Berlingo XTR by Morski Pas

Morski Pas

New member
Eto metar po metar Kilometar, ja i Berlingo se druzimo 42 dana i prešao je 5000 km.
Sto reci auto je stvarno izuzetno udoban i ugodan za voziti, nekih grešaka nema, tekucine su sve na svom mjestu nisam morao nista doljevati, potrošnja mi se ustabilila, i prosjek mi je oko 5,6l s upaljenom klimom i na zmiskim gumama.
Nažalost imali smo mali udes na gradilištu sam proderao jednu ganc novu Savu HP, nije se mogla vulkanizirati pa sam narucio novu.
Prigovor mi je jedino malo nespretno izveden onaj usis zraka za ventilaciju smješten kod brisaca kojeg zacepi snijeg pa se ujutro obvezno to mora ocistiti jer inace ventilacija ne puše.
Ostalo je za 5, vozio sam maminog Golfa V 1.6i na servis, i zeninog Clia na benzinsku, inace u te aute sjednem jednom svaka 2 mj. ako i toliko, i iznenadio sam se koliko mi je fuj to nisko, neke budale od inženjera stavile mjenjače između 2 sica, i tako cudno kao da su ih djeca projektirala spram Belinga :p
 

LHM

Member
Mali interruption, kupio 195/65/15 Fulda Krystal Montero III zimske i prezadovoljan s njima.Michelin Latitude je šta se mene tiče zadnje sranje po ljeti a bogme i zimi je gora od obične ljetne i neće više gore na kotače
 

Morski Pas

New member
Neznam da li si u pravu za Latitude, tek cu saznati, ali nazalost meni financijski ne ostaje nego bar 2 ljeta voziti na njima a prek zime ove Save.
Fulda je Ok, imao sam je na prošlom autu slažem se.
Ako može samo malo objektivnije i s manje žara nastup, bar u ovoj mojoj temi, ja sam sad vec u srednjim godinama pa me iritiraju nastupi koji sadrže "sranje", "nikad više na moj auto" i sl.
 

LHM

Member
Neznam da li si u pravu za Latitude, tek cu saznati, ali nazalost meni financijski ne ostaje nego bar 2 ljeta voziti na njima a prek zime ove Save.
Fulda je Ok, imao sam je na prošlom autu slažem se.
Ako može samo malo objektivnije i s manje žara nastup, bar u ovoj mojoj temi, ja sam sad vec u srednjim godinama pa me iritiraju nastupi koji sadrže "sranje", "nikad više na moj auto" i sl.
I ja sam u srednjim godinama ali je žar ostao :)
Smatram da je objektivna ocjena.
Imao sam do sada cca 10 autiju i hrpu raznih guma ali ova mi je u rangu s Barumkom na Favoritki , stvarno loše , a i nije mi jasno zašto ta guma na Berlingo pa bio on i XTR, ipak on nije za teren, a Michelinovoj stranici piše da je "for small SUV-s" Jednostavno je pretvrda i vjerojatno napravljena za vožnju po terenu da bude malo čvršča. Sorry ako sam te uzrujao sa " bad language"
 

Marko

Well-known member
Neznam da li si u pravu za Latitude, tek cu saznati, ali nazalost meni financijski ne ostaje nego bar 2 ljeta voziti na njima a prek zime ove Save.
Moj kolega također ima Latitude na Renou, ta je guma gore da auto čim jeftiniji izađe iz tvornice. Istu dvije/tri sezone izvozit i ako financ. mogućnosti dozvoljavaju priuštit si bolje gume.
 

Morski Pas

New member
on nije za teren, a Michelinovoj stranici piše da je "for small SUV-s"
Ni "mali SUV" nije za teren, gle takva kakva je ne bum nove gume hitil, potrošim ih kakve su takve su, škodu kad sam kupio dobio sam je na Matadoru koju je bio očaj i odvozile su svoje, iako se ni nakon 50.000 km, nisu potrošile :doh:

Xtr je auto namijenjen za povremene silaske s asfalta ne i terensku vožnju, posjet nekom jezeru, palninarskom domu i sl. ako su vremenski uvijeti loši tu je taj Grip Control da malo pomogne, ali s druge strane ja sam puno na cesti stvarno puno oko 45000 km/god.i sviđa mi se što sam dobio, na zimskoj cesti auto je superioran (nemojmo sad banalizirat pa očekivat zimsku službu od njega), na vlažnoj cesti, magli, povišeno sjednje je super također i aktivna sigurnost, abs, esp, i sve ostalo, visoki clearens, je dobrodošao kod parkiranja po gradu u snjeznim uviejtima i tu je xtr stvarno doma, i ja sam zadovoljan, ponovno napominjem da vozim na zimskim gumama ne na Latitudu.

