C2 VTS 1.6 16v by 2mario2

2mario2

Well-known member
Stavio sam drugu oprugu, al ovaj kaj je mijenjao samnom je udarao u navoj na balans štangici jer je glup i sad ju nemogu zašrafit nego kupit novu!

Tema o autu ova se može obrisati. Neću više na internet objavljivati ni po forumima tako da netreba ni tema biti tu više
 

2mario2

Well-known member
Teško. Razočaran sam forumima u zadnje vrijeme i ne želim da se slike i tekst o mojem autu vide igdje više
 

Milosh

Test
Tema o autu ova se može obrisati. Neću više na internet objavljivati ni po forumima tako da netreba ni tema biti tu više
Teško. Razočaran sam forumima u zadnje vrijeme i ne želim da se slike i tekst o mojem autu vide igdje više
E vidiš, tom zahtjevu ti ja nikad ne bih udovoljio.

Inače sam odskoro mod na jednom drugom forumu i skoro smo imali raspravu na tu temu, stariji član je tražio da se obriše tema o kupovini auta i nije na kraju obrisana.

Moje mišljenje o tome je sledeće:

sve što je napisano nije vlasništvo autora teme već svih koji su učestvovali u temi, cijelog foruma, a i šire javnosti (jer je forum otvorenog tipa). Šta ako ja i deset drugih članova foruma ne želimo da se naši postovi brišu? Èak i da se svi učesnici teme slože da se može obrisati, po mom mišljenju je ne bi trebalo brisati, jer neko drugi može to naći korisnim nekad kasnije.

Isto tako, to što ti sada ne želiš da o tvom autu piše na forumu, po mom mišljenju trebaš okačiti mačku o rep, jer si o tome trebao razmišljati prije otvaranja teme o autu. Svako treba da snosi posljedice za ono što piše i radi, a hvala Bogu pa nisi pisao ništa kriminalno i kompromitujuće pa da tako silno želiš da se to briše.

S druge strane, čak i da se tema obriše, sav njen sadržaj ostaje i dalje godinama u internet arhivama, samo ga treba pronaći, a to nije teško.
 

2mario2

Well-known member
Bok. Evo me malo tek tolko da javim da sam živ, da je auto i dalje na životu i da je postao još malo bolji i tako. Možda i ubacim koju sliku ako ulovim vremena

Evo malo da vidite. Svašta nešto se radilo, dodavalo, popravilo, bude mijenjalo itd

Eibach opruge stavljene. Usporedio sam s frendovim i pao je dosta, a opet ne previše





Maknuo sam onu original ručicu mjenjača i stavio ovu kožnu jer više nisam mogao baviti vruče/ledenu alu ručicu i tako to



Pa sam mijenjao pumpu goriva jer je original propišala na pipcu za gorivo. Ova zamjenska je glasna tako da ću staru pumpu stavit u novo kučište samo



I kablove za pospajat muziku sam kupio



E, da. Lambdu sondu sam isto novu stavio. Kupio sam ju onak bezveze tek tolko da ju preventive radi prije tehničkog promijenim. Sponu volana sam promijenio, kuglu na desnom kotaču i više neznam dal još što
 

Ruske

Active member
UZASNA rucica mjenjaca...samo to cu rec...grijeh micati vts kuglu, ali kad si vec micao, mogao si neku ljepsu, a ne kinesku od 5 dolara
 

2mario2

Well-known member
Tu sam imao pri ruci, a onu aluminijsku sam s voljom velikom i veseljem izbacio van. Ljeti vruča ko pakao, a zimi ledena i to mi je dojadilo

Ubacio sam i 12v utičnicu pokraj upaljača jer na mojoj plastici nije bilo toga, pa sam promijenio plastike samo i spojio to sve

Koji bi bio uzrok što mi ne radi zadnji grijač? Niti su čitave, ne čuje se klik onaj na pritisak gumba nit svijetli lampica kad stisnem gumb

I klima mi radi cijelo vrijeme bez obzira dal je gumb stisnut ili ne. Što bi to bilo? Trenutno ne radi klima jer sam odspojio džek sa kompresora napred

To su sitnice te koje nikak da dođu na red. Nije to nešto da nemogu živjeti bez toga, al kad je na autu onda i mora šljakati kak spada
 

