C-Elysee - Peski "Mrki"

gule

Active member
Zlatko evo ja ću ti odgovoriti...ništa nije neobično, da na 1.6 hdi motorima od servisa, do servisa nedostaje rashladne tekućine...dapače gotovo je pravilo, da treba doliti nekoliko dcl. svakih 15.000-20.000 km...jednostavno izgubi toliko...
 

Peski1986

New member
Istina, pital sam zakaj su ga dolijali i točno to mi je rekel lik. Falilo je 2 dcl :D
web, nisam, pital sam prije nekih par mjeseci i rekli su 100 eura. ali za c4 II, još za elysee nemaju.
 

ZlatkoC4

Well-known member
ništa nije neobično, da na 1.6 hdi motorima od servisa, do servisa nedostaje rashladne tekućine...dapače gotovo je pravilo, da treba doliti nekoliko dcl. svakih 15.000-20.000 km
Ja sam imao servis na 10tkm pa na 24tkm i ništa nije dosipana rashladna ( antifriz ) stoji normalno. za sada:grin:
 

gule

Active member
Vjerojatno su ti toknuli malo vode, a nitko ti nije ništa spomenuo...ili nisu ništa...povjeri stanje, da nije ispod minimuma. Ja sam uvijek gledao da je na max. I rashladna i ulje...
 

Cutac

Prèkaroš
Ne očajavaj za izolaciju, ja nisam imao jer imam benzinca, ali sam uzeo 2m^2 Armaflex izolacije od 19mm za 180 kuna i imao dosta za haubu, gepek(rezervna guma i to), a još mi je ostalo dosta pa ću to pod blatobrane staviti.
Razlika u temperaturi je ogromna na haubi, a u zvuku baš i nije tolika, više pomaže ovo u gepeku, makar se i na haubi čuje. Prije je do 70 kmh bio da se ne zna da radi, a sada do 85 :D :grin:
Budem ti poslikao i napisao kako sam stavio, ali za dan, dva, ne mogu sada :hm:
 

webchief

New member
ajde slikaj to kako si uradio :D sve sam blize kupovini pa da znam gdje sta kako :)

"...vise pomaze ovo u gepeku..." mozes li objasniti ovo ?
 

Cutac

Prèkaroš
Nisam doma i nije mi auto tu, ali čim dođem doma, slikam :weeabooface:

Ovo u gepeku je pomoglo jer se lonac čuo na cca. 130 pa ga je ovo utišalo. Na 130 više nema niskih tonova lonca, samo se motor čuje. Vrti se na oko 3300 okretaja pa nije baš tih. Bez problema se normalno razgovara i sluša radio, ali zašto ne bi bio tiši ako može :D :whistling:

Izolaciju sam uzeo ovdje http://www.petrokov.hr/nase-poslovnice/
Postoji samoljepljiva i obična verzija, a ja sam uzeo običnu i koristio obostrano ljepljivu traku. Vidjet ću kako će držati, ali prije dva tjedna sam stavio, napravio možda 1000-1500 km, temperatura je išla od 13-25C i još drži. Valjda neće otpasti
 
Posljednje uređivanje:

webchief

New member
to takodje treba provjeriti na servisu da li ce ti dozvoliti (i obavezno napismeno) ako se sta desi sa auta posle lako ti mogu reci da to oni nisu ugradili i ne priznati garanciju na neki treci problem :meh:
 

Cutac

Prèkaroš
Garancija istekla :D
Non stop me nešto zeza, te mjenjač, te ulje u motoru, te pritisak ulja, pa mi se živo fućka za haubu. A ako nešto bude trebalo reklamirati(hrđa npr.), lako se skine ta izolacija.
Povučeš i sloj spužve ostane na ljepljivoj traci, ali to se onda benzinom lako skida.

Uzeo sam onu traku koja izgleda kao mreža, baš zato da se lakše natopi benzinom.
 
Posljednje uređivanje:

Cutac

Prèkaroš
Imao sam dvije godine samo. Mislio sam nadoplatiti, ali nisam htio biti ovisan o ovlaštenom. A i k tome što platim dodatnu garanciju, ništa ne smijem dirati, bezveze :D

Nije toliko loše, pače, super je, ali ima tih nekih iritantnih mušica. Dvaput mi je javio problem s tlakom ulja, svaki put je pregledan i sve je u najboljem redu, dakle malo se nešto zblesira, ali malo jače se ja userem kad mi to iskoči na ekranu. Pišti, piše service, stop, poruke pokazuje. K'o da će eksplodirat :cenzura::cenzura::cenzura:iga :D
A mjenjač je valjda takav. Mislio sam da mene zeza izbacivanje iz 4., ali sam probao par njih u ovlaštenom i svi su poput moga.
 

Peski1986

New member
Stavljene nove zimske gume Riken 195 55 16, fala krkyu na popustu, a kizoju fala na malom detalju :D



jedino je točka na kontra strani :p
 
Na vrh