Što se ostalih stavri prije iznešenih tice s moje strane je sve 5
 

Krky

Lakerski profesionalac
Prijatelju, ne sekiraj se,
el guma ima ripnu?
el je guma starija od 5g?
el je guma kvrgava?
el trese?
kume, poslušaj ti našeg starog Zmixa, samo ti to teraj :cool:
a ko voli, nek izvoli..
ja si bum rajše kupil dva nova blinkera i otišel vu ribičiju, nek nove gume skidal pa nove nametal :D:D
 

Morski Pas

New member
Je, imaš prav,
pri nama ti mažu po Mlićima ili ti ge manjićima,
sad bi trebalo tam pri tebi na Križnici iti
Dobro je i malo nize kod Ade, malo iz Terezinog Polja, moram si dozvolu prvo riješit.

Ajd malo usporedi nam Škodicu i Berlingota... motorizaciju ponajviše !
Jasno je da su to dva različita tipa auta al onak ugrubo :)
Ugrubo Berlingo=Auto, dok Škoda=Kola nažalost moram priznati 1.6 Hdi nema snagu 1.9 TDi-a ali mi ni nedostaje ta snaga, ne nedostaje mi ni grubost TDi-a, kod njih je snaga izrazito ne linearna pa imas eksploziju oko 2100 o/min koja traje do nekih 3000 o/min, vise mi pase ovo na HDi-u koji je gospodskiji i uglađeniji.
Buka u Berlingu je osjetno manja spram Škode osim kod viših brzina tj. nakon cca 130 Berlingo gubi trku s audio komform.
Opremljenost, udobnost i ostalo skupa s cijenom na strani je Berlinga, tako da je za mene ta priča s koketiranjem s VW koncernom gotova, ovo rečeno vrijedi i za Golfa V kojeg još posjedujem ali s benziskim 1.6 motorom, pa nebih uspoređivao diesel s benzinom.

Da napisem to kak se spada
1.9 TDi potrošnja oko 5,9l
1,6 HDi potrošnja oko 5,6l
1,9 TDi režim izmjene oko 2.500 o/min
1,6 HDi režim izmjene oko 2.200 o/min
1.9 TDi pri brzini oko 70 km/h stupanj prijenosa je III
1.6 HDi pri brzini oko 70 km/h stupanj prijenosa je IV
1.9 TDi magistralna cesta vožnja oko 90 km/h IV brzina potrošnja oko 5,5 l motor na 2.500 o/min
1.6 HDi magistralna cesta vožnja oko 90 km/h V brzina potrošnja oko 4,8 l motor na 2.000 o/min
 
Posljednje uređivanje:

madmac

Member
Da napisem to kak se spada
1.9 TDi potrošnja oko 5,9l
1,6 HDi potrošnja oko 5,6l
1,9 TDi režim izmjene oko 2.500 o/min
1,6 HDi režim izmjene oko 2.200 o/min
1.9 TDi pri brzini oko 70 km/h stupanj prijenosa je III
1.6 HDi pri brzini oko 70 km/h stupanj prijenosa je IV
1.9 TDi magistralna cesta vožnja oko 90 km/h IV brzina potrošnja oko 5,5 l motor na 2.500 o/min
1.6 HDi magistralna cesta vožnja oko 90 km/h V brzina potrošnja oko 4,8 l motor na 2.000 o/min
E vidiš napisal si to kak spada;)
To me je nekak i najviše zanimalo, prema ovome potrošnja je skroz slična, ali se Berlingo uglađenije i mirnije vozi ..

Ugrubo Berlingo=Auto, dok Škoda=Kola
Ili u prijeovodu Berlingo=auto Škoda = das TAS
 

Morski Pas

New member
Eto već 3 mjeseca ja i Berlingo imamo neke zajedničke puteve, auto je bez mane nema nikakvih greškica, sve tekućine su na svom mjestu, nisam ništa doljevao osim tekućine za stakla. Potrošnja oko 5,6 L.
Na brojaču je sad 10400 km, servis neću raditi prije 20000 km, tj. po planu.
u travnju prelazim na ljetne gume, i to je najveći predstoječi događaj i neka je tako :p
 
Na vrh