Alati, auto kozmetika, dijelovi - popusti i akcije..

sir.Oliver

Well-known member
neboj se , mirno radi s time , samo nemoj direktno prskati vodu po njemu . ja ih koristim godinama 3-ke , 4-ke 5-ice .... sada imam neki profi ali to je već daleko višlji level .... taj i grije vodu , ima napenjivač , uzima datargent , ima rotirajuću četku .... ima običnu i rotirajuću mlaznicu . jedno osrednje koferče opreme . koristimo ga za pranje , uglavnom pumpi i mešača ......
 

Franz

Well-known member
Kupio sam Karchera, ali ne onog, nego nešto jačeg. Nisam siguran koliko sam zadovoljan, ali o tome nešto kasnije (koga bude zanimalo). ;)

Nego, danas sam uzeo foam jet nastavak i Karcherovu kemikaliju s njom.

Može li mi netko, iz prve ruke, odmah reći je li to koncetrat ili gotov pripravak? Ako je koncentrat, u kojem omjeru se miješa s vodom? Na boci ne piše ništa, a na Karcherovoj stranici nisam uspio pronaći.

IMG_20230225.jpg
Edit. Karcherov knowledge base na webu je katastrofa. ;) Većina spominje cca 5 cm tekućine, ostatak do vrha mlaka voda.
 
Posljednje uređivanje:

Franz

Well-known member
Kaj te muči s njim? Osim samo pet metri creva? :)
To prvo. :) Ne možeš s 5m auto obići nego moraš vući sa sobom uređaj. Odustao sam od onog K2 kompakta. Uzeo sam K2 Power Control. Za razliku od kompakta ima kotače, ručku i spremište za pištolji namot za crijevo i multi jet, osim onog power jeta. Sve je super, al ne pere baš. Jedino što super čisti je s onim ultra jakim jetom, s njim čupa i travu između tlakavaca i izbjeljuje ih. Ali je to prejako za auto prati. A multi jet je preslab. Ono fino zapečeno blate na pragovima i unutar blatobrana ostaje. Ovaj foam jet još nisam isprobao. Zeznulo me vrijeme. ;)

Htio sam odyebati samouzlužne praone. Digli su svi redom s 5kn na euro, a mislim i da su skratili programe. Nije što nemam, nego ne dam. Ne volim kad me se pljačka. :)
Nisam htio kupovati ništa ozbiljniji uređaj, jer treba mi primarno za oprat bicikl od blata nakon offroada i jednom tjedno auto, jer se isto zablatavi sav dok odem u biciklizam.
Razmišljam ga možda prodati, pa ipak uzeti K5.
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Ne možeš s 5m auto obići nego moraš vući sa sobom uređaj. Odustao sam od onog K2 kompakta. Uzeo sam K2 Power Control.
K2 je dobar. Imam njega i K4. K2 je super za auto, malo dvorište oprat, ručne alate za vrt, K4 koristim za pranje traktora i kombajna od baš žeštokog blata i masti. Tu K2 nemre konkurirat.
Na K2 moraš uzeti najmanje 9 metri creva za normalan rad. Čim ti moraš potezat stroj za sobom, to nije to. Ispada dovod, crevo se petlja.
I pištolj na njoj je loš. Kad na K2 stavim pištolj s K4, to je druga pjesma. Ima on dosta snage, ali su štedili na periferiji. Uzmeš dulje crevo i kvalitetniji pištolj koji ne mora biti od Karchera i to bu super. I ova Karcherova pjenilica kaj si kupil ti isto nije neka sreća, ak hoćeš baš ono gustu, gustu pjenu. Ovo bu ti i kad ga odvreneš na najjače tek zabelilo auto i pjena bu skliznula dole za cca 30 sekundi. To ti je budžet pjenilica i nemreš ni očekivati bog zna kaj. Ak hoćeš baš nešto pro, potraži MJJC foam canon pro. On ti je od 80-100€ kak gdje. Ne znam koliko ti se to isplati. Al neka sredina za tu pjenu je špric od 40-50€. Za oprat auto i bicikl jednom tjedno ti je K2 čist dosta.
U firmi imamo za kamione Karcherov HDS 10-20, e to je zeštoka mašina, 1000 l/h :) Nemreš delati s njim bez naočala kak pere.
 
Posljednje uređivanje:

Franz

Well-known member
Na K2 moraš uzeti najmanje 9 metri creva za normalan rad. Čim ti moraš potezat stroj za sobom, to nije to. Ispada dovod, crevo se petlja.
I pištolj na njoj je loš. Kad na K2 stavim pištolj s K4, to je druga pjesma. Ima on dosta snage, ali su štedili na periferiji. Uzmeš dulje crevo i kvalitetniji pištolj koji ne mora biti od Karchera i to bu super. I ova Karcherova pjenilica kaj si kupil ti isto nije neka sreća
Hvala! Za pjenilicu je istina da nije nešto. Ali ja sam stavio kemije 1/5. Možda je najbolje 50/50, pa bi i pjena bila gušća?
Planiram uzeti rotacionu četku.
https://www.elipso.hr/mali-kucanski/visokotlacni-peraci/KARCHER-2.644_286.0/

154173.jpg

Za crijevo sam skeptičan. Tj. našao sam najjeftinije u Bauhausu tih original Karcherovih 9 metara, ali je skupo.
https://www.bauhaus.hr/pribor-za-visokotlacne-cistace/kaercher-zamjensko-visokotlacno-crijevo-h-9-q/p/21089125
9m 470 kuna. Negdje je i preko 600 kn.

12.jpg

Ali sam slučajno u Lidlu naletio kako će biti neki set za visiokotočani za pranje oluka sa crijevom od čak 20 metara (!) i to za 180 kn.
Jesu li ti konektori univerzalni? Slika u katalogu je mala i ne vidi se.

Snap3.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Scorpyo

Active member
Ja sam imao sreće da sam naletio u Pevecu na Lux-ov na akciji kada sam kupovao 2016-te. Koliko se sjećam bio je cca 200 Kn.
 
Na vrh