2mario2

Well-known member
Problem imam sa slinjenjem goriva ispod prstena kojim se steže kučište pumpe goriva! Stavio znači novu pumpu i novi dihtung (gumica ona kaj dođe na pumpu i spremnik goriva) i danas osjetim opet jak miris goriva kad sam stao doma. Idem gledat i ispod auta vlažan rezervoar! Otvorim poklopac pumpe i u onom kanalu oko kučišta i prstena bilo goriva dosta. Pripisao sam isprve to izlijevanju goriva iz kučišta prilikom zamjene gumice, ali kad sam krpom brisao odmah se pojavljivao vlažan trag goriva. Po mojem izgleda da pušta sam spremnik ovaj put jer se trag pojavljuje ispod prstena, a kučište i gumica su skroz novi i stegnut je prsten pošteno tak da bi dihtati trebalo svakak. Ne vjerujem nekako da ne dihta pošto je ipak sve novo i stegnuto kako treba

Ima tko kakvu ideju što dalje?
 

tomica0308

Well-known member
čuo sam od iskusnih mehanicara, kad skidas pumpu van iz rezrevara da treba odmah zašrafit taj plasticni šaraf gore jer se navodno od tih benzinskih "para" rezervar oblikova nepravilno. i onda dojde do svakavih problema, nekad cak i vise nemozes zasrafit taj "sraf"
 

Memphis

Active member
čuo sam od iskusnih mehanicara, kad skidas pumpu van iz rezrevara da treba odmah zašrafit taj plasticni šaraf gore jer se navodno od tih benzinskih "para" rezervar oblikova nepravilno. i onda dojde do svakavih problema, nekad cak i vise nemozes zasrafit taj "sraf"
Slabo su iskusni ....

Sve se to da lijepo složit samo si za to treba uzet vremena jer se sa time treba igrat dok se ne pogodi ravnina da bi ga mogao ravno zašarafit. Šaraf ima dosta velik korak navoja pa je teško započet i ulovit ravninu, daleko od toga ga je nemoguće.
 

2mario2

Well-known member
Neznam. Rekao je frend (mehaničar) da je stegnuo to tolko da nezna više kak će ga odvrtat ako bude trebalo. Zbilja neznam što i kako bi dalje. Nemogu naći novi komplet, a polovni mi se nekako ne kupuje da nebi imao i dalje probleme nekakve
 

Memphis

Active member
Možeš ga stezat do besvijesti neće dihtat kad je u koso zašarafljen. I to se ne steže tako krvnički jer ti može puknut taj šaraf a onda buš tek imal kino.

Problem znaš, uzrok znaš ... dalje svojevoljno ...
 

2mario2

Well-known member
Dobro nije valjda tak jako baš, al je stegnuo. Da i pukne imam drugi prsten. Ujutro idem do njega vidjet što ćemo i kako to popraviti jer je sad jedino to ostalo i onda nemam kaj ukoliko se ništa ne pokvari

Još pola sata i trgovine autodijelovima će biti otvorene. Idem kupiti novi prsten za stezanje kučišta pumpe goriva i opet novu brtvu. Ako sad nebude dihtalo osobno ću skinuti rezervoar i pojest ga pečenog sa jajima i ajvarom

Dijelovi naručeni i možda već za koji sat stignu u trgovinu tako da uskoro ide montaža

A dok čekam jer nakon noćne i živaca nemogu spavati sam zatvorio onu rupu ispod znaka naprijed. Na tu plastiku ide još nešto, al samo sam imao tu tako da bolje i to nego da je rupa
 

Ruske

Active member
isti problem imao frend na svom vts-u, ne sjecam se kako ga je rijesio, ali sjecam se koliko puta smo rastavljali i mozgali :D
 

2mario2

Well-known member
Eto prije sat vremena sam došao iz Zagreba sa originalnim novim prstenom i brtvom, stavili i pušta i dalje. Jednostavno ne sjeda retardirano kučište kako treba i zato i nemože dihtati! Sad u potragu za rabljenim kučištem i onda valjda bude tek dobro. Sve živo sam kupio, ode 560kn za kučište s pumpom u 3pm i sad još oko 100€ za rabljenu originalnu! Život je lijep, ne
 

Memphis

Active member
Eto prije sat vremena sam došao iz Zagreba sa originalnim novim prstenom i brtvom, stavili i pušta i dalje. Jednostavno ne sjeda retardirano kučište kako treba i zato i nemože dihtati! Sad u potragu za rabljenim kučištem i onda valjda bude tek dobro. Sve živo sam kupio, ode 560kn za kučište s pumpom u 3pm i sad još oko 100€ za rabljenu originalnu! Život je lijep, ne
Stani na loptu malo, bacaš novce bezveze ... čiju si pumpu kupio?
 

2mario2

Well-known member
Engitech zamjenska je. Ne sjeda pumpa onak fiksno lijepo jednostavno i ne pokriva kak treba brtvu i pušta na navoju/brtvi i dalje
 
Na vrh