo ja (hrvat), iz austrijske firme su dva bosanca, a iz francuske firme dva poljaka. Radni jezik kombinacija hrvatsko-ruski.

Priča 2.

Dva poljaka iz francuske firme voze kombi Renault Master, negdje oko 12 godina star u jako lošem stanju. Još su na njemu na nekim mjestima ostale naljepnice LaPoste, od pošte ga otkupili. Još u ljeto sam primjetio kako im datum na staklu za teh. pregled isteo odavno. Rekli su mi kako šef kaže neka voze i dalje. Danas smo išli poslije ručka do supermarketa. Na parkingu marketa zaustavi nas policija. Pri provjeri utvrde istek teh. pregleda 7 mjeseci. Napišu prekršajni nalog i dopuste da se vozimo dalje. Naravno kazna ide na firmu, a po zakonu kako sam od njih razumio možemo se voziti dalje. I to je francuska.

Usput :)

 

Krky

Lakerski profesionalac
Kod nas odmah skidaju tablice, i dalje samo vučna služba..
a kazna ko 2 rege..
u nekim slučajevima oduzimaju vozilo, a onaj tko je bil u tom trenutku za volanom istog časa ga voze kod suca, a sudac mu određuje pritvor od 8 do 15 dana..
Èiji je auto u takvim situacijama nikog ne zanima..
a ovo ulje je preskupo, izađe te 1l 50kn, kod Anđelka je litra 46kn
 

Yukio

Member
počeo mi ponekad u leru nestabilno raditi, ono i dalje on radi, samo pleše cajger malo. Očito sam nedavno točio na croduxu ili pušta crijevo goriva ??
 

Krky

Lakerski profesionalac
kad je zadnji put mijenjan filter goriva?
može bit da si povuko onu njihovu industrijsku vodu :(
ako bi ti vlekel zraka negde, mislim da bi ti odmah bacil grešku senzora pritiska goriva, bar je meni tak..
ona plastična crijeva ispod kučišta filtera od vibravije s vremenom se poderu..
 

AX-ja

èudo jedno
Evo jedne priče iz matične zemlje naših ljubimaca:



Dva poljaka iz francuske firme voze kombi Renault Master, negdje oko 12 godina star u jako lošem stanju. Još su na njemu na nekim mjestima ostale naljepnice LaPoste, od pošte ga otkupili. Još u ljeto sam primjetio kako im datum na staklu za teh. pregled isteo odavno. Rekli su mi kako šef kaže neka voze i dalje. Danas smo išli poslije ručka do supermarketa. Na parkingu marketa zaustavi nas policija. Pri provjeri utvrde istek teh. pregleda 7 mjeseci. Napišu prekršajni nalog i dopuste da se vozimo dalje. Naravno kazna ide na firmu, a po zakonu kako sam od njih razumio možemo se voziti dalje. I to je francuska.
za kombije se tehnicki radi kao i za auto svake 2 godine,a eko test svake godine.
jedino za nova vozila teh traje 4 g.
i generalano gledajuci francuzi imaju jako lose odrzavane aute.
 

Yukio

Member
novi update:

nakon Nove godine i povratka s kratkog odmora dočekao me Citroen :D Saxo, dizel
naravno opet francuski dvosjed prijavljen kao gospodarsko vozilo.
Razlog promjene auta je zbog problema s getribom na 206+, već 2 tjedna se čeka konačna analiza kod nekog majstora što s autom.





I za mene nevjerojatna brojka na satu:



Pošto sam nešto mlađa generacija, nisam se baš susreo sa autom bez klime, turbine i serva. Pa mi je sada voziti saxa jedno veliko iskustvo
 

Yukio

Member
jedan kolega u francuskoj prodaje C3

Riječ je o modelu iz 2007. godine, sa 1.4 HDi motorom, očuvan i prešao 131 000. Traži za njega 5500 €. Evo okvirno koliko stoje u matičnoj zemlji
 

Yukio

Member
u francuskoj sam skoro godinu dana i još ne mogu skužiti jel skupa ili ne.
Neke stvari su dvaput jeftinije nego kod nas, kao što su mlijeko, meso, mineralna.
A neke stvari su nekoliko puta skuplje. Npr. odeš u pekaru i nemožeš ništa uzeti ispod 10 kn barem. Èak ni slanac :) on je 1.5€
 

AX-ja

èudo jedno
znam da,i ja sam.
opcenito namirnice su jeftinije,ali opet iznenadis se da
npr. pizza 10e.
a kod nas bi bila bar duplo manje s obzirom na velicinu.
ali vise pratim cijene auta i te stvari.
tako da sumnjam za taj njegov c3.
ali i ovisi koji dio je fr. jako igra razlika u cijeni.
 

