Berlingo 1.6 hdi 92 KS by liberty

liberty

Well-known member
da, prošle godine je to odrađeno
sad laganica, auto godišnje napravi cca 13-14.000 km
rezime kvarova i nedostataka u 178.000 km i 10 godina:
- podmazan gornji nosač motora u garanciji, isti zamijenjen nakon 9 godina kod velikog servisa
- na vozačkim vratima je bio otišao onaj graničnk koji zaustavlja vrata na pola puta pod 45 stupnjeva ili koliko već
- izlizao se volan (stavljena ona neka gumirana presvlaka na njega - evo već služi cca 2 godine)
- raspuknula se platika mjenjača tamo gdje se hvata rukom - izijenjena
- tipke ma preklopnom ključu su otišle odavno, koristi se kao običan ključ
- bezbojni lak se na plastici iznad tablice (tamo gdje je osvjetljenje tablice) se počeo skidati, ima nešto problema i s lakom oko žljebova na krovu i iznad stražnjeg stakla (očito loše tvornički farbano)
- plastika prednjih farova je zamučena
- otišla je kutija s osiguračima u motornom prostoru
- vidim da nešto slini (ulje) negdje na turbu ili ispod turba - auto ide kao i uvijek pa se s tim ne zamaram, obrišem svakih 5.000 km
- klima uređaj je zezao - mijenjani ventili i raspršivač u kabini, dugo se vukao taj kvar, sad radi ok, ne bi baš rekao kao prvog dana, ali ok (jako ju rijetko koristim)

uzmite u obzir da se auto u zadnje 4 godine vozi uglavnom na relacijama od po 1,5 ili 5 ili 10 km....nije baš idealno, uz konstantno paljenje/gašenje, kreanje na hladno, s teškom nogom na gasu (žena više nego ja). ulje mu je često mijenjano bliže intervalu od 20.000 km nego ranije...prošle godine je bilo na cca 13.000 km ako se ne varam, ove na oko 16.000 km, prije konstantno svakih 15-20.0000 km....obično napravim u godinu dana do 14.000 km, pa ga mijenjam svakih cca 14 mj

po meni.....nije loše za 10 godina, auto je naočigled potrošen ali održavan, oduševljen sam s njime kao i prvoga dana, volio bi kupiti novoga....dosta je skup, ovaj moj je plaćen na akciji puno puno manje od današnjeg prosječno opremljenog/motoriziranog novog berlinga

nikad meni bolji auto nisam vozio, ova koncepcija auta mi najviše odgovara....prostran, bazičan, visok od tla, klizna vrata, nije dug...fenomenalan auto
 
Posljednje uređivanje:

liberty

Well-known member
Prodajem golf 7 2015 128.000 km
s puno opreme (nešto između comfortline i highline, s nekakvim doplatama), ako sad idem nabrajati dosaditi ću vam
ako znate nekoga tko želi očuvan, provjeren, servisiran auto koji je za svoje godine i kilometre perfektan - javi te mi
Hvala
 

Prilozi

liberty

Well-known member
evo i linka na oglas na njuškalo:
https://www.njuskalo.hr/auti/vw-golf-7-1.6-tdi-oglas-35701127u svakom slučaju riječ-dvije o odnosu 1.6 hdi i 1.6 tdi u 2 prilično različita auta, sada nakon što sam i s 1.6 tdi napravio cca 10.000 km
................
...............
...............
uopće vas neću zamarati.......doslovce riječ dvije, a vi brajte : 1.6 hdi 8v mi više paše.....tiši, ugodniji, ostalo se ne mogu požaliti....dobar je i 1.6 tdi

npr. 1.6 hdi 16v mi nije bio tako ugodan kao ovaj 1.6 gid 8v - vozio sam cca 200 km i u berlingu 1.6 hdi 16v i bio mi je bučniji, manje elastičan

nadam se da ću imati prilike voziti i 1.5 hdi po mogućnosti u berlingu jer bi voliko čim se golf proda, a kriza s dobavom novih auta prestane, da uskočim u novi berlingo

budite mi dobor. P.S. s berlingom ništa novo, eno ga na 179.000 km, tu i tamo nešto škripucka ali.....najbolji auto koji sam ikad vozio
svojih skupih auta nisam imao ali sam često vozio passa b 5.5., passat cc, mercedes gla, fieste 2 komada, caddy par puta, ford cmax itd itd......berlingo mi je i dalje broj jedan.....zamjeniti ga može samo berlingo, ili ako baš mora neki od njegovih blizanaca poput riftera, comba i one toyote kojoj ne znam ime
 
Posljednje uređivanje:

liberty

Well-known member
upomoć upomoć....izgleda da golf brzo odlazi
a nestašica je novih automobila.....kako doći do novog berlinga zna li netko....ili kad bise odlučio za c5 aircross....jel bi mi manjkalo prostora u odnosu na berlingo?
 

