C3 by Fran

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Hammerite je za ono za što je namijenjen - odličan. Kroz zadnjih par godina sam većinu metala oko kuće s tim prešao, super se drži, a podloga ne mora biti savršena.

Tako da i na bubnjevima mora držat.. neznam jedino dal će zagrijavanje bubnjeva utjecat na trajnost premaza. Ako je po plehu na krovu sudit, na kojem po ljeti možeš jaja peć, temperatura ne smeta
 

Franzg

New member
Hvala na odgovorima 😀
Onda cu ostavit ovo da se nade ak ce se morat sta u dvoristu ili moru farbat, a ipak cu uzet sprej i primer za ovo jer mi je to brze a ako nebude dobro onda idem sa hammeritom 😀
 

Krky

Lakerski profesionalac
Da, i moj kolega to koristi..
Kao da zatvori željezo da nemože kisik do njega, i ne hrđa..
Da imaš koga da ti to sa špricom nanese.. dojdi do mene u KC :D
 

Franzg

New member
Malo novosti, došla procjena osiguranja i dobra je cifra ponuđena, uzeo novce i odlučio nadodat jos nes love i rješit i ostala 2 udubljenja s druge strane auta
našo sam ovu sliku iz Praga od prošle godine (sve ostale slike su strateški slikane sa strane s koje se ne vide udubljenja, a kako sam imao u planu to sredit vec neko vrijeme sad je idealna prilika)


dakle oštećenja/udubljenja iznad straznje felge, i "lijevo" od prednje felge

plan je nakon lakiranja stavit foliju na lampe jer se smoke dip nakon "nesreće" (čitaj :cenzura::cenzura::cenzura::cenzura::cenzura:e koja me napucala) na parkingu odljuštio na jednom dijelu pa sam ga odlučio skinut..., Ivan mi je prepoučio fora "light black tint" foliju iz Irske i odlučio sam uzet tu foliju jer kod njega super izgleda, hvala Ivan :D i napokon stavit eibach koji jadan vec 3 mjeseca stoji u sobi i čeka :twisted::twisted:
 

Franzg

New member
ne, ova straga je otkad imam auto i dosta je udubljena, a ovu naprijed sam ja svojom gluposti napravio pred 4 godine...ali oni ce sad to sve sredit
 

Franzg

New member
mali update, auto ostavljen na lakiranju, 4 dana sam bez auta :shock::surprised::grin:
ujutro mi je stigla folija za stražnje lampe, to rješavam kad se vrati auto :cool:
inače kroz 3 tjedna bi auto trebao bit potpuno sređen (lakiranje/udubine, eibach, bubnjevi u crno, 2 nove ljetne (druge 2 su pred 8 mjeseci kupljene) i onda je spreman za avanture :cool:) u planu je dosta putovanja u 4. i 5. mjesecu a ono što je posebno zanimljivo da cu putovanja snimat jer su povezana sa auto event-ima i sve ide na youtube, tako da...stay tuned :)
 

Franzg

New member
Nakon 5 dana bez autica, danas sam ga pokupio, odusevljen sam rezultatom, rađen je u Javor&Sin-u, vrhunski pogođena boja, a usput su izvukli i sve udubine koje su bile na autu i popravili sitne ogrebotine, i jos su ga lagano ispolirali, sad je auto stvarno ko nov, odusevljen sam, slike govore za sebe 😀

 

Franzg

New member
Krky moze moze al pricekaj jos malo da ga sredim skroz hehe
Dakle ovako, danas kupljene 2 nove gume ljetne michelin energy saver+ 84H u vulkalu, druge dvije imam doma kupljene pred nekoliko mjeseci takoder te, tako da sad imam sve 4 nove ljetne gume :) mislio sam ih odmah stavljat ali gledam prognozu sljedecih 10 dana temperatur tla oko nule pa mi nema smisla. Sljedeci tjedan idem do poznanika da mi rjesi problem sa vodom u kabini(u 2 navrata bilo malo vode nista strasno al bolje sve rjesit kad je vec ostatak auta sreden:D , one cijevi su zastopane od silnih iglica lisca i svega jer prek jeseni je auto redovito izlozen istima i na ljeto iglicama i drugim smecima, tako da ce on to otvorit i pocistit sve.
Ljetne odlucio onda stavit krajem slj tjedna ili pocetkom onog iza, a cim gume dodu gore onda sto prije pravac Gabrek da se montiraju opruge gore :)
 

diegos

Well-known member
Ne znam kakve su ove nove, ali one energy ne-Saver su na mojem c3 prosle 102.000 km, ne moram ni spominjat kako su bile dobre :D :D

Ona plastika kod brisača se lako skine pa počistiš sve ispod nje...
 

Krky

Lakerski profesionalac
Ooooo, trošilo se :D
Je, o tom severu je kružila loša glasina da nakon 15-20tkm postane plastikaner..:disgusted:
Ja sam vijeran svojoj Minervi f105 :cool::D
 

Franzg

New member
@krky Sa prvima koje sam dobio s autom sam imo taj problem, ali sa sljedecima sam bio dosta zadovoljan, a energy saver+ imo par mjeseci (2 nove prednje koje sam vozio par mjeseci) i jako sam zadovoljan, a sad su upotpunjenje sa jos 2 nove :) :)

Sutra idem u Pulu iz usluge frendu, imam u planu lagano vozit ocu vidit na kolko mogu potrosnju spustit :p

@diegos sto se tice ove plastike covjek je prijatelj od roditelja pa ce sve bit besplatno pa nek on to sve odradi kak spada :D

odvozio danas Zagreb-Pula-Zagreb, išo dosta lagano pogotovo na povratku (na povratku potrošnja samo 5.6L/100km :D)
odradio sam malo naslikavanja po Puli :cool:







 
Posljednje uređivanje:

Franzg

New member
Hehehe tak je :)
Uskorooo idu:D
E a usput; od frenda kojeg sam vozio frend zivi odmah do arene, i ima dvoriste s parkingon sa stvarno malim nagibom, ali i dalje sam zagrebo bocno lagano, da sam imo eibach vjerovatno bi jos u puli smisljo nacin da izadem iz tog dvoridta haha
 
Posljednje uređivanje:

Krky

Lakerski profesionalac
Kad budeš mijenjao fedre reci majstoru dva puta da pokloni posebnu pažnju da mu poluosovina ne izađe iz getribe.. on to zna, ali uvjek zaborave paziti i naprave ti dodatni trošak sa uljem i vremenom..
Jedva čekam vidjeti kak bude izgledalo.. :cool::D
 
Na vrh