Yukio

Member
ja sam u pokrajini Limousin, centar francuske, gorje, pustoš (po meni jad i bijeda francuske)
ovo za pizzu je istina.
U gradiću St. Leonard de Noblat (veličine kao Jaska) išao sam pojesti pizzu (normalno, ne u fast foodu). Veličina neka srednja prema manjoj, sasvim obična i 13€.
U Njemačkoj sam na mnogo mjesta jeo uvijek bolju pizzu i za manje od 7€, u hr je tako nešto 5€

Coca-cola je zanimljiva stvar. Tamo je raširen lanac kioska Relay (kod nas Tisak bi bio). Na jednom mjestu 0.5L 3€, par stotina mjesta dalje coca-cola na akciji 1.5€. Uglavnom debelo skuplje nego kod nas.

Paket vode u supermarketu (u bilo kojem) koji se sastoji od 6 boca od 1.5 L prirodne vode košta manje od eura, između 0.90 i 1 €. Dok kod nas samo jedna boca dođe toliko.

Već sam spomenuo pekaru to se odnosi i na kruh, po meni preeecijenjeno.

Također cijena goriva dosta varira, mnogo više nego kod nas. U mom zaseoku dizel je trenutno 1.28 € , dok 10 km dalje na Carrefourovj benzinskoj gdje se samostalno toči, nema blagajnika dizel košta 1.09€

usporedba:
http://www.konzum.hr/Proizvodi/Pica/Bezalkoholna-pica/Voda/Negazirana-voda-PET-ambalaza/Jana-mineralna-negazirana-voda-1-5-l
http://courses.carrefour.fr/drive/tous-les-rayons/eau-de-source-de-montagne-carrefour/PID1/440259/437924

zaboravio dopisati, po nečem su i najskuplji u europi, osim norveške (dobro, nije u EU)

cigare su ima 7€ pa na više, bijela maša 7€, i tako svaki dan :weeabooface:
 

AX-ja

èudo jedno
znam di je to,al nisam tamo bio.
ja sam ti kod 82000,mali gradic.

uglavnom tko pusi i cuga dosta,andorra mu je spas.
pa vise se isplati jednom mjesecno zapalit za andoru nego kupovat cigare u fr.
normalno onima koji su blize granici.
 

Krky

Lakerski profesionalac
jedan kolega u francuskoj prodaje C3

Riječ je o modelu iz 2007. godine, sa 1.4 HDi motorom, očuvan i prešao 131 000. Traži za njega 5500 €. Evo okvirno koliko stoje u matičnoj zemlji

Kolega mi radi u ovlaštenom citro u KC i veli da voze citroene iz Francuske direkt, da ih tamo na licitaciji kupuju za solidnu lovu, i tu ih u salonu prodaju, primjerice c3II 1.4hdi 2010g bijeli sa 140tkm tu u salonu 45tkn + gratis napravljen veliki servis, spreman za regu.. kaže mi ako ga hoču da mi uzmu moj pod račun, samo mi nude 20tkn:D
el su ti poznate te licitacije tamo?
 

AX-ja

èudo jedno
bio sam ja na licitaciji par puta.
uglavnom,kako ulovis ali ne isplati se,
jeftinije prodjes preko oglasnika.

dosta automobila sam vidio di nabiju cijenu da je neisplativo kupiti.
kad smo isli po auto kojem je redovna cijena u oglasniku oko 10.000e
na licitaciji ni jedan nije otisao ispod 14milja.

onda imas puno njih koji stoje na telefonu i licitiraju za autokuce i tako neke likove.
uglavnom,ciljano da ides na licitaciju ne isplati se,ali ako imas lovu u dzepu,otici i baciti oko nis ne kosta
 

Yukio

Member
zaboravio sam reći, prenio sam svog citrića napokon na sebe.
Informativno, C3, 2005, 1.4 hdi vam stoji trenutno u tablicama porezne na 24 000 kn
tako da 1200 kn harača državi ide
 
Na vrh