La Marche

Iskreni optimist
Uzmi ti 5 aircross. Žena će biti oduševljena, a to je važnije od auta :) fala bogu da si se golfa riješio. Čekaj, a c4 ne bi? Sviđa se mojoj, ako se svidi i tvojoj one nek gledaju aute, a mi možemo u miru na kavu
:)
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
a nestašica je novih automobila.....kako doći do novog berlinga zna li netko....ili kad bise odlučio za c5 aircross....jel bi mi manjkalo prostora u odnosu na berlingo?
Ako nemaš problema sa kupovinom auta sa lagera, onda nestašice nema.
 

liberty

Well-known member
golf nije otišao nego moguće da hoće
kako je uredan očuvan i lijep paket opreme za realnu cijenu mislim da će otići

s vozilima na lageru nemam nikakav problem, dapaće
c4 mi je malo mali jer bi volio da ipak bude kapacietan prostorno bliže berlingu

grand picasso se više ne proizvodi?
 

Ax boy

Well-known member
evo i linka na oglas na njuškalo:
https://www.njuskalo.hr/auti/vw-golf-7-1.6-tdi-oglas-35701127u svakom slučaju riječ-dvije o odnosu 1.6 hdi i 1.6 tdi u 2 prilično različita auta, sada nakon što sam i s 1.6 tdi napravio cca 10.000 km
................
...............
...............
uopće vas neću zamarati.......doslovce riječ dvije, a vi brajte : 1.6 hdi 8v mi više paše.....tiši, ugodniji, ostalo se ne mogu požaliti....dobar je i 1.6 tdi

npr. 1.6 hdi 16v mi nije bio tako ugodan kao ovaj 1.6 gid 8v - vozio sam cca 200 km i u berlingu 1.6 hdi 16v i bio mi je bučniji, manje elastičan

nadam se da ću imati prilike voziti i 1.5 hdi po mogućnosti u berlingu jer bi voliko čim se golf proda, a kriza s dobavom novih auta prestane, da uskočim u novi berlingo

budite mi dobor. P.S. s berlingom ništa novo, eno ga na 179.000 km, tu i tamo nešto škripucka ali.....najbolji auto koji sam ikad vozio
svojih skupih auta nisam imao ali sam često vozio passa b 5.5., passat cc, mercedes gla, fieste 2 komada, caddy par puta, ford cmax itd itd......berlingo mi je i dalje broj jedan.....zamjeniti ga može samo berlingo, ili ako baš mora neki od njegovih blizanaca poput riftera, comba i one toyote kojoj ne znam ime
Naspram Golfa VI,, Citroen C4 2015 recimo, djeluje mi robusnije ali i udobnije. 👍👍👌👌
 

liberty

Well-known member
ovo je golf 7
golf 7 i 6 su meni u vožnji dojmu i izgledu nebo i zemlja
golf 7 mi se sviđa izgledom, 6-ica ne
c4 je udobniji i od golfa 6 i od golfa 7 i pri manjim brzinama i manje bučniji u kabini (zvuk motora)
oba su auta konkretna, jedan drugome su dobra alternativa, prednost je kod c4 da je u našem narodu manje zamjetan i manje si ga priželjkuju i manje te etiketiraju (znam da možda glupo zvuči s obzirom da se ne radi o skupim automobilima, ali tako je)
 

Ax boy

Well-known member
ovo je golf 7
golf 7 i 6 su meni u vožnji dojmu i izgledu nebo i zemlja
golf 7 mi se sviđa izgledom, 6-ica ne
c4 je udobniji i od golfa 6 i od golfa 7 i pri manjim brzinama i manje bučniji u kabini (zvuk motora)
oba su auta konkretna, jedan drugome su dobra alternativa, prednost je kod c4 da je u našem narodu manje zamjetan i manje si ga priželjkuju i manje te etiketiraju (znam da možda glupo zvuči s obzirom da se ne radi o skupim automobilima, ali tako je)
Samo Citroën, u startu je Golf 7 bio skuplji i to osnovna oprema, dok kod C4 za tu istu cijenu praktički se dobio excluzive :) 🤣
ovo je golf 7
golf 7 i 6 su meni u vožnji dojmu i izgledu nebo i zemlja
golf 7 mi se sviđa izgledom, 6-ica ne
c4 je udobniji i od golfa 6 i od golfa 7 i pri manjim brzinama i manje bučniji u kabini (zvuk motora)
oba su auta konkretna, jedan drugome su dobra alternativa, prednost je kod c4 da je u našem narodu manje zamjetan i manje si ga priželjkuju i manje te etiketiraju (znam da možda glupo zvuči s obzirom da se ne radi o skupim automobilima, ali tako je)
Etiketiraju??? 😮 Misliš uopće te ne etiketiraju, jer je manje zamjetan 🤣🤣🤣🤣
 

