Alati, auto kozmetika, dijelovi - popusti i akcije..

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Moja Y420250 dizalica koju sam platio 1200 kuna prije 3 godine (ili dvije?) je sada 2200.
Hebate da sam tad znal, tri bi zel. :) Raste jače neg Bitcoin. Realno takav dizalica za 1200 je bila stvarno bagatela. Dobro si je našel i drago mi je da sam je i sebi upiknul
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Dal netko može dati preporuku za dobar priručni manometar za gume? Ne vjerujem više ni ovom u garaži na Parkside kompresoru.

Pet manometara od ovog doma do benzinske na istoj gumi pokazuje od 1,9 do 2,7 :)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
A sigurno prepakirava... neznam točno model, niska krokodilka, neki dan sam prelistavao katalog pa naletio i sjetio se tvog upisa. Jeftinija je i od onih kineza u Bauhausu
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
pozdrav,

je li netko ima ovakvu kadicu/kantu za ispuštanje ulja? Ma popiz*ia sam, imam onu odrezanu kanticu od ulja od 5l, znam da će izaći 6 litara i ajde jedan čas izađem, više od litre mi je isteklo u jamu u garaži. Ima dva sata da se je*em to očistit. Pospugao sam s krpama i išao uzet sprej za odmašćivanje, pa mi čovjek nudi baš ovo:

07373L-748x532.jpg

Zgodno je šta je plitka, pa lako uđe izmneđu daske od jame i kartera, a i za motor mi se čini zgodna. Nisam se htio zaletit.

Najrađe bi ovo, ali ova poviše mi se čini zgodna za transport do reciklaže i prima 10 litara.

197n-1-748x532.jpg
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ova gornja djeluje super na papiru, ali u praksi se kompletna zasere sa uljem, i isto ju treba brisat i prat ako ćeš ju voziti u autu.

Osobno preferiram riješenje br. 2, pa iz nje izliti u jednokratne kanistere koji ostanu od staklopera ili destilirane
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Ova gornja djeluje super na papiru, ali u praksi se kompletna zasere sa uljem, i isto ju treba brisat i prat ako ćeš ju voziti u autu.
Eto, nekako sam i slutio da je ljepša u dućanu nego u praksi. :) Hvala ti! Uzet ću ovu klasičnu.
 

Cutac

Prèkaroš
Ja imam molersku kantu od 10 litara četvrtastu i super mi je. Košta 20 kuna.
A sigurno prepakirava... neznam točno model, niska krokodilka, neki dan sam prelistavao katalog pa naletio i sjetio se tvog upisa. Jeftinija je i od onih kineza u Bauhausu
To onda je dosta jeftino.
 

ironmladen

Member
Donator foruma
Pozz ekipa, lanci za snijeg su u Pevexu trenutno najjeftiniji, 130 kn/set (na akciji). Ja sam prvotno za svoje gume 205/60/R16 uzeo grupu 100 (inače ta dimenzija guma nije ni na jednom setu deklarirana), međutim bili su preveliki, tako da sam zamijenio za grupu 90 i pašu super.
20221217_092046.jpg
P.S. ratkape 16' su isto kupljene kod njih, ne može najjeftinije, 32 kn/kom
 

Franz

Well-known member
Ne znam jel tema prikladna. Dal netko ima iskustva s ovim? Cijena mi se čini OK. Slična je cijenom onim Parkside i Kaufland peračima.

1676313159472.jpeg
 

liberty

Well-known member
Sonax proizvoda ima nešto u Bauhausu
tamo su vam redovito najjeftiniji oni mali voskovi brilliant wax 1,2,3 - ispod nekadašnjih 40 kn

šteta što nemaju potpuniji izbor za sonax - ali nađe se tih user friendly voskova + politura (više za sjaj), krpa, sredstva za felfe i sl.
oprez kod njihovih crvenih krpa od microfibre(40x40 cm) koaje se kupuju u pakiranju od 2 krpe - krpe na vanjskom šavu imaju zadebljanje gdje se šav spaja (1 zadebljanje na svakoj krpi) koje preporučam odrezati da vam ne oštete lak

meni se inaće sonax pokazao najjefikasnijim a ujedno najjednostavnijim za primjenu pa se najviše uzdam u njih

svakako probajte ako niste njihov detailer unutrašnji (žuta boca) i vanjski (plava boca) - fantastični su i daju odličan rezultat
nakon ovog unutarnjeg nećete sigurno više ništa koristiti za plastične dijelove unutrašnjosti auta (čisti, nije ga potrebno jako razmazivati, a ujedno ne ostavlja sjaj/nejjednak sjaj) i nema intenzivan miris

kod vanjskog detailera pripazite i pogledajte malo video-a o njemu - radi lakše primjene bolje ga je malo razrijediti (ne koliko oni uvideima sugeriraju)
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Dal netko ima iskustva s ovim? Cijena mi se čini OK. Slična je cijenom onim Parkside i Kaufland peračima.
Mi to imamo tako reć oduvijek, ali ja to nisam u ruku nikad primio. Voda + struja + stojiš na mokrom. Recept za život vječni. Žena pere s tim tepihe godinama, ja samo gledam izdaleka. :)
 
Posljednje uređivanje:

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Nevjerni Toma...neće struja ništa, to samo pecne 🤣
Eeee, pusti ti to... :) Guglaj miniwash + smrt. Jedan je i auto oprao zadnji put.
Rekao sam ženi tad: eto vidiš, ti i higijena.
Da pudem pošten, ja obilazim sve strojeve koji objedinjuju za rad 220V + vodu. :)
 
Na vrh