C2 VTS 1.6 16v by 2mario2

2mario2

Well-known member
Neznam zašto. Nisam ni gledao ni čitao recenzije za taj sportline. Koje god budem kupio moraju biti -40 ili -50mm sigurno. Manje neću ni gledati
 

2mario2

Well-known member
I uz malo muke zbog količine kablova, pa malo zbog nedostatka mjesta (1mm preuska rupa za radio) android 2din je ugrađen i osposobljen. Imam još jedan USB kabel za provuć (rupu izbušit kraj radia) jer drugi USB kabel sam uglavio odmah s desne strane, a za ovaj moram malo rezuckati još ili ga ostavit provučenog iza srednje konzole ispred mjenjača. Uglavnom super zadovoljan sam radiem premda nije najnoviji ni android ni sam radio, ali zasad radi odlično. Ujutro ću vidjet jel možda sisa struju jer to je bilo s jednim radiem već, pa želim biti siguran da je dobro sve. Problem sam imao sa žicama najviše jer lako je spojit ako imaš boje sve jednake, ali problem je kad su sve žice od auta skoro iste boje (zelene) i neznaš koja je za šta. Sutra poslikam to sve skupa, al eto jedne noćne za sad

 

2mario2

Well-known member
Iskreno ne sviđa mi se taj launcher. Vidjet ću za druge premda mi je skroz ok ovako kako je original. Još samo moram vidjet dal pamti sve postavke, radio stanice itd i gotov sam. Okvir i masku moram isto kupiti da to sve skupa izgleda lijepo

Evo dnevnih slika i vidljivo je gdje sam probio mjesto za usb utor broj 1 desno od radia



Pa mjesto GPS antene



Drugi usb utor za koji još neznam kud će ili dal ga ostavim samo tu dolje



I malo surfanja po forumu

 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
A vidi ovaj pimpeck na tipki od sve četri žmige :D
Nego, fino si izmesario plastiku okolo, hoćeš to popunjavati i sanirati nekako?
 

Cutac

Prèkaroš
Tek sam sad skužio da ti imaš digitalni sat umjesto multifunk. ekrana.
Di ti namještaš parametre vozila i ostale postavke?
 

2mario2

Well-known member
@ivan222 nisam plastiku dirao uopće, ona je takva original samo trebam kavez i masku oko radia. Ovo je privremeno da se radio drži na mjestu

@Cutac na km/h satu imam opcije te koje trenutno ne rade. Cijela armatura je mijenjana jer je auto bio udaren i pukla je njegova na jednom dijelu

Al imam problem s radiem. Sve je spojeno kako bi trebalo, al on nakon gašenja ostane kao igrati. Nema slike ni zvuka, al kad se vratim nakon 10-15min u auto on je na sasvim drugoj pjesmi nego gdje je bio i to mi nije jasno zašto?! Stalan plus imam, sa brave je dopeljan plus koji uključuje radio kad dam kontakt što znači da bi sve trebalo raditi

Zelena koja je spojena sa žutom je stalan plus



Žuta koja je spojena na crvenu je plus kad dam kontakt i ta žuta žica dolazi sa brave



I naravno zelena spojena sa crnom je minus



Samo su te 3 žice spojene i naravno zvučnici u drugom džeku i nije mi jasno što mu je
 

Milosh

Test
A koliko se tačno pomakne na plej listi? Mislim, kad se nakon 10 minuta vratiš u auto, jel svira samo sledeća pjesma ili neka treća-četvrta? Tj. jel svira cijelo vrijeme dok nisi u autu ili samo dva-tri minuta?
 

2mario2

Well-known member
Igra treća, četvrta, osma ili deveta recimo. Ovisno o tome kad idem pogledati opet. Evo sad ću stavit usb u radio i pjesmu i ugasit ću, pa ću za 15-20min ići pogledati na kojoj je

Evo sad je na 44-toj pjesmi i 1m trajanja. Za 20min idem pogledat i javim gdje bude onda

A i touch prima nakon uzimanja kontakta (nema slike što bi trebalo značiti da se skroz ugasio) jer sam probao smanjit i opet nakon davanja kontakta je muzika bila smanjena, a to nebi smjelo biti ako je radio ugašen

Jedino izgleda dobro radi kad zamijenim žice, al u tom slučaju ne pamti postavke
 

denisoft

Active member
Žuta ti mora biti konstantan plus, a crvena preko brave. U ovoj i tvojoj kombinaciji ćeš preko brave upaliti radio. S obzirom da je to Android (tablet sa pojačalom) nisam siguran da bi trebao zaboravljati bilo što bez obzira na napajanje.