liberty

Well-known member
lako za zamjetnost
nego često takve aute voze svi profili ljudi, često je u neku ruku predmet želja širokih masa itd.....to mi je tako dosadno i glupo
sutra golf odlazi
ajmo savjeti.....grand picasso 1.5 hdi s automatikom .... kakav je...jel to onaj robotizirani mjenjač od prije 10 godina ili novi kao što se ugrađuje u c5 aircross samo s polugom na stupu volana?

kalav je infotainment na grand picassu .....jel se nešto popravio u odnosu na početke ili je ostao isti jer je model dugo na tržištu?
i da...ne spominjite mi više vw...idemo dalje citroen, ako poludim kia i tako to:ROFLMAO:
 

bbozak

Active member
C5 Aircross ima puno manje prostora u prtljažniku, meni to izgleda kao gepek od golfa. Na zadnja tri sjedala ima ok mjesta, al opet, C5 Aircross je auto s puno điđa baja, a Berlingo je garsonijera s jednostavnim namještajem.

Kod mene je zadnja generacija prije ovog novog modela, 8V 1.6Blue HDi i zasad na 120 000km u 4 godine nemam apsolutno nikakve zamjerke na motor. Danas sutra bit novog Berlinga, jer vidim da su dosta uložili u udobnost i "osjećaj" da je to auto, a ne dostavno vozilo, vjerojatno je tiši unutra i sl. Fali mi bluetooth u mom, al šta je tu je.
 

Ax boy

Well-known member
lako za zamjetnost
nego često takve aute voze svi profili ljudi, često je u neku ruku predmet želja širokih masa itd.....to mi je tako dosadno i glupo
sutra golf odlazi
ajmo savjeti.....grand picasso 1.5 hdi s automatikom .... kakav je...jel to onaj robotizirani mjenjač od prije 10 godina ili novi kao što se ugrađuje u c5 aircross samo s polugom na stupu volana?

kalav je infotainment na grand picassu .....jel se nešto popravio u odnosu na početke ili je ostao isti jer je model dugo na tržištu?
i da...ne spominjite mi više vw...idemo dalje citroen, ako poludim kia i tako to:ROFLMAO:
Eh Ne daj Bože Kia, užasss. Bolje Hyundai ali drž se Citroëna ili Peugeota 😋😋👌👌👌
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
.grand picasso 1.5 hdi s automatikom .... kakav je...jel to onaj robotizirani mjenjač od prije 10 godina ili novi kao što se ugrađuje u c5 aircross samo s polugom na stupu volana?

kalav je infotainment na grand picassu .....jel se nešto popravio u odnosu na početke ili je ostao isti jer je model dugo na tržištu?
i da...ne spominjite mi više vw...idemo dalje citroen, ako poludim kia i tako to:ROFLMAO:
Koliko znam, u ponudi uz 1.5 BlueHDi je klasični ručni mjenjač ili potpuno automatski BVA8 (ne onaj robotizirani ETG od prije 10 god.), ali s palicama za ručno mijenjanje na volanu (zgodno). To je Aisinov mjenjač i radi odlično. Vozio sam ga na novom P3008 - ima nekoliko modova vožnje i svi su mi bili OK.

Touchcscreen infotainment je sljedeći:
a) Boshov RCC bez ugrađene navigacije, ali žičano spojiš smartphone pa na zaslonu zrcališ Apple CarPlay ili AndroidAuto (ovisno o mobu),
b) Continentalov NAC 4. generacije s ugrađenom TomTom 3D navigacijom (free maps for life) + ovo gore. Također: prve 3 godine možeš dobiti Povezane Usluge besplatno (stanje na cesti, radari itd.), a poslije se usluga plaća 109€/god. ili 159€/3god.
I jedan i drugi sustav je OK (NAC naravno bolji), a možda u nekom paketu ili uz doplatu možeš dobiti i brandirane zvučnike sa subwooferom u gepeku... Primjetna je razlika u kvaliteti zvuka!
 
Na vrh