Berlingo XTR by Morski Pas

Krky

Lakerski profesionalac
Eto već 3 mjeseca ja i Berlingo imamo neke zajedničke puteve, auto je bez mane nema nikakvih greškica, sve tekućine su na svom mjestu, nisam ništa doljevao osim tekućine za stakla. Potrošnja oko 5,6 L.
Na brojaču je sad 10400 km, servis neću raditi prije 20000 km, tj. po planu.
u travnju prelazim na ljetne gume, i to je najveći predstoječi događaj i neka je tako :p

pa de si ti čovek? nema te više od tijedan dana
 

Morski Pas

New member
Pozdrav, kolege,
blizi mi se servis gotovo sigurno u trvanju, koje ulje da uzemem Ineo ili Activa, oba su mi sugerirana na naljepnici kod motora?
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Naziv "Activa", koji total stavlja na ulja, se odnosi na francusko tržište..kod nas i za ostala tržišta se zove Total Quartz "Ineo" :whistling:

Znači kolega, sipaj Ineo ;)
 

Krky

Lakerski profesionalac
Pozdrav, kolege,
blizi mi se servis gotovo sigurno u trvanju, koje ulje da uzemem Ineo ili Activa, oba su mi sugerirana na naljepnici kod motora?

pa di si ti čovek, si živ?
od 01.04 počnem delati, pa navrati na maxuziju:D
 

Morski Pas

New member
Mala pomoć razbijena mi je desna maglenka, jednostavno aut nije udaren nigdje nist ne vidim, također na staklu od maglenke ne vidim da je negdje lupio kamen ili nest, ali je pukla preko cijele (staklo) maglenke, ima li netko iskustva koliko kosta to stkalce ili se mora mijenjati cijela maglenka?
 

Morski Pas

New member
Jučer sam napravio prvi servis, i promijenio razbijenu maglenku, iznenadilo me da maglenka košta samo 470 kn s ugradnjom, očekivao sam najmanje trostruku cifru, inace zadovoljan s servisom tu u Virovitici, decki mi dezinficirali klimu i lijepo oprali auto. ukupna cifra 1650 kn što je Ok.
 

Konrad

New member
najcesce puca staklo jer na neki cudan nacin kamen pogodi bas u maglenku osim ako je tovrcnika greska bila na staklu pa je samo puklo...

po meni nije bas ni malo za maglenku dati 470 kuna
 

Morski Pas

New member
čuj sad imam rezervnu žaruljicu, a ona je sama oko 120 kn, pa da sam uzeo colu i fantu deckima da mi to promjene i to je cca 30 kn, dakle ta maglenka košta oko 320 kn pa mi nije tak fest, a opet pomažem i Citroenu Hrvatska da preživi krizu :angel:
 

Morski Pas

New member
Stavljene zimske gume gore, pa da napisem osvrt na "ljetni" Latitde Tour:
Gume su odvezle 22 718 km
nove su imale dubinu šare 9 mm
sad je dubina šare 6,5 mm
po tome nisu tako plastične, osobno moje mišljenje je da gume uopće nisu loše, nekih škripanja po ljetu i vrućem asfaltu nije bilo, na kiši nisam imao nekih problema.
 

Morski Pas

New member
Nije me dugo bilo pa da malo zaokružim ovu temu.
Moj Berlingo ulazi u svoju posljednju godinu kod mene, trenutno ima 146 245 km.
Nikada nisam imao auto s više reklamacija :),
Koža na volanu, Xtr naljepnice, osigurači brzog grijanja kabine, one silikonske suze koje služe za ublažavanje zatvaranja stakla na 5-im vratima, koža oko ručice mjenjača, kadica ispod vozačkog sjedala, guma na papučici kvačila je ispala itd.

Sad ono čudno kod tog Citroena, polako gledam novi auto i uz sve to ja bi opet Citroen.
Jesam li ja normalan?
Vjerojatno jesam 1,6 hdi je zakon, s mjenjačem sam se dogovorio ja sam popustio! :whistling:
I vožnja je zapravo ako zaboravimo ove Citro gluposti s početka posta, totalno uživanje.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Pa već sam pomislil da si prodal kola i kupil neku drugu komediju :D
Al gledam na drugim forumima te nema:cool: pa kaj se onda događa?.. :D
Hvala ti na iskrenosti, i ne ostavljaj nas više na tak dugo :D
Da si bil tu aktivan to sve ti se nebi događalo :D:D
 

Morski Pas

New member
He eto skupljali se kilometri na poslu, vikendom na ribičiju, lani sam bio dosta aktivan, po tom pitanju.
Pa su ove elektronske zabave malo pale u zaborav!
 

Krky

Lakerski profesionalac
Ta kola idu bez nekih večih ulaganja osim malih i velikih servisa i potrošnih dijelova jos 10godina i 350tkm..
Ko ga sad kupi, poljubit če te da ne rečem kam :D
 

liberty

Well-known member
Hvala na javljanju

moj osvrt na probleme:

Koža na volanu - moj nema kožu pa ga plastika po tom pitanju muči.
Xtr naljepnice - misli da to nije tako bitno
osigurači brzog grijanja kabine -mislim da nije tako strašno
one silikonske suze koje služe za ublažavanje zatvaranja stakla na 5-im vratima - ajde, to je stvarno bezveze
koža oko ručice mjenjača - i na drugim autima mi se dešavalo
kadica ispod vozačkog sjedala - ni na mom nije neka sreća, ali tako je izvedena, stoji na tim metalnim "šinama" i tu i tamo zapne/ispadne
guma na papučici kvačila je ispala - to je baš nekako bezveze

uglavnom, kad se sjetim kojih je sve reklamacija imao moj stari vezano uz fabiu unutar prve 4 godine (unutar 50.000 km) ovo moje/tvoje je ništa

istina, pravovremeno se odlučuješ promijeniti auto - zalazi u "zrele kilometre" i sad je ura
ni meni ne pada na pamet ništa drugo osim ponovno berlinga....kad se čovjek navuče na tu milinu od prostornih mogućnosti i performansi hdi-a, teško od toga odustaje

još jednom - hvala na javljanju:)
 

Ax boy

Well-known member
Pozdrav ovdje sam prvi put , inace sam vlasnik malenog Ax-a sa samo 77 990 km koji je u super stanju, osim sto trokira kad je topao(motoric ler gasa vjerojatno?). Tata mi ima Berlingo 2.0 hdi multispace(2002)sa 495 000 km i tek je prije pola godine otisao motor te je stavljen novi sa 118 000 km ( peugeot 207). Zanima me kolika je vrijednost njegova i da li se isplati ga voziti jos. Hvala!
 

Morski Pas

New member
Po meni, ako je auto tvom ocu dobar i ispunjava njegove potrebe, zašto se ne bi isplatilo voziti ga. Kažeš da je promijenjen motor, onda je očigledno unutrašnjost i karoserija još ok.
Malo mi je čudno pitanje, poznam čovjeka koji vozi ne znam koliko staru Ladu Samaru, njemu je dovoljna, poznaje je i financijski si ne može priuštiti bolj.
Njemu je ona jedina i super isplativa.
Kaže da je nema potrebe mijenjati. Ako si me shvatio.
 
Na vrh