Vezano na USB i estetiku, ja ću sebi nabaviti ovako nešto:



pa samo prelemiti žice sa USB-a radija (jer ove imaju samo napajanje) i onda ugraditi negdje na ploču kao da je original!

Kod:
https://www.ebay.com/itm/Dual-Universal-USB-12V-Car-Lighter-Charger-Adapter-Lighter-Plug-socket-for-S6E7/282329857622?epid=1387305351&hash=item41bc2bbe56:g:2loAAOSw44BYfxjg:rk:20:pf:0
A okvir, tebi treba ovako nešto:



Kod:
https://www.ebay.com/itm/SOPORTE-AUTORADIO-2DIN-CITROEN-C2-C3-BERLINGO-JUMPY-FACIA-ADAPTOR-PLATE/253378304216?hash=item3afe8618d8:g:DZsAAOSwAKxWU3Vb:rk:2:pf:1&LH_BIN=1&frcectupt=true
ili sa kavezom:



Kod:
https://www.ebay.com/itm/SOPORTE-AUTORADIO-2DIN-CITROEN-C2-C3-BERLINGO-JUMPY-FACIA-ADAPTOR-PLATE/362217926157?hash=item5455deee0d:g:kmIAAOSwt6ZWU23c:rk:8:pf:0&LH_BIN=1
Istraži da li ima za jeftinije, ovo sam pronašao na brzinu.
 

2mario2

Well-known member
Probao sam eto nakon nekih 20-25min i on je umjesto nastavka na 44-toj pjesmi bio na 48 ili 49-toj. Sad prebacivam sve sa usb-a u memoriju radia da vidim jel bude onda dobro
 

2mario2

Well-known member
Budem pogledao kojih još ima. Zna netko gdje spremiti spotove (pjesme) koji su mp4 formata tako da ih video player u radiu očita?

Pokušavam svukud, al kad ga pokrenem piše da nema videa. A sve sam prebacio u internu memoriju da me više ne zafrkava radio i da nastavi igrati gdje je pjesma stala

U subotu idem do lika da mi potegne nove žice za radio i da time ukloni to što se radio ne gasi skroz nego kao da je u nekom sleep modu i dalje radi u pozadini premda nema slike ni zvuka. Što god ja napravio ne uspijevam to riješiti. Sad sam gledao i kad ugasim radio, tipke sa strane ostanu lagano svijetliti kao i što je blicao usb stick dok je bio uštekan što znači da dobija struju stalno i ne gasi se u potpunosti (jedino bi trebao imati stalni napon da pamti sve). Nešto je govorio da kao imam dva plusa i da ta dva plusa treba na bsm-u zamijeniti ili potegnuti najbolje nove žice napajanja za radio tako da bude onda radilo kako treba
 

2mario2

Well-known member
Al kako je onda kod čovjeka radio kako treba? Još sam i gledao dok je bio u njegovom autu prije nego sam ga kupio i stavio u svoj. Nešto mi je brat njegov govorio o nekim žicama i spominjao obrnute pluseve i neke brojeve 15 ili 17 i 30 na bsm-u ako se ne varam. Da je već to radio na Citroenima i da oni imaju specifično izvedenu struju te da će na novo on žice provući i da će onda raditi kako treba. Veli da je za 15-tak minuta to gotovo i da ću biti sretan onda i bez brige

Rekao sam mu da je 2din kineski koji sam imao prije radio bez problema, ali mi je rekao da nije isto to i ovaj android i da ima drugačiju struju il tak nešto i da će zato mi on sve spojit na novo da se radio normalno pali i naravno skroz ugasi (sad ostanu svijetlit tipke i usb ko da je u sleep modu odnosno nije skroz struja mu prekinuta) preko kontakt brave
 

Milosh

Test
Nije drukčija struja za Android već se on može ponašati drukčije od klasičnog radija/HU-a.

Sa koje brave si uzeo plus, sa kontakt brave ili neke brave na vratima?
 
Na vrh