Berlingo XTR by Morski Pas

LHM

Member
Koliko bi smetalo ako bi se stavile zimkle malo uže od 205 tvroničkih ?
Po logici stvari bi uže trebale biti bolje za zimu a vjerojatno i jeftinije ?
Gledam 195/65/15 su 20 % jeftinije, a 185/65/15 još jeftinije
 

liberty

Well-known member
Koliko bi smetalo ako bi se stavile zimsle malo uže od 205 tvroničkih ?
Po logici stvari bi uže trebale biti bolje za zimu a vjerojatno i jeftinije ?
trebalo bi biti i bolje i jeftinije
istina, ja imam istih dimenzija i meni su se npr. Kleber krisalp pokazale jako dobrima - u svemu osim po pitanju bučnosti u vožnji
općenito berlingo se dobro ponaša na snijegu što nije ni čudo obzirom na koncepciju vozila
 

Morski Pas

New member
Je ali treba dodati i felge u kalkulaciju tako da ja ostajem pri ovoj dimenziji, ljenost je neprijatelj novcaniku.
Eskimo Hp mi je solidan odvezao sam cca 1000 km s njim i otprilike je jednak u voznji kao i Fuldin Krisalp Montero 3, odlican na snijegu, ali trazi malo opreza u kombinaciji vlage i blata na cesti. Nije ni pretjerano bucan. Valjda bu izdrzal nekih 35000km ili 3 zime i ja budem zadovoljan

Sent from my OMNIA7 using Board Express

Evo i moj kratak osvrt na auto, dosada sam odvezao 2200 km, oko 800 km sam napravio na serijskim Michelin Latitude gumama, ostatak na Savi Eskimo HP.

Auto radi izvrsno nema nikakvih greskica ili sl. sve tekucine su na svom mijestu, osim sto sam nadoljevao tekucinu za stakla, natocio sam OMV Crystal -60 koncentrat koj sam razrijedio s 2 litre destilirane, i na -15 nije bilo problema oko smrzavanja na staklu ili mlaznicama.
Kako je bilo puno snjijega dosta sam koristio Snow mode, na ASR-u i razlika je poprilična spram Normal Moda, naročito na utabanom snijegu po gradu kada se ulazi u zavoje, i sl. auto puno teze proklizuje i lakse krece, tako da mi je ako zbog niceg drugog bar zbog vece sigurnosti zimi drago da imam GripControl.
Uz njega odusevio me HillHolder za koji nisam ni znao da ga auto ima, vec sam otkrio slucajno, i stvar radi izvrsno. Ukljucivanje automatskih svjetala i brisaca je super, pravovremeno, i tu također nemam prigovora.
Mjenjač je OK, nista spektakularno, ali definitivno ne zasluzuje svu silnu negativnu pompu koju je skupio po auto revijama i forumima, razumijem da bi vlasnik nekog sportskog vozila bio razocaran ali u Berlingu je mjenjac sasvim OK.
Najvise me odusevio taj mali motorcic, jer je zapravo dovoljno jak, izuzetno je uglađen i elastičan, kod mijenjanja brzina dosta pratim onu preporuku za izmjene brzina (oko 2100o/min) na više, pa se većinom vozim na oko 1800 o/min, ali kada zatreba bez obzira u kojoj sam brzini motor vrlo rado krece naprijed vec blagim dodavanjem gasa, odusevio me.
Eto ukratko i za prvi put dosta
 

Morski Pas

New member
Sta se prlja ova Plava za poludit, eto prvi minus za auto ali sam sam si kriv, bila je i srebrna za birat a ja nisam htio jer su mi 3 auta prije bila srebrna :wub::wub:
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Misliš na slike u "garaži" :confused:

To je slikano na moru :cool:,a kad sam tam,onda je obavezno cerada preko :angel:
 

Morski Pas

New member
ENC imam mali problem s šajbom, tj neznam gdje da postavim ENC ne ocitava mi ga kroz staklo moram otvorit prozor i pruziti ruku van a vani je hladno.
U uputstvima pise da postoji povrsina lijevo i desno od nosaca unutranjeg retrovizora za postavit uredjaj ali ih ne mogu locirat.
Ako uspijem opisat imam oko tog retrovizira podrucje u "crnim tockicama" dio je gušći i jedan dio rijeđe istočkan okolo je normalno staklo, gdje držite uređaj, navodno je nekakvo duplo staklo kao i na C5, pa ne moze ocitat ako se postavi bilo gdje ispod vjetrobrana?
 

sasa45

New member
Hvala Sasa nadam se da ce i biti tako moram priznat da me koncept Berlinga sve vise odusevljava
Moram priznati kad sam kupovao Xantiu gledao sam i njega pravi porodični auto,
ali nisam imao dovoljno love za tu eskurziju, otom potom... :grin:
 

Krky

Lakerski profesionalac
Nemrem vjerovat di si okino sliku :cool::cool::cool:
tu lijevo i još 50m je moja kuča a iza tebe 100m je OMV:D:D:cool:
a čuo i da si me na poslu tražio ali me nije bilo :(:(:(

 

HAL9000

New member
Jedini prostor gdje hvata ENC je tamo gdje su crne točke oko retrovizora, tako je na svim novijim PSA šajbama, iako čak i tamo lošije lovi nego šta bi trebalo
 
Na vrh